Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć jestem nowy


Bartek91$

Rekomendowane odpowiedzi

@Bartek91$ jestem "starym" użytkownikiem, więc żeby się nie powtarzać odsyłam do krótkie charaterystyki mojej osoby 🙂, która powstała wczoraj

 

Myślę, że jako nowy użytkownik to Ty może się nam przedstaw tutaj i napisz coś więcej, czyli co Ciebie sprowadziło na nasze Forum. Rozumiem, że masz jakiś problem natury psychicznej i chcesz się poradzić innych użytkowników, co z tym fantem zrobić. Na razie napisałeś jednak zbyt mało, aby jakkolwiek się do tego odnieść. Pisz o wszystkim, czytaj też co inni piszą, może w ich wypowiedziach znajdziesz jakieś podobieństwa. Spróbuj się tu jakoś odnaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartek91$ napisał:

@Szczebiotka Dzięki, najlepiej by było jakbym dostał magiczna tabletkę i funkcjonował dalej bo myśl ze musiałbym odbyć terapie tez mnie przytłacza ponieważ mam prowadząc gospodarstwo rolne nie mam czasu na nic 

Ja cię rozumiem. Mieszkam na wsi też. Niestety nie ma magicznych tabletek które pomogą od razu i przeważnie początki na psychotropach, ustawienia dawki itp wymaga też czasu i nie ukrywajmy często czujemy się strasznie, szczególnie pierwsze dni. Więc to też musisz brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartek91$ napisał:

@Szczebiotka Dzięki, najlepiej by było jakbym dostał magiczna tabletkę i funkcjonował dalej bo myśl ze musiałbym odbyć terapie tez mnie przytłacza ponieważ mam prowadząc gospodarstwo rolne nie mam czasu na nic 

Nie ma takich magicznych tabletek, które by rozwiązały takie problemy, niestety. Jak działają leki to sobie poczytaj w odpowiednim dziale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim  :)  jestem nowa . Mam 50 lat ,miałam  beznadziejne dzieciństwo. Ojciec   cham i oszust  do  granic , mama ofiara losu , byłam gnojona w domu .Niewidzialne dziecko , zaniedbane emocjonalnie i intelektualnie .  Mam zdiagnozowana depresję lękową .Brałam rok czasu leki  i  wszystko było proste .Teraz  próbuje sama stanąć na nogi , ale wciąż mi smuto, mam lęki , paniczny strach przed życiem. Zamartwiam się dosłownie wszystkim co możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartek91$ napisał:

@Barska Cześć 🙂możesz opisać sytuacje jak trafiłaś do lekarza i czy to był psychiatra? Napisz cos wiecej o sobie 

Poszłam   do psychiatry ,ponieważ , miałam mnóstwo  natrętnych myśli , cały czas gonitwa myśli ,  wszystko w głowie się mieliło , płaczliwość, przez drażliwość brak komunikacji z mężem  i dorosła córką .Od zawsze wydaje mi się że jestem emocjonalnie  upośledzona , niekiedy nie  rozumiem  kontekstu  sprawy , choc pracuje w dużej korporacji w której  wywalczyłam  sobie prace (staż 17lat)  z szefem który notabene  był tyranem czyli  podobny  do mojego ojca .Ten Pan stosował Mobbing , próby molestowania , upokarzanie  przy kolegach w pracy i mnóstwo innych metod  manipulacji. Przetrwałam i go  pokonałam! choc byłam bliska śmierci 15 lat temu , każdego dnia wracając  z pracy  stałam na ulicy i cos mi mówiło żebym skoczyła pod samochód,-  odszedł na emeryturę 4lata temu  i wydaje mi się , ze mam do tego wszystkiego  jeszcze  syndrom sztokholmski. O tabletki poprosiłam  sama ,  od roku nie biore . Mysle ,zeby wrócić do nich jednak , bo sama odstawiłam . 

34 minuty temu, Bartek91$ napisał:

@Barska Cześć 🙂możesz opisać sytuacje jak trafiłaś do lekarza i czy to był psychiatra? Napisz cos wiecej o sobie 

Dzień dobry wszystkim  🙂 jestem nowa . Mam 50 lat ,miałam  beznadziejne dzieciństwo. Ojciec   cham i oszust  do  granic , mama ofiara losu , byłam gnojona w domu .Niewidzialne dziecko , zaniedbane emocjonalnie i intelektualnie .  Mam zdiagnozowana depresję lękową .Brałam rok czasu leki  i  wszystko było proste .Teraz  próbuje sama stanąć na nogi , ale wciąż mi smuto, mam lęki , paniczny strach przed życiem. Zamartwiam się dosłownie wszystkim co możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 08:30, Bartek91$ napisał:

Cześć

Cześć.

W dniu 2.11.2022 o 08:30, Bartek91$ napisał:

 prowadzę gospodarstwo rolne. Wydaje mi sie ze mam nerwice.

Ale fajnie:)

W dniu 2.11.2022 o 08:30, Bartek91$ napisał:

Wydaje mi sie ze mam nerwice.

Korzystałeś z pomocy psychologicznej?

 

Życzę Ci miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartek91$ napisał:

@johnnbylem raz u psychologa i nic mi nie powiedziała i jeszcze przyjęła mnie inna niz sie umawiałem, 

Proponuje spotkać się z kolejnym specjalistą ale tym razem dokonać wyboru na podstawie opinii innych pacjentów:)

4 minuty temu, Bartek91$ napisał:

czy fajne ze prowadzę gosp. To bym sie kłócił. Zapierdziel nieziemski 

Ta praca wydaje mi się przyjemna:) Ale trud związany z jej wykonywaniem jest olbrzymi.

Staram się doceniać ludzi , którzy ją wykonują.

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartek91$ napisał:

@johnnpodeślesz jakiś opis swojej historii? 

W wieku ponad 30 lat zdiagnozowano u mnie zespół Asperger. Uprzednio rozpoznano u mnie zaburzenia osobowości. W mojej opinii wcześniejsze diagnozy są niewłaściwe oraz mój ojciec, matka oraz brat również są tknięci tym schorzeniem. 

Trudności z kontaktami z ludźmi dotykały mnie od dzieciństwa. Niestety pozostawałem sam. Nie wiedziałem, że powinienem się z nimi podzielić z rodzicami. 

Po około 7 latach wsparcia (z przerwami) przez specjalistów nie przyniosły oczekiwanej poprawy. Ponadto od dawna towarzyszy mi trudności finansowe  i emocjonalne. Moje więzi z najbliższymi były nieodpowiednie.

 

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×