Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyspieszenie wizyty u psychiatry


petysana

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę coś zrobić, żeby szybciej trafić do psychiatry na NFZ? Mam za sobą tylko jedną wizytę u psychologa rok temu i tyle, a czuję się coraz gorzej psychicznie. Nie jestem niby beznadziejnym przypadkiem - nie mam na koncie prób samobójczych ani nie tnę się - ale za to boję się wszystkiego, a zwłaszcza rzeczy które nie istnieją albo że coś co nie ma prawa się zdarzyć się zdarzy. I choć wiem, że moje lęki są irracjonalne, to nie działa na mnie racjonalne tłumaczenie, cały czas to biorę pod uwagę. Podejrzewam, że to nerwica lękowa, ale ta choroba nadal pozostaje dla mnie dość enigmatyczna i nie wiem czy się pod nią kwalifikuję. Do tego dochodzi jeszcze depresja (też ją u siebie podejrzewam) oraz oczywiście fobia społeczna (tej jedynej jestem pewna, ale teraz sprawuje mi ona najmniej kłopotów, bo jestem raczej odizolowana od społeczeństwa, chyba że wszystko inne wywodzi się właśnie z niej). Tak czy inaczej, jest ze mną źle. Jestem zapisana do psychiatry na lutego, ale to za dlugo czekania... A twierdzą że nie mają wolnych bliższych termimów. A ja się boję na samą myśl przez ile trudnych chwil będę musiała jeszcze przechodzić i ile czasu marnować przez te miesiące, boję się też że coś mi się stanie przez ten czas i nie mam pojęcia co robić, bardzo jestem przerażona 😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nieprzenikniona napisał:

Hmmm to może warto poszukać w innym miejscu, w dużych miastach nie powinno być aż takich problemów z terminami. Ew. ten jeden raz iść prywatnie.

W najbliższym dużym mieście wolne terminy są też odległe, poza tym musiałabym dojeżdżać autobusem, a to generuje u mnie dodatkowy stres. Wolałabym pójść na miejsce w moim mieście. Nie mam pieniędzy nawet na jedną wizytę prywatną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowy dodatkowy stres > Stres i pogłębianie złego samopoczucia do czasu wizyty w lutym

 

Wiem, że ciężko, bo ludzie to fujka, ale innego sposobu poza zmianą miasta i przychodni nie ma. Chyba, że dostaniesz się gdzieś na teleporadę, u mnie w mieście przyjmują w ten sposób, no i raczej nie czeka się aż tak długo. O ile to wchodzi w grę. 

 

No i jeszcze możesz oddzwonić do swojej przychodni i poprosić, żeby przenieśli Ci wizytę w przypadku zwolnienia się bliższego terminu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 17:24, petysana napisał:

W najbliższym dużym mieście wolne terminy są też odległe, poza tym musiałabym dojeżdżać autobusem, a to generuje u mnie dodatkowy stres. Wolałabym pójść na miejsce w moim mieście. Nie mam pieniędzy nawet na jedną wizytę prywatną

To zarob, sa wakacje,opcji dorobienia multum,wystarczy chciec, 150zl zarobisz w 1-2dni gora.wizyta na nfz i tak będzie byle jaka i niewiele warta, lepiej znajdz sobie polecanego lekarza z np znany lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×