Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica w ciąży


Gabbana

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej pierwszej ciąży (właściwie drugiej, bo pierwsza poronilam w 11 tyg) nerwica bardzo mnie zaatakowała, co miało niekorzystny wpływ na jej przebieg, ciągle skurcze nawet przy próbie dojścia do toalety, 7 miesięcy leżenia plackiem na lekach z czego połowę w szpitalu , parazlizyjacy lek że nie donoszę lub że dzuecko bedzue chore (mimo prawidłowych badań prenatalnych ) doszło do tego że nie chciałam opuścić szpitala mimo że lekarz nie widział podstaw do tego żebym tam nadal przebywała,  wysłał mnie na terapię relaksująca  jednak mnie nie uspokajalo nic ,ciągle czytałam o skrajnych wcxesniakach , wadach itd leksrz zalecił odciecie internetu;) o naturalnym porodzie nie chciałam słyszeć bo naczytakam się o zagrożeniach i powiklaniach poporodowych ,zwoaszcza ze na kilka dni przed porodem kiedy ptzebueakam.w szpitalu mialam traumatyczna sytuacje ponieważ dziecku znikło tętno i w trybie pilnym wywiezli mnie na porodowke jednak tętno wróciło i tak mnie zostawili bez rozwiązywania ciąży podpięty cała noc pod ktg ...odchodziłam od zmysłów chociaż to akurat bylo jednak uzasadnione po zaistniałej sytuacji . Podczas porodu wpadalam w panikę mdlalam wrzeszczalam myślę że nie donkonca z bolu ale właśnie przez lęk o dzuecko ostatecznie zrobiono cc.. jednak  dalej nie było lepiej dzuecko było lekko niedotkenione  a w szpitalu po badaniach przezciemiaczkowych mózgu  lekarz rezydent poinformował mnie że być może dzuecko bedzue usposledzobe ...oczywiście byłam u najlepszego neurologa dziecięcego który absolutnie to zdementowal i orzekł że dzuecko jest zdrowe..Średnio mnie to uspokoiło i przez kolejny rok doszukiwalam się przeróżnych chorób od porazenia mozgowego po autyzm , rok straconego macierzyństwa ciągły płacz i załamanie...dziś moje dzuecko jest cudnym zdrowym i mądrym 8latkiem .Obiecałam sobie że 2 ciąża bedzue lepsza też był stres i nerwy jednak próbowałam się ta ciąża cieszyć, robiłam zakupy ciuszki itd ladnje sie ubierakam,  skurcze byly zdecydiwanue mniejsze choc napewno  mialam do nich tendencje ..lęki naprawdę potrafią napedzuc pewne objawy w moim przypadku byly to ogromne przedwczesne skurcze ktore mogly doprowadzic do przedwczesnwgo porodu dlatego kontrola , badania wizyty lekarskie  ale  przedwszysrkim spokój i relaks zwłaszcza jeśli mamy tendencje lękowe.  być może  nawet wizyta u psychologa byle nie wpaść w wir paniki czego doświadczyłam. Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×