Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypis na żądanie


poszkodowany

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli przewiozła mnie karetka do szpitala

i wyraziłem zgodę na leczenie to mogę się wypisać na własne żądanie kiedy chcę?

2 tygodnie już siedzę

niby napisali, że byłem agresywny i pobiłem brata, jeśli to traktować na poważnie

to mam prawo czy nie?

i jak to wygląda w przypadku gdyby się nie zgodzili na wypis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, poszkodowany napisał:

Czy jeśli przewiozła mnie karetka do szpitala

i wyraziłem zgodę na leczenie to mogę się wypisać na własne żądanie kiedy chcę?

2 tygodnie już siedzę

niby napisali, że byłem agresywny i pobiłem brata, jeśli to traktować na poważnie

to mam prawo czy nie?

Próbować zawsze można, ale decyzja w tym przypadku należy do lekarza. Może odmówić wypisu.

 

7 godzin temu, poszkodowany napisał:

i jak to wygląda w przypadku gdyby się nie zgodzili na wypis

Jak lekarz się nie zgodzi, a nadal będziesz się upierał, żeby wyjść, to zatrzymają Cię z UoOZP.

 

2 godziny temu, karzeł napisał:

Mnie wypuścili dopiero po miesiącu i też na własne życzenie 

Mnie wypuścili po 4 dniach. Na wizycie stwierdzili, że następnego, albo za 2 dni mnie wypuszczą, zapytałam czy nie da rady w tym samym dniu i się zgodzili :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyraziłam zgode na leczenie to po 2 tyg moglam sie wypisać na wlasne żądnie pod warunkiem że odbierze mnie ktoś z rodziny. i oczywiście siostrze zrobili wykład że sie nie chce leczyć i brać leków i że bede tak trafiać do szpitala bla bla bla.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale raczej mam niekompetentnych rodziców. Twierdzą, że jeśli nawet tylko oni mogą umieścić mnie w szpitalu na art.29, to jak nie oni to może to zrobić lekarz na art. 23 i nic nie będą mogli zrobić. Co jest bzdurą lekarze robią im wodę z mózgu i podają nieprecyzyjne i nierzetelne informacje.

 

Wie ktoś coś więcej na temat 29 i 23 oraz jak wygląda wolna wola pacjenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poszkodowany

art. 23

 

Cytat
Art.  23.  [Przyjęcie do szpitala psychiatrycznego bez zgody pacjenta]
1. Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, gdy jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.
2. O przyjęciu do szpitala osoby, o której mowa w ust. 1, postanawia lekarz wyznaczony do tej czynności po osobistym jej zbadaniu i zasięgnięciu w miarę możliwości opinii drugiego lekarza psychiatry albo psychologa.
3. Lekarz, o którym mowa w ust. 2, jest obowiązany wyjaśnić choremu przyczyny przyjęcia do szpitala bez zgody i poinformować go o jego prawach.
4. Przyjęcie do szpitala, o którym mowa w ust. 1, wymaga zatwierdzenia przez ordynatora (lekarza kierującego oddziałem) w ciągu 48 godzin od chwili przyjęcia. Kierownik szpitala zawiadamia o powyższym sąd opiekuńczy miejsca siedziby szpitala w ciągu 72 godzin od chwili przyjęcia.
5. Czynności, o których mowa w ust. 2, 3 i 4, odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

 

art. 29

 

Cytat

Przyjęcie do szpitala osoby bez jej zgody - przesłanki

1.
Do szpitala psychiatrycznego może być również przyjęta, bez zgody wymaganej w art. 22 przyjęcie osoby z zaburzeniami psychicznymi do szpitala psychiatrycznego, osoba chora psychicznie:
1)której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie stanu jej zdrowia psychicznego,
bądź
 
2)która jest niezdolna do samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, a uzasadnione jest przewidywanie, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie poprawę jej stanu zdrowia.
2.
O potrzebie przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, o której mowa w ust. 1, bez jej zgody, orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby - na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej nad nią faktyczną opiekę.
3.
W stosunku do osoby objętej oparciem społecznym, o którym mowa w art. 8 oparcie społeczne , wniosek może zgłosić również organ do spraw pomocy społecznej.

Masz internet - nie jest trudno to znaleźć. Mogłeś sobie sam sprawdzić. Tak, rodzice mają rację. Takie jest prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dostałem takie skierowanie na oddział zamknięty na obserwację w kierunku stanu prepsychotycznego. To skierowanie wystawiła mi lekarz na oddziale dziennym. Niestety nie spytałem ile jest ono ważne. 30 dni włącznie z dniem wystawienia, jak zostało wystawione 10.12 o godzinie 14:00? Przepraszam jeśli głupie pytanie albo powtórzone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Słuchajcie dostałem takie skierowanie na oddział zamknięty na obserwację w kierunku stanu prepsychotycznego. To skierowanie wystawiła mi lekarz na oddziale dziennym. Niestety nie spytałem ile jest ono ważne. 30 dni włącznie z dniem wystawienia, jak zostało wystawione 10.12 o godzinie 14:00? Przepraszam jeśli głupie pytanie albo powtórzone 🙂

Skierowanie do szpitala psychiatrycznego jest ważne 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×