Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.03.2021 o 08:38, Circumcision napisał:

Niektórzy tutaj piszą o wyjazdach. Ludzie, ja mam nadzieję, że wy nie macie na myśli prowadzenia samochodu po benzodiazepinach 😓 Pomyśleć, ilu takich zombie może człowieka mijać na drodze...

W Holandii tego typu leki mają "żółta nalepkę" tj. Prowadzenie po nich jest karalne. I słusznie. 

Żeby nie być hipokryta- raz po połóweczce z 0,5 mg, tj 0,25 mg, próbowałam przejechac po terenie zabudowanym, do przychodni. "Zapomniało"  mi się, że nadjeżdżającym z prawa na równorzędnej się ustępuje. Na szczęście zdążyłam wyhamować. Nigdy więcej. 

Bez obaw, mąż prowadził. Też nie wyobrażam sobie prowadzenia auta po benzo... Ogólnie ostatnio mało prowadzę samochód, boję się, że coś mnie wystraszy, zareaguję odruchowo... Już raz tak miałam (bez leków) i więcej nie chcę tego powtórzyć. Jak jestem niepewna, nie wsiadam za kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz psychiatra wypisała mi receptę na afobam 1 mg - 3 opakowania

W opakowaniu jest 30 tabl.

Jaka będzie ilość substancji czynnej??

Lekarka wpisała 90mg

A baba w aptece mi wmawia że 900mg i że jest błąd a moja lekarka poszła na urlop

Pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

Czy jest jakaś różnica w działaniu Xanaxu zwykłego, a tego o przedłużonym uwalnianiu Xanaxu SR? Czy tak samo szybko działają, po jakim czasie czuć spokój?

Jest. O przedłużonym działaniu działa subtelniej bym powiedziała ale dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał:

Jest. O przedłużonym działaniu działa subtelniej bym powiedziała ale dłużej.

moje odczucie jest takie, że xanax o natychmiastowym uwalnianiu działa bardziej aktywizująco, a XR nie, przedłużone uwalnianie = na pewno uspokojenie i zanik myśli lękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku niby wiem, ale potrzebuję stuprocentowej pewności - czy mogę afobam kruszyć? Nie jestem w stanie połknąć tabletki (obojętnie jak małej), mam jeszcze w pogotowiu hydroksyzynę w syropie, ale szykuję się na leczenie kanałowe i na samą myśl trzęsę się jak galareta. Afobam leży awaryjnie, no ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Magda87 napisał:

Pytanie z gatunku niby wiem, ale potrzebuję stuprocentowej pewności - czy mogę afobam kruszyć? Nie jestem w stanie połknąć tabletki (obojętnie jak małej), mam jeszcze w pogotowiu hydroksyzynę w syropie, ale szykuję się na leczenie kanałowe i na samą myśl trzęsę się jak galareta. Afobam leży awaryjnie, no ale.

Jeśli w ulotce nic nie ma o tym, żeby nie dzielić, to można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Wziąłem dzisiaj pierwszy raz w życiu jedną tabletkę Xanax 0.25 na zmniejszenie lęku który w efekcie doprowadzają mnie do ataków paniki. I kompletnie na mnie nie zadziałał 😕 . Tak jak przypuszczałem że dostane ataku tak dostałem. Za mała dawka ? Bo już mam dosyć. Wczoraj ta sama z clonazepamem 0.5. Brak reakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam wszystkim ;)
To moj pierwszy post w tym watku.
Od 4 tygodni stan zdrowia mojej mamy sie pogorszyl i wpadlem w straszna panike, ze umiera. Biore od 4 tygodni Xanax. Pierwsze 3 tygodnie w dawce 1 mg  na noc, a ostatni tygdzien w dawce 0,75. Wczoraj sie tak zle czulem, ze wszedlem spowrotem na 1mg. Jestem od 12 lat niepijacym alkoholikiem i mam tendencje do uzaleznien. Czy to mozliwe, zeby po 4 tygodniach sie tak silnie uzaleznic ? 
Jest moze ktos, kto bierze xanax dluzej, lub jakies wzkazowki jak go odstawic ? Poranki sa koszmarne, budze sie o 6 rano i trzese sie jak galareta. Zanim wzialem xanax tez bylem mega nerwowy, ale teraz mysle, ze jest jeszcze gorzej.
Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Don Corleone napisał:

Czy to mozliwe, zeby po 4 tygodniach sie tak silnie uzaleznic ? 

Tak. Jeśli masz tendencję to jak najbardziej. 

Ogólnie to zmniejsza się dawkę o 0,5mg co 3 dni odstawiając.  A co do objawów odstawiennych to zapewne musisz się przemęczyć, bo relanium bym tu nie włączała w zamian, ewentualnie przy pomocy chlorprotiksenu, bo on nie uzależnia, ale objawy jakieś i tak będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×