Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć wszystkim


Buntownik

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć. Jestem Sylwester i mam niemalże 27 lat. Mam depresję, DDA i inne rzeczy w sobie nad którymi pracuję w psychoterapii wraz ze wsparciem leków. Jestem wrażliwy, lubię słuchać szczególnie mrocznego bluesa, jazzu (chociaż właściwie nie ograniczam się w gatunkach muzycznych). Piszę wiersze. Poza tym lubię rozmawiać o gwiazdach, planetach, literaturze, poezji, piłce nożnej i na tematy filozoficzne. Generalnie się nie ograniczam😀 Na razie nie pracuję, bo nie jestem w stanie. Mieszkam w Szczecinie. Mam nadzieję, że to forum pozwoli mi znaleźć ulgę w cierpieniach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 14:23, Buntownik napisał:

lubię rozmawiać o gwiazdach, planetach

 

Tylko rozmawiać czy również podziwiać, zwłaszcza w te upalne, krótkie letnie noce [może nawet zajmujesz się troszkę foceniem nocnego nieba i jego perełek]?

 

Witaj na forum 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shadowsun napisał:

 

Tylko rozmawiać czy również podziwiać, zwłaszcza w te upalne, krótkie letnie noce [może nawet zajmujesz się troszkę foceniem nocnego nieba i jego perełek]?

 

Witaj na forum 😉

O to to to😁 Podziwiać również. Jak najbardziej. Obserwować nawet. Staram się nawet rozpoznawać większe obiekty ale jak na razie średnio mi to wychodzi. Chciałbym kiedyś kupić sobie porządny teleskop i zarywać nocki na obserwacji wszechświata.

 

  Z tego co napisałeś wnoszę, że Ty takowym pasjonatem Jesteś😀 Miło więc mi Cię poznać. Mógłbyś coś napisać o tej swojej ewentualnej pasji?😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Buntownik napisał:

Z tego co napisałeś wnoszę, że Ty takowym pasjonatem Jesteś😀 Miło więc mi Cię poznać. Mógłbyś coś napisać o tej swojej ewentualnej pasji?😊

 

Pasjonatką jeśli już 😉 To zresztą mimo wszystko za duże słowo, samo zamieszkiwanie w wielkim mieście w połączeniu z małą mobilnością sprawiają, że nie jestem w stanie poświęcać się obserwacjom nieba tak jak bym chciała. Gdy się jednak nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, na szczęście żyjemy także w czasach dostępu do internetowych transmisji z obserwacji teleskopowych przeprowadzanych przez osoby, które naprawdę mogą na tym polu zaszaleć. Astronomia [astrofizyka] jest również fascynująca od swojej teoretycznej strony.

 

11 godzin temu, Buntownik napisał:

Chciałbym kiedyś kupić sobie porządny teleskop i zarywać nocki na obserwacji wszechświata.

 

Jeśli jesteś nowicjuszem w temacie osobiście odradzałabym Ci rozpoczynanie przygody z astronomią od tak poważnego zakupu [tym bardziej, że jeśli o teleskopy chodzi raczej nie ma co kierować się ekonomią] 🙂 Lornetka 10x50 przyzwoitej klasy, a nade wszystko "własnooczne" zapoznawanie się choćby z układem gwiazdozbiorów to moim zdaniem optymalny początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dalja napisał:

Ej ej trochę za ostro! Ale z sensem i mnie rozbawiles mocno haha 

Nie zgłaszam tego do adminów jako obrazy, bo wiem, że osoby z depresją często są przewrażliwione na punkcie swojej osoby. Trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, z o.o. napisał:

Spoczko, masz u mnie watę cukrową. 🙂

😉

11 godzin temu, Shadowsun napisał:

 

Pasjonatką jeśli już 😉 To zresztą mimo wszystko za duże słowo, samo zamieszkiwanie w wielkim mieście w połączeniu z małą mobilnością sprawiają, że nie jestem w stanie poświęcać się obserwacjom nieba tak jak bym chciała. Gdy się jednak nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, na szczęście żyjemy także w czasach dostępu do internetowych transmisji z obserwacji teleskopowych przeprowadzanych przez osoby, które naprawdę mogą na tym polu zaszaleć. Astronomia [astrofizyka] jest również fascynująca od swojej teoretycznej strony.

 

 

Jeśli jesteś nowicjuszem w temacie osobiście odradzałabym Ci rozpoczynanie przygody z astronomią od tak poważnego zakupu [tym bardziej, że jeśli o teleskopy chodzi raczej nie ma co kierować się ekonomią] 🙂 Lornetka 10x50 przyzwoitej klasy, a nade wszystko "własnooczne" zapoznawanie się choćby z układem gwiazdozbiorów to moim zdaniem optymalny początek.

   Pardon, dopiero później zorientowałem się, że mam do czynienia z Kobietą:)

Trochę Cię w tym temacie rozumiem. Ja czasem wracam na wieś i tam podczas niektórych nocy da się zaobserwować dosyć sporo. Co do transmisji to na razie widziałem tylko fragmenty i jak na razie nie czuję tego. Były po prostu dla mnie jakieś takie nudne ale może się przekonam.

 

  Mam lornetkę 8x27 i próbowałem z nią działać na tym polu i momentami byłem w szoku, że już przy takim powiększeniu można się naoglądać:) Dlatego teleskop pozostawiam w sferze marzeń, odległych marzeń.

 

  W każdym razie miło poznać kogoś takiego jak Ty o podobnych zainteresowaniach:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Buntownik napisał:

Co do transmisji to na razie widziałem tylko fragmenty i jak na razie nie czuję tego. Były po prostu dla mnie jakieś takie nudne ale może się przekonam.

 

Polecam Ci polski kanał AstroLife. Jego autor jest na tyle ujmującym i pełnym pasji człowiekiem [również o bardzo dobrym zapleczu sprzętowym], że osobiście nie czuję nudy nawet gdy koncentruje się przede wszystkim na interakcji z widzami albo technicznej stronie transmisji zamiast tym, co akurat widać w polu teleskopu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 09:37, Shadowsun napisał:

 

Polecam Ci polski kanał AstroLife. Jego autor jest na tyle ujmującym i pełnym pasji człowiekiem [również o bardzo dobrym zapleczu sprzętowym], że osobiście nie czuję nudy nawet gdy koncentruje się przede wszystkim na interakcji z widzami albo technicznej stronie transmisji zamiast tym, co akurat widać w polu teleskopu 🙂

Dziękuję😃 Na pewno zajrzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 14:25, z o.o. napisał:

DDA to nie jest powód, żeby nie pracować. Ja mam schizofrenię i nerwicę jednocześnie i pracuję.

A czy jestes pewna ze masz shizofrenie... pracujesz na wolnym rynku czy w zakladzie pracy chronionej? 

 

Witaj Buntownik, mysle ze znajdziesz na tym forum wsparcie, kazdy z nas ma nie latwa przeszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawel.770 napisał:

A czy jestes pewna ze masz shizofrenie... pracujesz na wolnym rynku czy w zakladzie pracy chronionej?

Podobno chorzy na schizofrenię nie zdają sobie sprawy ze swojej choroby... do pewnego momentu. Ja żyję z nią już tak długo, że zauważam symptomy zbliżającego się nawrotu. I w zasadzie jestem pewna, że to schizofrenia, bo mam podręcznikowe objawy, a do tego ufam mojej psychiatrze.

Pracuję na umowę o dzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×