Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ból brzucha od nerwicy co zażyć


Pellleryna

Rekomendowane odpowiedzi

Okropnie boli mnie brzuch od nawrotu nerwicy i depresji. Wszystko się posypało, całą noc nie spałam, smecta słabo pomogła, krople ziołowe uspokajające nie pomogły. Mam Iberogast czy mogę go zażyć z bromazepamem? Chodzi o to czy nie będzie interakcji? Mam objawy jelita drażliwego od lat, teraz jest coraz gorzej i juz nie wytrzymuję, doradzcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 18:05, Pellleryna napisał:

Okropnie boli mnie brzuch od nawrotu nerwicy i depresji. Wszystko się posypało, całą noc nie spałam, smecta słabo pomogła, krople ziołowe uspokajające nie pomogły. Mam Iberogast czy mogę go zażyć z bromazepamem? Chodzi o to czy nie będzie interakcji? Mam objawy jelita drażliwego od lat, teraz jest coraz gorzej i juz nie wytrzymuję, doradzcie proszę.

@Pellleryna
Mi na bóle somatyczne najbardziej pomaga obserwacja bólu taka jak przy medytacji, śmieszny efekt jest gdy ból znika, a chwilę wcześniej bardzo bolało. Ogólnie polecam spróbować medytację Vipassana, trochę wprawy i można próbować "medytować/skupić się na oddychać" podczas wykonywania jakiś czynności itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 22:05, Michał#101 napisał:

@Pellleryna
Mi na bóle somatyczne najbardziej pomaga obserwacja bólu taka jak przy medytacji, śmieszny efekt jest gdy ból znika, a chwilę wcześniej bardzo bolało. Ogólnie polecam spróbować medytację Vipassana, trochę wprawy i można próbować "medytować/skupić się na oddychać" podczas wykonywania jakiś czynności itp.

Dziękuję, zobaczę co to takiego. Ogólnie staram się stosować ćwiczenia oddechowe i coś tam dają. Iberogast też pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 18:00, Pellleryna napisał:

Dziękuję, zobaczę co to takiego. Ogólnie staram się stosować ćwiczenia oddechowe i coś tam dają. Iberogast też pomógł.


Ogólnie to od liceum bolał mnie mocno brzuch, tak że nie mogłem zasnąć. Później inne bóle psychosomatyczne, które mocno mi wywróciły życie xD

Jak coś to możesz zawsze na priv pisać, zawsze odpiszę, coś poradzę. No już ma się te lata i w dodatku psychologią interesują się długo bardzo. Wiele przeczytałem, samemu przeżyłem i u innych widziałem.

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 18:05, Pellleryna napisał:

Okropnie boli mnie brzuch od nawrotu nerwicy i depresji. Wszystko się posypało, całą noc nie spałam, smecta słabo pomogła, krople ziołowe uspokajające nie pomogły. Mam Iberogast czy mogę go zażyć z bromazepamem? Chodzi o to czy nie będzie interakcji? Mam objawy jelita drażliwego od lat, teraz jest coraz gorzej i juz nie wytrzymuję, doradzcie proszę.

Skonsultuj się z lekarzem gastrologiem oraz psychiatrą. Raczej nie poleca się zażywania leków bez konsultacji przy nerwicy, bo ryzyko lekomani jest większe niż u osoby bez nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zabijaka napisał:

Skonsultuj się z lekarzem gastrologiem oraz psychiatrą. Raczej nie poleca się zażywania leków bez konsultacji przy nerwicy, bo ryzyko lekomani jest większe niż u osoby bez nerwicy.

Lekomania mi nie grozi, gdyby było możliwe to nic bym nie brała. Nawet witamin nie biorę regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał#101 napisał:


Ogólnie to od liceum bolał mnie mocno brzuch, tak że nie mogłem zasnąć. Później inne bóle psychosomatyczne, które mocno mi wywróciły życie xD

Jak coś to możesz zawsze na priv pisać, zawsze odpiszę, coś poradzę. No już ma się te lata i w dodatku psychologią interesują się długo bardzo. Wiele przeczytałem, samemu przeżyłem i u innych widziałem.

Pozdrawiam 🙂

Moje bóle somatyczne do tego stopnia wywróciły mi życie, że od 8 lat nie mogę się pozbierać. Ja w liceum miałam tylko poranne nudności i jadłowstręt. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to objaw nerwowy. Od jakiegoś czasu piję melisę, taką herbatkę i muszę przyznać, że działa. Od tego mojego dużego napadu bólowego tylko jeden raz zażyłam iberogast i serio pomógł. Melisa działa, bo i benzo nie brałam od dwóch tygodni. Idealnie nie jest, bo w końcu to tylko herbata. A jutro mam w końcu wizytę u psychiatry online, bo inaczej nie miałabym siły iść. Mam nadzieję, że kobieta okaże się w porządku i będzie miła. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pellleryna napisał:

Moje bóle somatyczne do tego stopnia wywróciły mi życie, że od 8 lat nie mogę się pozbierać. Ja w liceum miałam tylko poranne nudności i jadłowstręt. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to objaw nerwowy. Od jakiegoś czasu piję melisę, taką herbatkę i muszę przyznać, że działa. Od tego mojego dużego napadu bólowego tylko jeden raz zażyłam iberogast i serio pomógł. Melisa działa, bo i benzo nie brałam od dwóch tygodni. Idealnie nie jest, bo w końcu to tylko herbata. A jutro mam w końcu wizytę u psychiatry online, bo inaczej nie miałabym siły iść. Mam nadzieję, że kobieta okaże się w porządku i będzie miła. 🙂

 

Ja miałem tak, że tak mnie stawy bolały, że nie mogłem chodzić xD dopiero ból zaczął coś przechodzić po pół roku jak już prawie wszystkie badania zrobiłem i wyszło na to, że zepsuta głowa niestety xD

Ja trafiłem na bardzo spoko pani doktor 🙂 a też z nfz byłem u psychiatry i też w miarę, ale i tak wróciłem do prywatnej.
Polecam spisać sobie wszystkie objawy, te aktualne, a też czasowo jak pojawiały się objawy, kiedy 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pellleryna napisał:

Lekomania mi nie grozi, gdyby było możliwe to nic bym nie brała. Nawet witamin nie biorę regularnie.

To dlaczego pytasz od razu o tabletki?  Dlaczego nie skonsultujesz z lekarzem?

Edytowane przez zabijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zabijaka napisał:

To dlaczego pytasz od razu o tabletki?  Dlaczego nie skonsultujesz z lekarzem?

Ja nie pytałam o żadne tabletki, ja się spytałam czy można zażyć iberogast lek składający się z wielu ziół i bromazepamem jednocześnie. Chodzi tu o możliwe interakcje. Faktycznie moje pytanie było nie dokładne, pisane na szybko w bólu. Oczywiście chodziło mi o przyjęcie bromazepamu doraźnie w razie napadu lękowego. Iberogast zażyłam i pomógł, a bromazepamu nie, bo nie było takiej potrzeby, nie miałam napadu lękowego z czego się cieszę. Pytanie to skierowałam tu bo od tego jest to forum by wymieniać się doświadczeniem, służyć radą. Pomyślałem, że prędzej tu dostanę odpowiedź, bo zapewne już ktoś takie kombinacje stosował. Do niedawna byłam leczona u psychiatry na NFZ i jak się domyślasz nie mogłam tak po prostu zadzwonić i zapytać o radę. Musiałabym czekać jakiś tydzień lub dwa na wizytę, a tu odpisano mi szybciej i tym samym byłam spokojniejsza. Jeszcze jakieś pytania? Jeśli tak to pisz na priv, bo one nic nie wnoszą do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×