Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przymusowe leczenie sądowe - jak mogą?


poszkodowany

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, poszkodowany napisał:

Sprawa w sądzie o umieszczenie mnie w szpitalu psychiatrycznym. Adwokat z którym moja mama rozmawiała powiedział, że jak jest sprawa w toku to nie da się wycofać. Z kolei Rzecznik Praw Pacjenta z którym miałem okazję rozmawiać powiedział, że w każdej chwili można wycofać, musieliby napisać wniosek do sądu że zmieniła się sytuacja, podjąłem leczenie psychiatryczne i stan zdrowia się poprawił.

 

To jak to jest? Można tą sprawę na art. 29 anulować? Nie chcę trafić na przymusowe leczenie, w dodatku na czas nieokreślony.

 

Można wycofać? Jak się rozpoczęła czy trzeba teraz czekać do zakończenia i decyzji?

 

Godzinę temu, exodus! napisał:

leczysz się na schizofrenię paranoidalną (ICD-10 - F20.0) rozumiem, że to masz zdiagnozowane, co do takiej diagnozy to nie ma wątpliwości, gdyż badania EEG potwierdzają chorobę.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Aktualnie nie ma  skutecznych metod potwierdzających tą chorobę, a tym bardziej nie wychodzi ona z EEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: Wyznaczam w sprawie o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym pełnomocnika z urzędu w osobie adw.

 

Mogę się z tym adwokatem kontaktować i to za darmo czy jak to jest? Wpis wyżej z listu z 15.11.2021 tylko, że sprawa została odroczona. Można podać jakieś argumenty, jeśli się teraz leczę, że hospitalizacja nie jest potrzebna?

 

A pytania, które dostępne są wyżej z dnia 10.12.2021 o 16:18, są nadal aktualne więc można na nie też spokojnie odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze dodam poza głównym tematem, że jest taki mechanizm obronny jak "przemieszczenie" polegający na przekierowaniu negatywnych emocji z rzeczywistego źródła na inne osoby. Nie wiem dlaczego exodus! to stosuje. A tym bardziej skąd w przypadku jego osoby udało się wydedukować, że "jestem niebezpieczny i agresywny" skoro ze mną nawet nie mieszka pod jednym dachem.

 

A tak wracając. Dziś 30.09.2022 miałem rozprawę o umieszczenie. Odbyła się tak późno z powodu, że sędzia była chora i termin został przesunięty. Wcześniej prawdopodobnie w maju została wydana opinia od biegłego. I tak... co na tej rozprawie było? Sędzia zapytała się rodziców czy podtrzymują decyzję i powiedzieli, że nie. W trakcie dowiedziałem się, że nawet jeśli sprawa byłaby kontynuowana to z opinii biegłego wynika, że nie jest konieczna hospitalizacja w trybie przymusowym, nie ma podstaw.

 

Tak że na przyszłość bardziej ufajcie opiniom biegłych, lepiej oceniają stan pacjenta niż zwykli psychiatrzy, którzy z czegoś w końcu muszą zarabiać.

 

Życzę wszystkim powrotu do zdrowia! Trzymajcie się, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×