Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed kolonoskopią


Maria1964

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Maria1964 napisał:

Hej. Miał ktoś z Was kolonoskopię ? Idę w sobotę i bardzo się boję, zresztą wszystkiego się boję. Od tygodnia tylko leżę i płaczę

U mnie w rodzinie jedna osoba ma regularnie. Będziesz miała narkozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maria1964 jak w uśpieniu, to nie ma się czym przejmować. Tak jak pisałam, osoba z mojej rodziny ma regularnie kolonkę i mówi, że ledwo zamknie oczy, a tu już budzą, nie dadzą się zdrzemnąć. ;) Nie ma się czego bać. Tylko bez narkozy się nie zgadzaj, bo to boli jak cholera podobno. I przestrzegaj zaleceń medycznych. i tyle. Trzymaj się. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 14:16, Maria1964 napisał:

mam takie głupie myśli, nie wytrzymuję napięcia i strachu, nawet nie mam z kim podzielić się tym strachem a do soboty jeszcze tyle czasu 

To zrozumiałe. Takie zabiegi mogą napawać lękiem, zwłaszcza jeśli nie jest się do nich przyzwyczajonym. Może chciałabyś nazwać jakoś te emocje, które Ci towarzyszą? Myślisz, że to mogłoby pomóc? Mnie czasem pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, z o.o. napisał:

Serio? Zawsze wydawało mi się, że to ból nie do zniesienia.

Bez przesady. Dużo zależy od operatora, no i od tego, czy nie ma się tam jakichś zrostów po operacjach itp.

Nie jest to przyjemne badanie, ale spokojnie da się przeżyć. W dodatku bezpieczniej jest robić na żywo, gdyż wtedy możesz reagować i są mniejsze szanse na uszkodzenie jelita przez operatora.

Nie ma się czego bać. Przyszedłem i po pól godzinie mogłem wychodzić. Przy narkozie zabawa jest o wiele dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 12:42, Jurecki napisał:

Do kolonoskopii trzeba się jakoś przygotować, pijesz coś?

Dostaje się środki przeczyszczające na dwie dawki, do rozpuszczania w litrze wody każda. Ja konkretnie miałem Moviprep. I każdy taki litr musisz zapić przynajmniej kolejnym litrem wody. Wcześniej dieta. Ja w sumie nie jadłem nic prawie dwie doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×