Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


Rock19

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie meczęczę temat, bo już o tym pisałam w innych wątkach, ale czuję że nie wytrzymam.

Otóż od zawsze obgryzalam paznokcie potem przestałam i zaczęłam skubać skórki. Wygryzam też wnętrze policzków. Oprócz tego niemal przez cały dzień napinam celowo i świadomie mięśnie, a raczej wykręcam nogi, zginam mocno palce aż czuje że są na maksa napięte. Nie robię tego żeby mi strzeliło w stawach tylko żeby było napięte. Np. jak siedzę to nie zakładam nogi na nogę ale obkrecam jedną o drugą tak mocno jak tylko się da. Jak kładę się spać to muszę spleść ręce mocno palce u rąk. Jak chodzę to podpinam palce u góry tak że jak robię krok i je przydeptuje tak żeby bolało. Napinam mięśnie grzbietu, i całych nóg do oporu, jak to tylko możliwe.

 

Pisze o tym ponownie bo jak próbuję coś znaleźć w internecie albo tu na forum, to spotykam się z:

Drętwieniem, 

Mrowieniem,

Tikami

Ruchami mimowolnymi .

Czyli takimi rzeczami które robi ciało samo ze sobą, bez świadomości. To znaczy dzieją się same od siebie z jakiegoś powodu ( tężyczka, niedobór magnezu, porażenia) 

 

Czy to co ja sobie robię to jakiś przejaw autoagresji? Czy autoagresja też jest nerwicą? Ja to wszystko robię nawet jak teoretycznie leżę i oglądam tv i program mnie nuży. Jak robię sobie herbatę i się niecierpliwie że się woda długo gotuje. Jak za dużo myślę o tym co mi jest. Jak się denerwuje. Jak czekam.

 

Ma ktoś tak? Biorę sertralinę i pregabaline. Leki pomogły mi w innym aspekcie ale w tym nie. Męczy mnie to każdego dnia każdej godziny każdej minuty. 

 

 

Edytowane przez Rock19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz rzeczywiście mogą być objawy nerwicowe. Skoro leki nie do końca pomagają to warto spróbować psychoterapii. Można też spróbować sertraliny w większych dawkach, nie napisałaś jaką dawkę bierzesz, ale z tego co ja wiem, to sertralina działa na takie rzeczy w dawkach wysokich 150-200mg. Czasem można nawet próbować dołączyć małą dawkę leku przeciwpsychotycznego (kwetiapiny, arypiprazolu). Skonsultuj swoje objawy ze swoim lekarzem, podpytaj o modyfikację leczenia. Pozdrawiam cię serdecznie i życzę zdrowia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekWawka01 dzięki że odpisałeś. 100 sertralinę. Może sama zwieksze dawkę? Z tego co piszecie to dobór leków to jest tak naprawdę testowanie. Poczułabym się lepiej gdybym wiedziała że ktoś ma podobne zachowania. Czemu mam wrażenie że sobie połamie palce czy powybijał stawy. A co jak bede się starzec i będę mieć słabsze kości? Przecież będę mogła sobie coś złamać. Jeszcze Czasem się szczypie, ale tak że ściskam całe mięśnie. Albo wbijam paznokcie w ciało w szyję pełny nogi.  Czasem się zastanawiam co czują ludzie którzy się tną. Ja sobie wyobraża że jak jest przecinana skóra to uwalnia się jakaś nagromadzona zła energia i przychodzi ulga. Ale równocześnie wiem że ulga będzie chwilowa, rana będzie boleć i szczypać. I zastanawiam się czy w tym moim napinaniu nie chodzi o to co się dzieje jak się rozluźniamy. Czyli taka ulga po ustaniu napięcia czy rozprostowaniu wykrzywionych palców. Nie rozumiem tego. A chciałabym zrozumieć. Czemu tak robię i co to oznacza. 

Edytowane przez Rock19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×