Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy fizyczną choroba ?etap diagnozy


Sheis

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam " zabawę " z rzekoma nerwica ...rzekoma poniewaz w pierwszej kolejności muszę wykluczyć choroby somatyczne .

, jestem na etapie wystąpienia dziwnych objawów typu : uciskowe bóle głowy, zawroty , chwilowe zaburzenia równowagi, uczucie zapadania , omdlewania, prztszpieszone bicie serca (zwlsszcza w nocy przy zasypianiu) , uczucie dlawienia, plytki oddech ,lęk wolnoplynacy , lęk przed miejsami publicznymi , bole i klucua w różnych częściach ciała,wzdęcia , ogromna napięcie mięśni w okolicach kręgosłupa szyjnego, bol mostka i plecow .. z badan które  wyonalam : krew ogólna , crp, ob , D d-dimery , ekg i ukg serca , badanie neutolgoczne - wszysrko prawidlowe  neurolg zapisał tabletki na krążenie mózgowe i lek przeciwlkejowy którego nie biorę ponieważ dopóki nie sprawdzę całej somatyki to uważam że nie można stwierdzić że to nerwica ...do przebadania zostało: rtg kregoslupa , mr glowy(miałam już mr jakieś 5 lat temu wtedy było ok ) , holter, usg jamy brzusznej ( ostatnie rok temu wykonywane na sorze było ok ,ale woafmo lepiej żeby gastrog zobaczył) wskaźniki tarczyciwe z krwi, próby wątrobowe, laryngolog badanie blednika...trochę tego jest ale objawy są tak różne że nie ma innego wyjścia:( stracę majątek bo większość prywatnie na terminy NFZ diagnostykę bym skończyła za dwa lata... jesrem typem nerwicowym to naoewno ale ciężko uwierzyć że te wszystkie objawy moze dawać psychika co prawda mam za sobą epizod depresyjny wywołany konkretna sytuacja życiowa  leczenie u psychiatry ok roku temu ale w wszysrko było już unormowame , a teraz takie jazdy .

Dopoki nie zobaczę czarno na białym że fizycznie jestem zdrowa to nie widzę szans na chocby podjęcie  proby wychodzenia z tego dziadostwa..

Czy ktos też tak zaczynał?:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sheis Cześć, IMO generalnie twoje podejście jest prawidłowe. Przed leczeniem potencjalnych zaburzeń psychicznych należy wykluczyć inne możliwe przyczyny biologiczne. Jednak z tego co piszesz wynika że objawy praktycznie uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Być może ten lek pomógł by ci przetrwać ciężki czas do momentu wykonania wszystkich badań? To jest jakiś mocny lek, obawiasz się skutków ubocznych?

 

Wiesz ja przez kilka miesięcy wzbraniałem się przed psychiatrą, lekami i w końcu trafiłem na SOR po omdleniu spowodowanym przeciążeniem układu nerwowego.

 

Edytowane przez Kris0x0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kris0x0000 napisał:

@Sheis

 

Wiesz ja przez kilka miesięcy wzbraniałem się przed psychiatrą, lekami i w końcu trafiłem na SOR po omdleniu spowodowanym przeciążeniem układu nerwowego.

 

A jak byłes na sorze to jakie badania Ci zrobili? Jak diagnozuje się nerwicę? Na EKG coś ci wyszło? Czy stwierdza to lekarz psychiatra na podstawie wywiadu medycznego? Chodzi mi o to czy jakieś fizyczne badanie może stwierdzić nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rock19 W mojej wypowiedzi zastosowałem skrót myślowy 🙂 To że przyczyną omdlenia było przeciążenie układu nerwowego okazało się jakiś czas po wykonanych badaniach, po wyeliminowaniu innych możliwości.

Badania robiłem przez prawie rok. W szpitalu: krew, rtg klatki piersiowej, tomograf głowy, ekg. Później jeszcze na podstawie skierowań od neurologa i kardiologa: mr głowy, echo serca, holter, holter RR. Pewnie jeszcze kilka zapomniałem a nie mam teraz jak sprawdzić.

Nerwicę może stwierdzić lekarz psychiatra na podstawie wywiadu medycznego. Zwykle najpierw wyklucza się wszystko inne.

 

Edytowane przez Kris0x0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kris0x0000 napisał:

@Rock19W mojej wypowiedzi zastosowałem skrót myślowy

 

Dzięki za odpowiedź. Ja ma właśnie problemy z sercem i ciśnieniomierz wykrywa mi co jakiś czas arytmie, migotanie przedsionków i przedwczesne skurcze komorowe. Poradzono mi żeby iść do kardiologa, ale jak byłam u rodzinnego to powiedział mi że to przez nerwicę i przez leki które biorę. I teraz nie wiem czy jak jest nerwicą to taka arytmia wychodzi, czy badania EKG echo Holtera wychodzą prawidlowo w takich sytuacjach. Tam nie wiem czy to u mnie nerwica czy problemy kardiologiczne. I się zastanawiam jaka jest różnica w objawach sercowych w takich przypadkach. Jak to rozgraniczyć, kiedy konieczny jest kardiolog a kiedy psychiatra.

 

I kolejna sprawa nawet jak ci stwierdzili nerwicę, to takie badania kardiologiczne zlecali? Bo mi nikt tego nie proponuje i boje się że zejdę na zawał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak boję się skutków ubocznych i generalnie samego faktu brania takich leków jeśli nie wiemy czy to faktycznie "tylko" nerwica..dostałam linefor lekarz mówił że to mnie tylko wyciszy uspokoi że to nic mocnego ale nie przekonałam się jakoś..:/ biorę tylko ten lek na krążenie mózgowe i wspomagam się nerwomixem i magnezem ..wogole mam mega napięte mięśnie w okolicy szyi i barków nawet jak robię herbatę to już mnie napieptza nie mówiąc o tym jak siedzę w robocie przed komputerem 8 godzin 😕 czy wiecie może kiedy kierują na jakąś diagnostykę do szpitala? Polozylabym się nawet na 2 tygodnie żeby posprawdzali przynajmniej z grubsza co i jak ...choć pewnie to mało realne...? Zapomniałam dodać że mam też szumy uSzne ...dobrze ze chocosz titaj moge naposac maz kompletnie mnie nie rozumie i traktuje jak psychiczna hipphondryczke..oby miał rację ale ciężko mi jeszcze bez jego wsparcia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×