Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne zachowania w nerwicy


eleniq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 

 

Jestem ciekaw, czy ktoś z Was mający nerwicę ma albo miał taką skłonność do dziwnych albo delikatniej mówiąc absurdalnych zachowań? Umiecie powiedzieć od jakiego momentu się u Was pojawiły, co może być ich przyczyną? A jeśli Wam przeszły, to dzięki czemu - farmakoterapia, psychoterapia czy może po prostu jakoś samo znikło? 

 

U mnie zaczęły się one, od kiedy zacząłem dojrzewać. Stało się chyba od momentu, kiedy zaczęto mi dokuczać w szkole. Do tej pory gdzieś tam się utrzymują, nawet mam wrażenie, że nasilały się z wiekiem, wraz z nimi coraz większe i coraz bardziej absurdalne lęki mi się pojawiały. Jak na razie najlepiej pomagają mi na to leki, szczególnie neuroleptyki i stabilizatory. Po antydepresantach miałem niestety nasilenie takich rzeczy.

 

Dziwne zachowania mam na myśli np. branie czyichś rzeczy bez pytania, odkładanie przedmiotów nie na odpowiednie miejsce (np. klucze do lodówki), nawijanie o jakichś takich głupich sprawach typu o jakichś chorobach, albo może zjadanie wydzielin z nosa i innych części ciała, obgryzanie paznokci, zbyt długie wpatrywanie się w siebie albo w kogoś, bezcelowe chodzenie, bieganie, śmianie się, zbyt częste albo zbyt rzadkie dbanie o higienę, postępowanie w zbyt uporządkowany sposób. 

 

Nie musicie mówić, co to były za zachowania. Ja wymieniłem takie, które ja poniekąd miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dalja Takie absurdalne zachowania kojarzą mi się z dezorganizacją psychiczną, która jest podobno najbardziej widoczna w schizofrenii hebefrenicznej. Ale taka delikatniejsza dezorganizacja też może chyba być przy bardzo silnej nerwicy. Też takie zaburzenia poznawczo-emocjonalne mogą dochodzić.

 

U mnie akurat tylko leki były w stanie w miarę szybko przywrócić mi normalne myślenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja miałem kiedyś bardziej natrętne myśli, a teraz mi doszły dziwne zachowania od jakiegoś czasu. Typu w trakcie pracy przy komputerze w domu mam myśli, że pod klawiszami jest brud, paprochy jakieś i muszę je wszystkie wyczyścić i tak już kilkanaście dni... i się powstrzymuje, żeby nie zniszczyć klawiatury i móc pracować. ale parę klawiszy powyjmowałem w międzyczasie.... nie wiem sam, czy to też pod natręctwa podchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×