Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne myśli o lęku i sytuacjach w jakich mogłabym się znaleźć


KasiaKasia1875

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  od jakiegoś czasu bardzo dziwnie się czuję i dodam, że w styczniu zakończyłam terapię po 2.5 roku. Bardzo dobrze się czułam a teraz znowu to samo..... burza myśli i tak jak napisałam w temacie - natrętne myśli o lęku, lęk przed lękiem i przychodzą do mnie myśli jak to będzie jak tego leku dostanę a co za tym idzie wyobrażanie sobie tych katastrof. Przez 1.5 roku brałam mozarin najmniejszą dawkę i powiem wam, ze czułam się świetnie... ale była też wtedy terapia. Czy ktoś z was miał taki problem ? jak poradzić sobie z tymi natrętnymi myślami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja również uczestniczyłem w terapii w związku z moimi lękami. Moja terapeutka powiedziała mi że celem terapii jest właśnie nauczenie się tego jak radzić sobie z nawrotami lęków ponieważ nie może zagwarantować mi że one (lęki) nigdy nie będą wracać. Prawdopodobnie na każdego działa co innego ale napiszę tobie co pomaga mi. Obecnie gdy mam nawrót lęków to po prostu daję sobie prawo do tego że się gorzej czuję, jednocześnie mam świadomość tego że to tylko wymysł mojego mózgu. Nie walczę z tymi myślami ale również nie analizuję ich. Tyle wystarczy żeby lęk ustąpił w ciągu godziny zamiast trwać tygodniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×