Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się, że się posikam


Żyćko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i od ok. 15 miesięcy cierpię na nerwicę lękową lub fobię, sam już nie wiem. Pisząc ten wpis mam nadzieję odnaleźć kogoś kto zmaga się z podobnym problemem lub takiego się pozbył. Moim problemem jest strach, że posikam się przy znajomych, to taka myśl, która drąży mi dziurę w mózgu i nie mogę się jej pozbyć, czasem czuję jakbym już popuścił i mam mokro, ale rzeczywistość jest inna, czyli jest sucho. Nie wychodzę ze znajomymi i ukrywam się tak, aby ich nie spotkać, również nie pracuje a to najbardziej godzi w moją niezależność i poczucie, że żyje. Biorę antydepresanty od 4 miesięcy, ale nic mi nie pomagają. Zapisałem się na psychoterapię poznawczo-behawioralną i tu pojawia się pytanie do ozdrowieńców czy ona może na taką przypadłość pomóc ? Myślę, że raczej nikogo z takim problemem nie znajdę, bo spotkałem się może z 3 wpisami na ten temat na różnych forach i myślę, że to bardzo rzadkie zaburzenie, mimo wszystko mam nadzieję na odnalezienie kogoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja może nie mam takiej fobii ale mam wrażenie że jest mi znane uczucie powołania się w trakcie siedzenia na kanapie. Czuje że kiedyś tego doświadczyłam, wiem jak spodnie nasiąkają od sików, że robi się ciepło i wsiąka to w kanapę lub fotel. Nawet czuje strukturę tego fotela. I czasem sprawdzam czy się nie posikalam bo nie wiem skąd mam takie wspomnienie i się zastanawiam czy czasem nie urywa mi się film i czy się nie zesikuję od czasu do czasu ale nikt mi o tym nie mówi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moze ci sie to wydac glupie co teraz napiszę ale próbowałeś  pampersa dla dorosłych ? Noszenie go  zapewni ci komfort psychiczny ze nawet jesli się posikasz to  nikt tego nie zauwazy bo masz pampersa przeciez . Zaczniesz normalnie funkcjonować a z czasem gdy po wielu razach zobaczysz ze jest on suchy bedziesz normalnie bez niego  wszystko robił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×