Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
gosia17

Aktywizujący i antylękowy neuroleptyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak jak w temacie. Musiałam odstawić Reagile, która powodowała akatyzje i raczej działała prolękowo i szukam czegoś odpowiedniego na aktywizację i co by nie nasilało moich lęków. Amisulpiryd, Abilify?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fluanxol jest aktywizujący, amisulpryd w małych dawkac 50-100mg zwiększa poziom dopaminy, także też aktywizuje. a czy zadzialaja na lęki - to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że lek uchodzi za aktywizujący nie znaczy, że musi aktywizować. Ja brałem i biorę amisulpryd w dawce 50-200mg i mnie wcale nie aktywizuje.

Przeciwlękowo to ma działać amisulpryd i fluanxol. Abilify może rozlękniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abilify dziala tak samo prolękowo.. Ja bym celowal w amisulpiryd tylko musisz uwazac na prolaktyne bo ten lek czesto ja podnosi..

Fluanxol to stara generacja wiec nie wiem czy jest sens w to sie pakowac ewentualnie juz lepsza by byla perazyna w niskich dawkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Abilify dziala tak samo prolękowo.. Ja bym celowal w amisulpiryd tylko musisz uwazac na prolaktyne bo ten lek czesto ja podnosi..

Fluanxol to stara generacja wiec nie wiem czy jest sens w to sie pakowac ewentualnie juz lepsza by byla perazyna w niskich dawkach ;)

A perazyna działa aktywizująco? Bo np kariprazyna ładnie mnie zaktywizowała, ale lęk raczej nakręciła. Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

Ja bym spróbował fluanxolu 

A który profilem działania będzie najbliższy kariprazynie? Ona ładnie mnie zaktywizowała tylko wywołała akatyzje i lęki raczej nakręciła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kuiklinau napisał:

To, że lek uchodzi za aktywizujący nie znaczy, że musi aktywizować. Ja brałem i biorę amisulpryd w dawce 50-200mg i mnie wcale nie aktywizuje.

Przeciwlękowo to ma działać amisulpryd i fluanxol. Abilify może rozlękniać.

Pewnie też zależy od dawki. Ja póki co brałam tylko kariprazyne w tym celu, więc za wiele powiedzieć nie mogę w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abilify powinien być najbardziej podobny do kari, bo też jest częściowym agonistą i ma działać aktywizująco.

W jakim sensie Ciebie aktywizowała kariprazyna jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, gosia17 napisał:

A który profilem działania będzie najbliższy kariprazynie? Ona ładnie mnie zaktywizowała tylko wywołała akatyzje i lęki raczej nakręciła.

Ja słyszałem że fluanxol jest dobry i na depresję i na lęki w małych dawkach, powinien podnieść człowieka na nogi i dodać napędu. Ale nie oczekuj efektów w ciągu kilku tygodni, a bardziej szykuj się na kilka miesięcy adaptacji. 

Arypiprazol rzeczywiście często wyzwala lęki. Wiesz można też próbować łączyć leki np. fluanxol i kwetiapina. Ale to tylko moja propozycja, lekarz zadecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest na forum, nie pamiętam kto, ale pewna osoba przyjmowała fluanxol i lepiej na niego w kwestii aktywizacji i depresji działał ten lek niż cała gama klasycznych antydepresantów które też brał/a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Hooded Spirit napisał:

Jest na forum, nie pamiętam kto, ale pewna osoba przyjmowała fluanxol i lepiej na niego w kwestii aktywizacji i depresji działał ten lek niż cała gama klasycznych antydepresantów które też brał/a

No właśnie na mnie kariprazyna zadziałała lepiej niż wenlafaksyna i mianseryna, które biorę. I zadziałała szybko antydepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kuiklinau napisał:

Fluanxol to akurat szybko działający lek.

Mam nadzieję, bo działanie kariprazyny czułamjuż w pierwszym tygodniu brania jej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Ja słyszałem że fluanxol jest dobry i na depresję i na lęki w małych dawkach, powinien podnieść człowieka na nogi i dodać napędu. Ale nie oczekuj efektów w ciągu kilku tygodni, a bardziej szykuj się na kilka miesięcy adaptacji. 

Arypiprazol rzeczywiście często wyzwala lęki. Wiesz można też próbować łączyć leki np. fluanxol i kwetiapina. Ale to tylko moja propozycja, lekarz zadecyduje.

Biorę też kwetiapine w dawce 300mg i nie wiem czy coś daje. Nadal jest bardzo źle. Będę oczekiwać efektów fluanxolu czy Amisulpirydu szybko, bo czuje się fatalnie i w tym stanie nie da się czekać kilku miesięcy, zresztą działanie kariprazyny poczułam już w pierwszym tygodniu.

P.S. Dzięki za odpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Kuiklinau napisał:

Abilify powinien być najbardziej podobny do kari, bo też jest częściowym agonistą i ma działać aktywizująco.

W jakim sensie Ciebie aktywizowała kariprazyna jeśli można wiedzieć?

Wrócił mi apetyt, wróciły mi emocje, zaczęłam "czuć" muzykę, gdy jej słuchałam, miałam energię i uśmiech nie był wymuszony, chciało mi się rozmawiać z ludźmi na oddziale (byłam wtedy w szpitalu) no tylko duża akatyzja i lęki mnie szybko wykończyły, brałam ja miesiąc i nie przespałam normalnie nocy, bo zespół niespokojnych nóg wybudzal mnie nad ranem. Z czasem byłam po prostu wyczerpana tym ciągłym napięciem, szczególnie w nogach i cały efekt aktywizujący odszedł na dalszy plan. Chodzenie w kołko po korytarzu nic nie dawało. Byłam wyczerpana a jednocześnie ten niepokój w nogach nie pozwalał odpocząć. No i lęki nasilone, byle jaki stresor a ja już się cała trzęsłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, gosia17 napisał:

A perazyna działa aktywizująco? Bo np kariprazyna ładnie mnie zaktywizowała, ale lęk raczej nakręciła. Dzięki za odpowiedź:)

Pernazyna nie dziala aktywizujaco, to lek typowo na uspokojenie i przeciwlękowy.

Wg mnie najbardziej podobny do kariprazyny tak jak pisze @Kuiklinau jest abilify ale on bedzie wzmagal lęki... szczegolnie przez pierwsze 3 tygodnie brania! Jak chcesz cos aktywizujacego to popros lekarza o amisulpiryd w niskiej dawce np. 100 mg lub 50 mg dzialanie jest baardzo antydepresyjne i wylozuwujace, zero stresu tylko najpierw lepiej zacznij od 100 mg bo 50 mg moze za bardzo Cb pobudzic.

4 godziny temu, gosia17 napisał:

Wrócił mi apetyt, wróciły mi emocje, zaczęłam "czuć" muzykę, gdy jej słuchałam, miałam energię i uśmiech nie był wymuszony, chciało mi się rozmawiać z ludźmi na oddziale (byłam wtedy w szpitalu) no tylko duża akatyzja i lęki mnie szybko wykończyły, brałam ja miesiąc i nie przespałam normalnie nocy, bo zespół niespokojnych nóg wybudzal mnie nad ranem. Z czasem byłam po prostu wyczerpana tym ciągłym napięciem, szczególnie w nogach i cały efekt aktywizujący odszedł na dalszy plan. Chodzenie w kołko po korytarzu nic nie dawało. Byłam wyczerpana a jednocześnie ten niepokój w nogach nie pozwalał odpocząć. No i lęki nasilone, byle jaki stresor a ja już się cała trzęsłam.

Na tak niskich dawkach amisulpirydu jeszcze bardziej bedziesz czula muzyke i bedziesz bardzo żywa, im nizsza dawka neuroleptyku tym wieksza aktywizacja na wysokich dawkach czlowiek sie uspokaja tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, gosia17 napisał:

Biorę też kwetiapine w dawce 300mg i nie wiem czy coś daje.

Zależy ile czasu ją bierzesz. Trzeba ją brać przynajmniej 3-4 miesiące, by odczuć maksymalne efekty. Te 300mg to i tak ogromna dawka przy zaburzeniach lękowo-depresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej odpuscic sobie ta grupe lekow jesli chce sie byc zaktywizowanym ;)

A amisulpiryd i sulpiryd pobudza tylko pierwsze uzycia pozniej z podwyzszona prolaktyna wiekszosc ludzi nie bedzie czula sie dobrze, amen ;)

Wenlafaksyna pobudza i jest przeciwlękowa tak w moich odczuciach. Te ulotkowe wskazania tez potwierdzaja, chociaz niektorzy moga poczuc sie zbyt zaktywizowani i niespokojni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Mijagi napisał:

Lepiej odpuscic sobie ta grupe lekow jesli chce sie byc zaktywizowanym ;)

A amisulpiryd i sulpiryd pobudza tylko pierwsze uzycia pozniej z podwyzszona prolaktyna wiekszosc ludzi nie bedzie czula sie dobrze, amen ;)

Wenlafaksyna pobudza i jest przeciwlękowa tak w moich odczuciach. Te ulotkowe wskazania tez potwierdzaja, chociaz niektorzy moga poczuc sie zbyt zaktywizowani i niespokojni. 

Biorę akurat 225mg wenlafaksyny i jest ona dla mnie nie wystarczajaca. Walczę z anhedonia, problemami poznawczymi, brakiem apetytu, libido, brakiem emocji. Dnie spędzam w łóżku i wzięcie prysznica to nie lada wyzwanie. Dodatkowo biorę 60mg mianseryny i jestem jeszcze po elektrowstrząsach. Każdy dzień to męka i odliczam dni do piątku do wizyty u lekarki, by poprosić o jakiś neuroleptyk. To moja ostatnia nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może agomelatyna? Ona ma działać antynanhedonicznie i antyapatytcznie, ale wątróbka musi być zdrowa i trzeba ją będzie co 3 tyg kontrolować.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, gosia17 napisał:

Biorę akurat 225mg wenlafaksyny i jest ona dla mnie nie wystarczajaca. Walczę z anhedonia, problemami poznawczymi, brakiem apetytu, libido, brakiem emocji. Dnie spędzam w łóżku i wzięcie prysznica to nie lada wyzwanie. Dodatkowo biorę 60mg mianseryny i jestem jeszcze po elektrowstrząsach. Każdy dzień to męka i odliczam dni do piątku do wizyty u lekarki, by poprosić o jakiś neuroleptyk. To moja ostatnia nadzieja.

Brak libido i emocji to kaurat sprawka tak duzej dawki wenlaflaksyny, jak chcesz miec emocje to faktycznie niska dawka neuroleptyku sie sprzyda. Slyszalas moze o stymulacji TMS, to podobno jest bardzo skuteczne na wszelkiego rodzajau braki motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Pawel.770 napisał:

Brak libido i emocji to kaurat sprawka tak duzej dawki wenlaflaksyny, jak chcesz miec emocje to faktycznie niska dawka neuroleptyku sie sprzyda. Slyszalas moze o stymulacji TMS, to podobno jest bardzo skuteczne na wszelkiego rodzajau braki motywacji.

Brałam mniej wenafaksyny i było tak samo. Tylko na kariprazynie się to poprawiło.

Słyszałam o TMS, nawet rozwazalam wypróbowanie, ale nie dałam rady w ówczesnym stanie dotrzeć aż do Krakowa, by najpierw przejść kwalifikacje i później móc to wypróbować. Bliżej było do Lublina na Elektrowstrząsy, które z moich badań wydawały się skuteczniejsze więc na nie się zdecydowałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kuiklinau napisał:

To może agomelatyna? Ona ma działać antynanhedonicznie i antyapatytcznie, ale wątróbka musi być zdrowa i trzeba ją będzie co 3 tyg kontrolować.

Wydaje mi się, że brałam kilka lat temu bez żadnych rezultatów. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.08.2022 o 07:15, gosia17 napisał:

To pozostal ci jeszcze do sprobowania bupropiron, nie wiem co sie tak uczepilas zeby brac neuroleptyk chcesz sie bardziej zwarzywić?.

Mianseryne zmienilbym na mitrazepine. 

A jak wyglada twoja dieta? z cukier badalas?

Mialas jakas alkoholowa albo benzodiazepinowa przeszlosc?

Edytowane przez Mijagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi