Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

@sardyna ja pod tym względem kocham swój organizm, bo brałam benzo dzień w dzień pół roku. Odstawiłam z dnia na dzień i nawet tego nie odczułam xD moja lekarka też mnie uwielbia pod tym względem bo po tym wie, że może mi w miarę bezpiecznie benzo dawać w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,mam pytanie co do zespolu odstawiennego. Zaczelam schodzic po ok 1 roku z escilatopramu. Schodzac z dawej, wedlug zalecen lekarza. Teraz jestem z miesiac bez leku calkowicie i po prostu drazliwosc i irytacja osiaga momentami poziom tak wysoki, ze sobie nie radze. Leczylam nerwice lekowa, zawsze bylam raczej depresyjna osoba niz agresywna. Nie wiem co robic, jak sobie pomoc... :/ Czasami jak juz osiaga to apogeum to biore pol tabletki Afobamu albo ziolowe uspokajacze z nadzieja, ze pomoga. Macie jakies sprawdzone sposoby? Czy jest szansa, ze to sie unormuje i minie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowi sie ze to powinno trwac kilka tygodni najdluzej... ale kwestia taka jak sie zchodzi z dawki. Ja zchodzilem ze 150 mg wenlaflaksyny praktycznie bez zadnych problemow wlasnie przechodzac na esci.

 

Czy ktos wie dlaczego od czasu jak zaczolem zmieniac wenlaflaksyne na esci potem duloksetyna a potem fluwoksamina to mam objawy podraznienia skory na sferach infymnych ktore zalezne sa od wysokosci dawki... im wieksza tym bardziej podrazniona skura na strefie intymnej itp. oraz na glowie i nad czolem? Do tego smierdzi odemnie gnojem i moczem jak biore antydepresanty... dodam ze ponad rok temu na wenli ktora bralem 8 lat tego nie mialem a jak zaczolem zmieniac to pojawilo sie i nie moge sobie z tym poradzic teraz... 

 

Moze jestem uczulony na natydepresanty albo mam uszkodzone drogi zoladkowo jelitowe lub uklad narzadow moczowych?

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Próbowałem z ecitalopram, dutoxil. Nie pomagało. Dopiero połączenie Brintelixu i wenli plus Tritico na noc, nakierowało mnie na jakiś tor. 
Ten zestaw trzymałem ze sobą przez około rok. Potem zostałem na samej wenli.
Robię drugie podejście do odstawienia wenlafeksyny.
Dwa miesiące temu z dnia na dzień odstawiłem 75mg ale wytrzymałem trzy dni. Pociłem się, telepałem, co chwila zamglenia/zamroczenia, nudności,  oderwanie od rzeczywistości, ból głowy itd.
Teraz lekarz zalecił zejście do 37,5. Od czterech dni zaprzestałem. 
To samo się powtarza, na dodatek zaczynam zastanawiać się nad sensem tego wszystkiego. Siedzę, leżę, myślę. Zero chęci do czegokolwiek. Choć jestem sam, zaczyna mnie drażnić wszystko wokół. Czuję się, jakby mnie nie było, niczego nie ogarniam.

 

Mieliście podobnie z wenlą?
Nwm czy za krótko zażywałem, czy za mała dawka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 13:03, alexandra1305 napisał:

Gdy odstawiałam wenlafeksynę to dwa razy na izbę trafiłam z telepaniem,lękami itp 

Niestety trzeba to przetrzymać i po kilku dniach będzie dobrze. 


Wytrzymałem pięć dni i objawy fizyczne, choć są nie przyjemne -dam radę znieść. Tylko nie psychiczne. W sobotę już myślałem, żeby pojechać na SOR, totalna dolina. Wszystko mi się przypomina, wszystko wraca. Wczoraj się poddałem i zapisałem natychmiast na wizytę. Nie dam rady. Przywróciłem lek ale nadal czekam aż wrócą te lepsze chwile... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 3tygodnie temu odstawilem dulokstetyne która brałem 6miesiecy 3miesiace 60mg 3miesiace 30mg od tego momentu gdy odstawilem jestem osłabiony zmęczony bol stawów uderzenia goraca nasilony lęk i strach jakimi lekami mogę zlagodzic te skutki odstawienne od 2 dni jestem na moklobemid mam brać kilka dni brać 75mg i później stopniowo wejść na 300mg co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie ;)
Pytanie do osob, ktore schodzily z Pregabaliny. Biore Prege od 5 tygdni w dawce 2x150mg. Wiedzialem, ze bedzie jazda z zejsciem, ale nie sadzilem, ze az taka, po kilku tygodniach zazywania.
Znajac siebie i  swoj strach przed schodzeniem z leku, poszedlem nawet do szpitala, zeby odstawic w "bezpiecznym" srodowisku.
Najpierw zszedlem z 300mg na 200mg i bylo spoko, moze lekki niepokoj, ale do wytrzymania. Po tygodniu na 200mg zszedlem, po rozmowie z ordynatorem, na 100mg i zaczela sie jadza bez trzymanki. Tetno 140, niepokoj nie do zniesienia i mdlosci. Wiem, ze za szybko schodze, ale jestem z natury niecierpliwy.
Czy te objawy kiedys mina, jak Wy to zniesliscie i po jakim czasie brania, odstawialiscie Prege ?
Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Don Corleone napisał:

Czy te objawy kiedys mina, jak Wy to zniesliscie i po jakim czasie brania, odstawialiscie Prege ?

Po 2 latach zeszłam z 200mg do 0 w 4 dni, problemów zero.

Może wejdź na ciut wyższą dawkę na kilka dni i schodź o 50mg, bo 100mg to za dużo może dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał mix 3ech albo 4rech leków (w dość dużych dawkach) które metabolizowane były przez ten sam(?) cytochrom ?
Czy po odstawieniu takiej mieszanki po
kilku miesiącach brania= takiej cudnej podróży mogło dojść do NIEODWRACALNEJ  desensytyzacji receptorów w mózgu? 

Edytowane przez Encyklopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

przez ostatnie pół roku leczyłam się doraźnie Afobamem i Hydroksyzyna. Afobam brałam przez około? dwa miesiące około 2-3 razy w tygodniu po 0,5 mg. Doraźnie. Czasem żeby nie brać afobamu, brałam hydroksyzyne w dawce 75 mg na ataki paniki. Hydroksyzyna, ze względu na brak objawów odstawiennych, brałam czasem codziennie w przerwach od afobamu. 
Przeszłam na początku sierpnia na sertraline 200 mg na dobę i ze względu na poprawę, przestałam brać afobam, czasem doraźnie wzięłam 0,5 mg raz w tygodniu może. Jednak wspomagałam się bardziej hydro w obawie przed uzależnieniem. 
teraz moje pytanie…. Nie biorę afobamu już wcale, około półtorej tygodnia. W sobotę się rozchorowałam na grypę i wzięłam, mieszalam przez 4 dni mnóstwo leków przeciwbólowych, syrop z kodeiną, gripexy i inne i pojawiły się objawy odstawienne ZNIKĄD. Mam prądy, które nie dają mi żyć już prawie tydzień. Nie mam pojęcia czy to może być opóźniona reakcja na afobam? Jestem przerażona, a psychiatrę mam dopiero w środę. Wydawało mi się, że nie nadużywałam tego jakoś mocno? Ważne info, że jak wzięłam hydro 50 mg to objawy ustały… co robić? Czy naprawdę mogłam się w tak krótkim czasie uzależnić do tego stopnia żeby mieć skutki odstawienne? Ponoć po afobamie trwają tylko kilka dni a tu już prawie tydzień. Pomocy!!!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 3 miesiecy Mianserynę w dawce 30mg na sen. Ostatnie 2 tygodnie zacząłem schodzić z dawki i brałem 15mg, 3 razy w tym czasie wziąłem całe 30mg. Pytanie czy mogę już przerwać bezpiecznie zażywanie tego leku czy może powinienem jeszcze bardziej stopniować zmniejszanie dawki, np 7,5mg prze kilka dni itd?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 14:07, namelessmaya napisał:

W sobotę się rozchorowałam na grypę i wzięłam, mieszalam przez 4 dni mnóstwo leków przeciwbólowych, syrop z kodeiną, gripexy i inne i pojawiły się objawy odstawienne ZNIKĄD. Mam prądy, które nie dają mi żyć już prawie tydzień.

Nie ma związku to z odstawieniem afobamu. Najprawdopodobniej wymieszałaś za dużo leków zawierających pseudoefedrynę i stąd takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 20:11, acherontia styx napisał:

Nie ma związku to z odstawieniem afobamu. Najprawdopodobniej wymieszałaś za dużo leków zawierających pseudoefedrynę i stąd takie objawy.

Hej, dziękuje za odpowiedz. Trochę mnie uspokoiła… gdyby nie fakt, że prądy nadal nie minęły. Nie mam pojęcia, co jest grane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę już 1-2 miesiące Fevarin w dawce 50mg +2.5mg Zolafrenu na sen. Chciałbym odstawić Fevarin . Jest to mała dawka więc jeżeli pobiorę przez 7 dni 25mg i odstawie to dobra opcja żeby uniknąć objawów odstawiennych czy wydłużyć ten czas np do 2tyg ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szczypiorek333

Cześć! Dostałem alprox (czyli xanax) w razie doraźnego stosowania, jakbym nie mógł spać. Od końcówki tamtego roku zaczynała mi się znowu psuć rytmika snu, aż się zepsuł. Bezsenność. Wybrałem z 30 tabeletkowego opakowaniai 0,5 mg, 17 tabeletek było to tak, że np. początki co dwa dni, potem 3-4 dni codziennie z rzędu. Wczoraj dostałem trittico cr, mam brać 2/3 tabeletki przez 3 dni a potem całą. Rano obudziłem się było mi bardzo zimno i nie mogłem się zagrzać. Ja psychicznie się nie uzależniłem od xanaxu, lecz fizycznie chyba tak. Wczoraj byłem u lekarza i zapomniałem zapytać jak to odstawić a teraz czekać na kolejny termin.. Dobrze będzie jak będę brał przez tydzień co drugi dzień po 0,25 mg, potem kolejny tydzień połówka z tej połówki i koniec całkowity? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szczypiorek333
10 minut temu, tarantula napisał:

Moja koleżanka brała jednak codziennie zmniejszone dawki, dopiero przy koncowce co drugi dzien ale to były mini mini dawki.

@tarantula

0,5 mg to mini dawka jest. Benzo jest silne i wole to rozpaławiać na cząstki. Długo brała? 

Edytowane przez szczypiorek333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szczypiorek333
11 minut temu, tarantula napisał:

Aaaaa już jesteś na mini ,ok. Ona z xanaxu ogolnie schodzila 2,5 miesiąca i to w szpitalu ale też brala to długo, pare lat (jadła jak cukierki).

Także co człowiek to i inny organizm.

Źle zrozumiałeś/zrozumiałaś. Ja dostałem opakowanie o wartości 0,5 mg. Nie brałem więcej niż 0,5 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczypiorek333 napisał:

Wczoraj byłem u lekarza i zapomniałem zapytać jak to odstawić a teraz czekać na kolejny termin.. Dobrze będzie jak będę brał przez tydzień co drugi dzień po 0,25 mg, potem kolejny tydzień połówka z tej połówki i koniec całkowity? 

Zgodnie z regulaminem Forum użytkownicy nie ustawiają sobie leczenia bo od tego jest lekarz. Za wszelkie sugestie poleca konsekwencje. Zalecam ponowna wizytę u lekarza i omówienie problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×