Skocz do zawartości
Nerwica.com

Coming out


Bradlej95

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie tyle depresję i nerwicę ale stany właśnie lęku z tego powodu. Na szczęście dobrze mi z moim biromantyzmem i nie widzę w nim nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno doprowadziło to do depresji. Przez długie lata nerwica, strach, że ktoś się dowie itd.

Teraz mam wielu przyjaciół, z którymi mogę pogadać to jest na pewno łatwiej. Ale w pracy kiedy lecą jakieś teksty homofobiczne, to czasem po jednym dniu mam dość, zresztą w wielu miejscach. Jak nie będę siedział cicho, to będę miał przerąbane. A jeszcze rodzina, która cały czas męczy, a człowiek nie wyobraża sobie, żeby mu przez gardło przeszlo, żeby się ujawnić. To też doprowadziło do depresji. 

Nie ma i nie będzie lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że istnieją szczęśliwi ludzie homoseksualni którzy się cieszą z tego że tacy są, nie wstydzą się tego i jest to dla nich powód do dumy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuiklinau
W dniu 13.06.2022 o 18:05, Bradlej95 napisał:

Zdarzają się tacy

 

Napisałeś "zdarzają się tacy" jakby to był jakiś margines. Większość gejów jest zadowolona z orientacji i nie chciałoby jej zmienić. Jeśli jakiś gej "żałuje," że nie jest hetero, to tylko dlatego, że jako hetero nie byłby prześladowany i nie musiałby się ukrywać oraz mógłby mieć dziecko.

 

A jeśli rzeczywiście jest gej, co by chciał zmienić orientację, to taki, który był wychowany w rygorze religijnym lub w ogóle w środowisku antyhomo i ma wpojone, że bycie homo jest złe i nieczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 10:37, Bradlej95 napisał:

Cześć, czy mieliście nerwicę i depresję z powodu homoseksualizmu? 

Kiedyś usłyszałem (albo przeczytałem, nvm) ciekawe zdanie o tym, że czasami każdy gej ma ochotę sobie podciąć żyły. To jasne, że homoseksualizm, szczególnie w społeczeństwie, które delikatnie mówiąc ma spory problem z akceptacją tego typu odmienności jest czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo wystąpienia stanów depresyjnych, nerwic, uzależnień itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×