Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ja wariuje?


xkalax

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się opowiedzieć wszystko w skrócie.

 

Otóż zdiagnozowali u mnie w szpitalu zaparcia. Męcze sie z tym już ponad miesiąc, żadne proszki zmiękczające do picia nie pomagają, tak samo jak mini lewatywy z apteki, przez co zaczęłam sobie wkręcać że mam może raka jelita? Utwierdził mnie w tym fakt że w badaniu krwi u rodzinnego wykryto niedobór żelaza, badania stolca w normie,  za to tego samego dnia jak poszłam na SOR to w badaniu krwi wykryło podwyższenie bilirubiny na co machnęli ręką. Na SORze badania krwi jak wspomniałam, badania moczu, USG brzucha chyba z 4 razy, konsultacja z chirurgiem a potem z urologiem (z powodu mojego kamyczka w nerce) i do tego rentgen jamy brzusznej i kręgosłupa. Wszystko cały czas wskazuje na te cholerne zaparcia. Nie wiem już co sama mam robić, dostałam termin u proktologa na 31.05, za to u gastroenterologa dopiero na 30.06 i to chyba niebezpieczne żeby tak długo czekać z tymi zaparciami? Do tego zauważyłam że spadłam na wadze, na początku roku wazyłam 61 kg, jak ważyłam sie w czwartek to było to już 58 kg. Kolejny powód żebym podejrzewała raka jelita. Do tego jeszcze dochodzi bezsenność od czwartku, żadne pigułki nasenne nie pomagają, przez cały dzień utrzymuje mi sie temperatura ciała 37 która spada max do 36,8 i to tylko na chwile, na co rodzinny też macha ręką bo mówi że to nie jest przecież stan podgorączkowy, ale mi jednak ta temperatura przeszkadza bo jest mi zwyczajnie za gorąco, moja normalna temperatura to 36,5. Nie wiem czy to wszystko od stresu czy jak? Nie mam już pojęcia czy ja wariuje i nie wiem gdzie udać sie z tym dalej skoro rodzinny ignoruje ciągle (badania krwi i stolca też zrobił z wielkim wysiłkiem), a do gastroenterologa taki długi czas oczekiwania. Cały czas sie boje że przez te zaparcia wkońcu mi siądą jelita i będzie potrzebna operacja w trybie pilnym a jednak z moją nerwicą nawet jeżeli byłaby ta operacja potrzebna to wole żeby była zaplanowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałam że mam termin u gastroenterologa na 30.06 i tam będzie przeprowadzony wywiad i potem decyzja czy faktycznie tej kolonoskopii potrzebuje ale właśnie obawiam sie tyle czekać na zwykłą konsultacje nie mam pojęcia co zrobić żeby dostać sie tam szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zaparciach bardzo ważne jest nawadnianie (3 litry wody niegazowanej mineralnej) i stosowanie diety bogatoresztkowej (najczęściej poleca się tutaj suszone śliwki), trzeba też jeść dużo jogurtów czy kiszonek bogatych w dobre bakterie. 

 

Zaparcia mogą mieć podłoże psychogenne, wtedy mówi się o tzw. zespole jelita drażliwego. Mogą też być powodowane przez niektóre leki, głównie leki cholinolityczne czy niektóre przeciwnadciśnieniowe. Wtedy zalecana jest modyfikacja leczenia nimi. 

 

Można też próbować leczyć zaparcia objawowo, stosując leki przeczyszczające. Z takich leków przeczyszczających, które można stosować przez dłuższy czas (od tygodnia do kilku miesięcy) to są laktuloza albo makrogol. Można też stosować czopki glicerynowe, najlepiej takie 2 gramowe. 

 

Można też próbować ostrzejszych środków przeczyszczających, które wolno stosować jedynie doraźnie, krótkotrwale, nie wolno ich stosować długotrwale!!! Tutaj bardziej polecane są ziołowe - np. Radirex albo Xenna. W ostateczności można próbować syntetycznych środków - bisakodyl albo pikopil. 

 

10 minut temu, xkalax napisał:

No właśnie napisałam że mam termin u gastroenterologa na 30.06 i tam będzie przeprowadzony wywiad i potem decyzja czy faktycznie tej kolonoskopii potrzebuje ale właśnie obawiam sie tyle czekać na zwykłą konsultacje nie mam pojęcia co zrobić żeby dostać sie tam szybciej

 

Tzn jeśli potrzebujesz szybko pomocy to możesz zgłosić się z tym choćby do jakiejś przychodni przyszpitalnej. W szpitalu Bielańskim w Warszawie mają tam taką pracownię endoskopii, do której można się zgłaszać z takimi problemami. Tam też mogą ci skierowanie wystawić na kolonoskopię czy coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

Przy zaparciach bardzo ważne jest nawadnianie (3 litry wody niegazowanej mineralnej) i stosowanie diety bogatoresztkowej (najczęściej poleca się tutaj suszone śliwki), trzeba też jeść dużo jogurtów czy kiszonek bogatych w dobre bakterie. 

 

Zaparcia mogą mieć podłoże psychogenne, wtedy mówi się o tzw. zespole jelita drażliwego. Mogą też być powodowane przez niektóre leki, głównie leki cholinolityczne czy niektóre przeciwnadciśnieniowe. Wtedy zalecana jest modyfikacja leczenia nimi. 

 

Można też próbować leczyć zaparcia objawowo, stosując leki przeczyszczające. Z takich leków przeczyszczających, które można stosować przez dłuższy czas (od tygodnia do kilku miesięcy) to są laktuloza albo makrogol. Można też stosować czopki glicerynowe, najlepiej takie 2 gramowe. 

 

Można też próbować ostrzejszych środków przeczyszczających, które wolno stosować jedynie doraźnie, krótkotrwale, nie wolno ich stosować długotrwale!!! Tutaj bardziej polecane są ziołowe - np. Radirex albo Xenna. W ostateczności można próbować syntetycznych środków - bisakodyl albo pikopil. 

 

 

Tzn jeśli potrzebujesz szybko pomocy to możesz zgłosić się z tym choćby do jakiejś przychodni przyszpitalnej. W szpitalu Bielańskim w Warszawie mają tam taką pracownię endoskopii, do której można się zgłaszać z takimi problemami. Tam też mogą ci skierowanie wystawić na kolonoskopię czy coś podobnego.

A na tą bezsenność jakieś sposoby? Podejrzewam że ma to związek ze stresem odnośnie tych jelit, ale nie potrafię sie wyzbyć tych myśli. Skoro benzo mi nie pomaga to wątpie że cokolwiek pomoże, chociaż kolega polecił olejek cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xkalax napisał:

A na tą bezsenność jakieś sposoby? Podejrzewam że ma to związek ze stresem odnośnie tych jelit, ale nie potrafię sie wyzbyć tych myśli. Skoro benzo mi nie pomaga to wątpie że cokolwiek pomoże, chociaż kolega polecił olejek cbd

 

No o olejku CBD właśnie słyszałem, że potrafi wspomagać sen, nawet koszmarom może zapobiegać. Ja go nie próbowałem, więc nie wypowiem się co do działania. 

 

Na bezsenność to już powinno się wdrożyć jakieś leki. Najlepiej do lekarza. Z takich preparatów bez recepty to można próbować jakichś ziołowych np. Nervomix Sen albo melatoninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, że żadne środki przeczyszczające nie pomagają tak samo nasenne. Na receptę na pewno pomogą. Mam zespół jelita drażliwego, forma zaparciowa. Kiedyś, jakieś 20 lat temu w szpitalu dostałam na przeczyszczenie preparat o nazwie X-Prep i zapamiętam go do końca życia 😉 nie wiem czy jeszcze jest w obrocie. Jeśli nie to na pewno środki podobne można dostać.

Życzę powodzenia. Nie denerwuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ala1983 napisał:

Niemożliwe, że żadne środki przeczyszczające nie pomagają tak samo nasenne. Na receptę na pewno pomogą. Mam zespół jelita drażliwego, forma zaparciowa. Kiedyś, jakieś 20 lat temu w szpitalu dostałam na przeczyszczenie preparat o nazwie X-Prep i zapamiętam go do końca życia 😉 nie wiem czy jeszcze jest w obrocie. Jeśli nie to na pewno środki podobne można dostać.

Życzę powodzenia. Nie denerwuj się.

No właśnie sama jestem zdziwiona, mam benzo na recepte i nie pomagają, zasypiam szybciej po nich ale i tak obudze sie w środku nocy. I te mini lewatywy tak samo, w sensie niby coś tam po nich wyleci ale i tak mam ciągle parcie itd. Dostałam się szybciej do gastroenterologa bo na jutro,  muszę jechać co prawda półtorej godz komunikacją miejską, ale może w końcu będe wiedziała na czym stoje, trzymajcie kciuki 🙏🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość User7374

Mi kiedyś na zaparcie bardzo pomogła zwykła woda z kiszonych ogórków wypita na noc, działa już niewielka ilość, ale nie wiem jak to będzie w twoim przypadku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×