Skocz do zawartości
Nerwica.com

PTSD i objawy somatyczne


Rekomendowane odpowiedzi

 Jakiś czas temu zdiagnozowano mi PTSD. Psychiatra stwierdził to prawdopodobnie dlatego że byłam prześladowana w szkole, a że byłam z mamą nie mogłam wyjaśnić mu że tak naprawdę moja trauma wiąże się z nią (sytuacja alkoholowa). 

  Od miesiąca biorę Eliceę. Przedtem od pół roku miałam napady paniki, silne bóle żołądka itp. Ale od kilku dni objawy mają takie nasilenie, że nie mijają ani na minutę. Nie mogę się od nich uwolnić, ciągle coś trzyma mnie w żebrach, w sercu albo brzuchu, nie mogę się na niczym skupić. Wszystko co wcześniej dawało radę, jedzenie, muzyka itp nie działa. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dokuczliwe objawy somatyczne można próbować tłumić lekami. Rzeczywiście bywają one mega nieprzyjemne i mogą utrudniać funkcjonowanie, ale przecież każdy wie, że tak być nie może... U mnie na takie rzeczy sprawdzała się zawsze hydroksyzyna 25mg. To taki doraźnie uspokajający lek, który nie powoduje uzależnienia, choć u niektórych może dawać senność. Choć u mnie nie daje senności nawet po dużych dawkach. Powiedz o tym lekarzowi, zapytaj o jakiś doraźny środek zaradczy. Też przeczytałem, że bierzesz lek antydepresyjny, który niestety potrafi przez pierwsze miesiące nasilać takie objawy lękowe. Powinno jednak takie coś samo minąć... Nie wiem jaką przyczynę mają te twoje dolegliwości, niestety nie znam cię tak dobrze, ale też wiem, że takie zaburzenia lękowe czy też nerwicowe bardzo dobrze jest leczyć psychoterapią, spytaj też swojego lekarza, czy nie poleciłby ci czegoś takiego. Życzę ci dużo zdrowia i sił! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×