Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krótko


Kysiu)_

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Krzysiek, mam 23 lata, a moje życie dzieje się bardziej w mojej głowie niż na zewnątrz. Nie chce się zbytnio rozpisywać, też macie co do roboty, ale może ktoś pomoże mi zrozumieć.

Zrozumieć to czego do tej pory nie zrozumiałem u psychiatry oraz u terapeutów, gdyż moja diagnoza to ,,zaburzenie mieszane osobowości" i ,,zaburzenia obsesyjne"

Podam objawy które przychodzą mi na myśl

Step 1. Najgorszy, który przeszkadza mi w pracy, przy oglądaniu telewizji, seriali

- Odcinam się od emocji, skupiam się na moich myślach związanych z muzyką. Słyszę muzykę dzień w dzień jak w radiu

- Wychwytuje w skojarzeniach pełno melodi muzycznych, prosty przykład, napis ,,Mission Impossible" - Pojawia się utwór z tego filmu

- Mój mózg nie jest w stanie zapamiętać najtrafniejszych informacji, podczas kontaktu z ludźmi widać że gestykuluję, ukazuje mimike twarzy, ale w środku czuję pustkę.. JAKBYM SIĘ ODCINAŁ, ALBO SKUPIAŁ TYLKO NA MELODII W GŁOWIE

- Często mam myśli typu ,,Na pewno" ,,Na pewno''? Przykład.. Mam wykonać jakieś zadanie, pojawia się kilka myśli w głowie i jest ten spokojny, przestraszony głos ,,Na Pewno?"

- Często fantazjuje w głowie, wykonuje coś i wyobrażam sobie że robi to chociażby ,,moja koleżanka lub kolega" W sensie uśmiecham się do kogoś, a widzę np koleżankę w wyobraźni która się uśmiecha. Tak jakbym kopiował zachowania innych osób, nie czaje tego, jak ma ktoś coś takiego to chętnie posłucham

-  Mam czasami myśli bezsensowne, takie nielogiczne, niezwiązane z moim obecnym życiem

 

Moja babcia ma np zaburzenia lękowe, jednak że ona ma stały charakter, a ja mam problem z określeniem dokładnie co ja czuje? Czego chce? Przede wszystkim obawiam się że tak jak w poprzednich pracach nie ogarnę, a właśnie rozpocząłem nową odpowiedzialną ,,jak każda, wiadomo" pracę.

 

Nie biorę leków, powodowały skutki uboczne. Do tej pory brałem Sertraline (2 razy - nie mogłem spać około tygodnia i schudłem parę KG), Olanzapinę (było spokojnie, ale tyłem w ciul) Paroksetyne (dostałem hipomanii) Debakine i Pregabaline (Pregabaline brałem ok 2 tyg po czym miałem pustkę w głowie i wyglądałem jak Jack Nicholson po elektrowstrząsach..)

 

Chciałbym się wkurzyć, choć w środku jest jałowość.. Ale to powinno być wkurwiające, nie mam kontroli nad tymi automatycznymi moimi myślami. Jakby chciał ktoś się podzielić historią, odpowiedzieć ogólnie, dać wskazówki co zrobić to będę wdzięczny na tyle ile potrafię 🙂 Dziękuję.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogę, ale hmm nietypowe objawy, ilu lekarzy Cię diagnozowalo, jeden? 

Z muzyka to normalne , ale nie na tyle żeby przeszkadzało się skupić i pracować. Ogólnie czy twoje objawy nie pasują do derealizacji bardziej?

Halo forumowicze odświeżam ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×