Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kurs do "przyzwoitej" pracy


ner3252351

Rekomendowane odpowiedzi

@z o.o.@madmax6 Myślicie, że bez studiów przyjmą mnie do pracy? Zakładając, że te co najmniej kilka miesięcy, rok bym się dzień w dzień uczył w domu. Dodając do tego, że nie mam umiejętności miękkich, wiadomo, fobia społeczna. Ale starałbym się jak najlepiej pracować w zespole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, z o.o. napisał:

Ja też się przekwalifikowałam po 30. Z dziennikarki na gamedeva.

No to super. Gratuluję wytrwałości, siły i nerwów. Dajesz mi wiarę, że się da. Obecnie ciężko pracuję, bo nie mam szczególnych kwalifikacji, dlatego robi się różne rzeczy na kilka umów. Chcę po prostu mieć konkretny zawód, konkretne kompetencje i mieć nieco lżej w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ner3252351 napisał:

@z o.o.@madmax6 Myślicie, że bez studiów przyjmą mnie do pracy? Zakładając, że te co najmniej kilka miesięcy, rok bym się dzień w dzień uczył w domu. Dodając do tego, że nie mam umiejętności miękkich, wiadomo, fobia społeczna. Ale starałbym się jak najlepiej pracować w zespole

Nikt Ci nie czego nie obieca ani nie zagwarantuje, ale próbuj. Powodzenia. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ner3252351 napisał:

@z o.o.@madmax6 Myślicie, że bez studiów przyjmą mnie do pracy? Zakładając, że te co najmniej kilka miesięcy, rok bym się dzień w dzień uczył w domu. Dodając do tego, że nie mam umiejętności miękkich, wiadomo, fobia społeczna. Ale starałbym się jak najlepiej pracować w zespole

 

@ner3252351 Nie martw się studiami w tej branży. Tu liczy się przede wszystkim skill. 

Ja się wkręciłem za sprawą pandemii, bo opadło ciśnienie zwiazane z pracą stacjonarną. Pracuje zdalnie i oby jak najdłużej. Mam gorszą produktywność będąc z ludzmi, openspace odpada. Rozumiem Cię bardzo. 

 

Grafa 3d: program Blender (darmowy open source), silnik Unity lub Unreal Engine (udostepnione za darmo), soft do tekstur Quixel Mixer (darmowy) lub Substance Painter (płatny). Do gamedevu to podstawa. 

 

Na YouTube jest od groma darmowego kontentu, tutoriali. Jedyne co się przydaje to znajomość angielskiego bo cały soft jest po ang. Ja z poziomem b1/2 daje radę na luzie, więc do rozumienia nie trzeba wielkich umiejętności. 

 

Najpierw zapoznaj się z programami, wybierz jakiś silnik. Porób sobie tutoriale i z czasem przyjdzie. 

Kierunków rozwoju w samej grafie jest sporo- hardsurface np. pojazdy, bronie, architektura, propsy (wszystko inne); 

Organika glownie postacie - tu się przydaje znajomość anatomii i tablet piórkowy.

Przydatne są techniki: low/high poly models, tileable/seamless texture, uv unwrapping, lightmaps

Do architektury, enviro, do lvl design to umiejętność tworzenia modularnych obiektów.

 

Zadbaj też o odpoczynek, żeby się nie zajechać 🙂. Sam czasem tłukłem po naście godzin i to zdrowe nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, madmax6 napisał:

Zadbaj też o odpoczynek, żeby się nie zajechać 🙂. Sam czasem tłukłem po naście godzin i to zdrowe nie było. 

Nie wyobrażam sobie tyle spędzać przy komputerze, już parę godzin przy komputerze powoduje u mnie ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zabijaka napisał:

Nie wyobrażam sobie tyle spędzać przy komputerze, już parę godzin przy komputerze powoduje u mnie ból głowy.

Później, w pracy już tak nie jest. Chociaż to zależy, gdzie pracujesz. W małych, niezależnych studiach jest lepsza atmosfera pracy, można pracować zdalnie i nie ma crunchu. Natomiast w korpo haruje się jak wół, crun/cenzura/e. Tak powstał Wiesiek trójka czy Cyberpunk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, z o.o. napisał:

Później, w pracy już tak nie jest. Chociaż to zależy, gdzie pracujesz. W małych, niezależnych studiach jest lepsza atmosfera pracy, można pracować zdalnie i nie ma crunchu. Natomiast w korpo haruje się jak wół, crun/cenzura/e. Tak powstał Wiesiek trójka czy Cyberpunk.

Pewnie tak. Nie wiem, ja mam doświadczenia w pracy zdalnej w uczeniu angielskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zabijaka napisał:

Nie wyobrażam sobie tyle spędzać przy komputerze, już parę godzin przy komputerze powoduje u mnie ból głowy.

 

Miałem na myśli naukę, bo w pracy też tyle nie siedzę. Grafa 3d mnie wciągnęła jak bagno i ciągle mi było mało. To było często okupione mini wypaleniem, które przedzielało interwały intensywnej pracy. 

Pracuję 4-6 godzin dziennie. Zdalnie o tyle wygodnie, że mam jeszcze weekendy więc mogę swobodnie zarządzać czasem.  

 

@z o.o. Jestem pod wrażeniem ludzi, którzy pracowali nad W3 czy CP2077. Sam nie dałbym rady tłuc tyle czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 21:15, z o.o. napisał:

Obecnie jako lvl designer, ale ogarniam też grafikę 3D i 2D. Znam Unity i podstawy kodowania w C++ i C#, ale na co dzień nie kodzę.

 

Ja też się przekwalifikowałam po 30. Z dziennikarki na gamedeva.

Staram się programować gry. Ale nie osiągnąłem sukcesu. Używam Solar2D. 

 

Miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, madmax6 napisał:

 

(...)

@z o.o. Jestem pod wrażeniem ludzi, którzy pracowali nad W3 czy CP2077. Sam nie dałbym rady tłuc tyle czasu.

To prawdopodobnie byli młodzi ludzie, którzy mają jeszcze dużo siły, mogą jednocześnie pracować i studiować, a kac mija im po godzinie 12:00 w południe.

 

1 minutę temu, johnn napisał:

Staram się programować gry. Ale nie osiągnąłem sukcesu. Używam Solar2D. 

 

Miłego dnia:)

Powodzenia i również miłego dnia. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×