Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na depresję mi nie pomagają?


Koneko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku leczę się na nerwicę natręctw i depresję. O ile z nerwicą natręctw jest coraz lepiej to z depresją chyba nie bardzo. Czasami niby jest ok, czuję się jak człowiek nie mający depresji, a później mam silne myśli samobójcze. Miałam różne pomysły na samobójstwo: nóż, wyskoczenie przez okno, tabletki ale bałam się to zrobić i boję lecz ciągle mam przemożną chęć zrobienia tego. Mam też takie myśli, że dobrze by było zginąć w jakimś wypadku... Już sama nie wiem co ze sobą zrobić, męczę się strasznie i walczę ze sobą. Co do leków to biorę Fevarin i Latrimin. Czy zmienić leki czy co?

Zastanawiam się czy moje skrajne stany to od leków czy może mam CHAD i tego wcześniej nie zauważałam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie leczy tylko tłumi objawy . Mozna to porownac  ze jak boli cie ząb to zamiast   isc do stomatologa i zrobić kanałowe leczenie ty  bierzesz tabletke przeciwbolową i nazywasz to leczeniem . Trzeba wyleczyć przyczynę depresjii.

Edytowane przez xD_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 16:07, Koneko napisał:

Czy zmienić leki czy co?

Zastanawiam się czy moje skrajne stany to od leków czy może mam CHAD i tego wcześniej nie zauważałam?

Iść do lekarza, tylko on powinien decydować o zmianie leczenia. I powiedzieć o fantazjach samobójczych. Myśli s. można też skutecznie leczyć lekami.

A skąd pomysł CHAD? Miałaś kiedyś manię/hipomanię? 

Mi to wygląda na depresję, ale to lekarz musi ocenić.

No i psychoterapia zapewne by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest mania/hipomania ale miałam niedawno taki okres, że byłam wesoła, jakbym w ogóle nie miała depresji i na okrągło bym coś kupowała, a teraz znowu depresyjny stan i myśli samobójcze. Ale to się chyba zaczęło jak zaczęłam brać leki ale nie wiem...

Chcę poprosić lekarza o zmianę leków. O psychoterapii też właśnie myślałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli męczysz się z własną głową i miewasz myśli samobójcze to raczej jasno wskazuje na to, że leki, które masz teraz nie są dobrze dobrane (ew. dawki leków). Powinnaś porozmawiać o tym z psychiatrą. O CHADzie też z nim porozmawiaj, tym bardziej, że lamotrygina, którą bierzesz jest właśnie stosowana w leczeniu choroby dwubiegunowej. Ale samo to o niczym jeszcze nie świadczy, bo być może u Ciebie lekarz dodał ten lek z jakichś innych względów, o których nie wiemy. Na takiej samej zasadzie jak nieraz osobom z depresją przepisywane są niektóre leki przeciwpsychotyczne, nie dlatego, że lekarz diagnozuje psychozę, ale dlatego, że działają one jako potencjalizatory antydepresantów. Czyli ogólnie- porozmawiaj z psychiatrą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×