Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co ja mam zrobić ze swoim życiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem po szkole zawodowej, z jedna kwalifikacja zawodowa bo druga oblalem. Tak wiec mam wyksztalcenie zawodowe. Niedawno moj najlepszy przyjaciel skonczyl studia i jest teraz inzynierem a mnie chce szlag trafic. Pochodze z rodziny alkoholika, mama jest tylko ta dobra , nigdy nie chcialem sie uczyc bo nie cierpialem. Byly caly czas klutnie i odechciewalo mi sie do tego smiechy w szkole ze mnie przez wiele lat. Chce zapisac sie do liceum zaocznego do ktorego chodzi sie tylko w weekendy, zeby miec wyksztalcenie srednie. Matury nie zdam bo jestem glabem w nauce, zawsze bylem przez to ze sie nie uczylem a ciezko bylo by wszystko przerobic. Nie chce pracować jako kasjer, magazyniarz, dostawca, call center, kelner, gastronomia, produkcja bo to praca nie dla mnie. Pracowalem na produkcji i nabawilem sie nerwicy lekowej i rozwalilem sobie zdrowie przez nocne zmiany. Mam 26 lat. W moim miescie jest glownie praca na produkcji, kfc, dostawca, call center, kasjer w sklepie typu biedronka czy zabka, gastronomia. A jak juz jest cos innego to wymagane doswiadczenie lub minimum doswiadczenie srednie. Nigdy nie mialem praktycznie hobby, raczej ich nie mam bo wygasły. Co zrobić ze swoim życiem? Jakieś porady? Nie chcę skończyć na najniższej krajowej. Chciałbym się rozwijać. Jestem załamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrze zacząć nawet od najniższej krajowej zważając na to, że nawet osoby po studiach często tak zaczynają. Chyba to nie wstyd. Zwłaszcza jak nie ma się zbyt wysokiego wykształcenia. Liceum zaoczne, potem jakieś kursy, szkolenia. W ten sposób możesz się rozwijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sadlife napisał:

Jakieś porady?

 

Przede wszystkim nie porównywać się do innych. To jest główny problem, a nie to, jaki zawód wykonujesz. Ludzie po studiach są chyba nawet bardziej sfrustrowani, kiedy po wielu latach nauki okazuje się, że będą zarabiać minimalną i często mniej niż ktoś, kto nie ma studiów, ale ma doświadczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sadlife może należałoby zacząć od pytania co tak naprawdę chcesz robić, znaczy w jakiej branży pracować, bo przecież jako osoba bez wykształcenia nie możesz bardzo wybrzydzać. A jeśli już zdecydujesz o tym warto byłoby w tym kierunku się dalej szkolić - czy w szkole czy na kursach. I raczej na początek nie licz na coś więcej niż najniższa krajowa, bo niewiele możesz pracodawcy zaoferować póki nie nauczysz się fachu.

Tak więc zacznij od najniższej krajowej - i to jak najszybciej - zdobędziesz doświadczenie, dostaniesz podwyżkę - to jedyna droga, żeby na najniższej krajowej nie skończyć

Edytowane przez Dryagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×