Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja


zdzislaw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie..Jestem nowym ... i mam prośbę do wszystkich,którzy pomogą mi w rozwiązaniu problemu choroby

mojej żony.która dowidziała się,że ma chorobę Parkinsona..Dla niej to była straszna wiadomość.zona ma 76 lat

i miesiąc temu dowiedzała się o tej chorobie.. To stało się tak jak by " sufit spadł jej na głowę"..Zaraz od tej wiadomości nastąpiła ogromna depresja,która trwa już kilka tygodni...świat prawie nie istnieje dla niej i innych...

uważa,że nic nie potrafi..uważa,że już nikomu jest nie potrzebna. Rodzina tj.dzieci..wnuki i ja robimy wszystko co tylko można..Ma wspaniałą opiekę rodzinną..pomagamy jak możemy ale skutki są mierne...Byliśmy u psychiatry.który

polecił leki antydepresyjne tj.CITAL i SULPIRYD ale skutki są mierne..jeszcze bezsenność i to zamyka koło kłopotów.

Wiem,że są osoby,które miały podobne przypadki depresji i wyszły z tego zwycięsko,i dlatego proszę wszystkich

o pomóc..Ja też mam 76 lat i robię wszystko aby jej pomóc...ale to nie jest takie proste...Uważam,że depresja

jest straszną chorobą duszy,bo sama choroba Parkinsona w wieku 76 lat jest mniej uciążliwa jak depresja,która

zwala z nóg..Dziękuję za ewentualną pomóc. ZDZISłAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zdzisku:)

Dla Twojej Żony to pewnie ciężkie chwile

to bardzo dobrze, że z Nią jesteście.

SKoro te leki nie pomagają to idzcie do psychiatry jeszcze raz

dobranie leków to niee taka prosta sprawa

możecie poprosić o zmianę leków

można też iść do innego psychiatry albo rozwazyć możliwośc pójścia do psychologa - ludziom wygadanie się czasem pomaga

Pewnie nie będę zbyt pomocna ale jakbyś potrzbował pogadać to pisz:)

Buziaki dla całej waszej rodzinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, rzeczywiścnie żona ma teraz ciężko, dobrze, że ma odpowiednią pomoc no i co najważniesze ma was. Chyba wsparcie, okazywanie milości, jeszcze raz wsparcie i spędzanie jak najwięcej czasu razem, staranie się jej sprawić jakiejś przyjemności zapewniania że jest wam bardzo potrzebna, przekonania ją jakoś, że mimo, że jej życie sie tak zmienilo, że nadal może w nim odnależć coś milego, przecież ma Was;) Zyczę wszytskiego co dobre dla Ciebie i żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×