Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej


Dobra diablica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie 🙂

Przeszło 10 lat temu zdiagnozowano u mnie ciężka depresję, fobie społeczną i osobowość unikającą. Biorę antydepresanty i byłam na psychoterapii około 2 lat. Z ciężkiej depresji udało mi się wyjść, lecz występują u mnie nawroty. 

Pisze tutaj ponieważ w świecie realnym trudno znaleźć zrozumienie dla moich dziwactw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dobra diablica napisał:

Witam was serdecznie 🙂

Przeszło 10 lat temu zdiagnozowano u mnie ciężka depresję, fobie społeczną i osobowość unikającą. Biorę antydepresanty i byłam na psychoterapii około 2 lat. Z ciężkiej depresji udało mi się wyjść, lecz występują u mnie nawroty. 

Pisze tutaj ponieważ w świecie realnym trudno znaleźć zrozumienie dla moich dziwactw. 

Witaj.

Pragnę wyrazić zrozumienie ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mimo stosowania antydepresantów i psychoterapii masz nawroty depresji to jeszcze można by pomyśleć o dołączeniu leku stabilizującego nastrój. Jakie antydepresanty dokładnie bierzesz, jeśli mogę spytać? 🙂Czy przy nawrotach zdarzają ci się myśli samobójcze? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam na priv, żebyśmy tu tak nie spamowali, ok? 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 18:23, MarekWawka01 napisał:

Skoro mimo stosowania antydepresantów i psychoterapii masz nawroty depresji to jeszcze można by pomyśleć o dołączeniu leku stabilizującego nastrój. Jakie antydepresanty dokładnie bierzesz, jeśli mogę spytać? 🙂Czy przy nawrotach zdarzają ci się myśli samobójcze? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam na priv, żebyśmy tu tak nie spamowali, ok? 🙂 

Przyjmuje duloksetyne, wcześniej wenlafaksyne. Teraz zaś się gorzej czuje, ale to przez złą sytuację rodzinną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 22:33, acarien napisał:

Ja miałem fobię społeczną którą pokonałem, ale unikać lubię - wszelkich sytuacji, gdzie nie czuję się bezpieczny, także myślę, że osobowość unikająca dobrze do mnie pasuje.

To naturalne, każdy unika sytuacji, w których nie czuje się bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×