Skocz do zawartości
Nerwica.com
Lilith

Ideologia gender - zagrożenie dla wychowania?

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, z o.o. napisał:

To nie ateiści krzyczą o gender, tylko katolicy. Ale nikt jakoś nie potrafi wytłumaczyć, co to w ogóle jest.

Ja jestem ateistą a to gender nie specjalnie mi się podoba. Nie uważam tego za jakiś ważny dla państwa temat, ale wymyślanie jakich kolejnych płci, orientacji po to żeby jakaś garstka dziwaków czerpała profity mi się nie podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, z o.o. napisał:

To nie ateiści krzyczą o gender, tylko katolicy. Ale nikt jakoś nie potrafi wytłumaczyć, co to w ogóle jest.

mi bardziej chodziło o to, że tłum krzyczy, a tak naprawdę sam nie wie za czym, i o co...! to nawiązanie do złej interpretacji WP przez hipisów i studentów z lat 60-tych! Źle odczytujesz... ;)

3 godziny temu, z o.o. napisał:

nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

wynudziłem się niemiłosiernie, nienawidzę fantasy! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, exodus! napisał:

wynudziłem się niemiłosiernie, nienawidzę fantasy! :bezradny:

A co lubisz czytać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, z o.o. napisał:

@carlosbueno kara śmierci jest karą śmierci, niezależnie od tego, za co można ją otrzymać.

No tak kara śmierci dla wielokrotnego mordercy a kara śmierci za to że ktoś przestał być muzułmaninem to rzeczywiście to samo, tylko osoba o jakiś skrzywionym lewackim podejściu może tak twierdzić. No tak ale skoro wybacza się gwałty muzułmanów na białych kobietach, tłumacząc to różnicami kulturowymi, to prosta droga do tego że pozwolimy im zabijać byłych muzułmanów bo to przecież cześć ich kultury. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, z o.o. napisał:

@carlosbueno istnienie osób transpłciowych to fakt naukowy.

Naukowy, nienaukowy ale to są w skali społeczeństwa tak małe liczby że czynienie z tego debaty publicznej jest przesadzone. Ja też można powiedzieć  należę do mniejszości seksualnej i to zapewne dużo liczniejszej od transpłciowych,  a nie domagam się żadnych praw i reprezentacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie tłumaczę gwałtów. Ale skoro już przy tym jesteśmy, czy wiesz, że najwięcej gwałtów kobiety doznają od swoich bliskich, mężów, ojców, krewnych, znajomych? A nie od muzułmanów. To raz. A dwa, gdyby kara śmierci funkcjonowała w Polsce, tak jak sobie tego życzysz, to Tomasz Komenda już by nie żył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, carlosbueno napisał:

Naukowy, nienaukowy ale to są w skali społeczeństwa tak małe liczby że czynienie z tego debaty publicznej jest przesadzone. Ja też można powiedzieć  należę do mniejszości seksualnej i to zapewne dużo liczniejszej od transpłciowych,  a nie domagam się żadnych praw i reprezentacji. 

Może jest Ci tak wygodnie, ale to nie znaczy, że inni mają nie mieć takich praw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, z o.o. napisał:

Ja nie tłumaczę gwałtów. Ale skoro już przy tym jesteśmy, czy wiesz, że najwięcej gwałtów kobiety doznają od swoich bliskich, mężów, ojców, krewnych, znajomych? A nie od muzułmanów. To raz. A dwa, gdyby kara śmierci funkcjonowała w Polsce, tak jak sobie tego życzysz, to Tomasz Komenda już by nie żył.

Wiadomo że nie od muzułmanów jaki ich jest kilka %, ale w stosunku do reszty wykazują nadreprezentację ogólnie we wszystkich zdarzeniach kryminalnych. 

Nie wiem czy Komenda by się kwalifikował, ale z drugiej strony są tez ofiary przestępców którzy zamiast zawisnąć, wyjdą po 20 latach i dalej będą zabijać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, carlosbueno napisał:

Nie wiem czy Komenda by się kwalifikował, ale z drugiej strony są tez ofiary przestępców którzy zamiast zawisnąć, wyjdą po 20 latach i dalej będą zabijać. 

Podaj przykład, konkretną osobę, albo nie uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, z o.o. napisał:

Podaj przykład, konkretną osobę, albo nie uwierzę.

Nie mam danych na ten temat, a policja jakby miała to by je i tak raczej ukryła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@carlosbueno czytasz mity i bzdury w internecie, a narodowcy wypisują czasami takie brednie, że nie da się tego czytać. o gwałtach muzułmanów na Europejkach, o mordercach, którzy po 20 latach odsiadki i wyszli i dalej zabijają. Masz tego więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, z o.o. napisał:

A czym Twoim zdaniem miałaby być taka ideologia?

Cytat

We współczesnym znaczeniu pod pojęciem ideologii rozumieć należy zbiór poglądów czy sądów (naukowych, filozoficznych, religijnych, by wymienić tylko najważniejsze), które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy i o tyle są akceptowane w ramach określonej ideologii, o ile pozostają w zgodzie z subiektywnym odczuciem interesu określonej grupy. I jako takie właśnie nie mogą być oceniane w kategoriach teoretycznych, a więc przede wszystkim z perspektywy prawdy. Nie można więc zasadnie utrzymywać, że jakaś ideologia jest prawdziwa lub fałszywa

Źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Ideologia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@johnn wiem, czym jest ideologia, ale nie mam zielonego pojęcia, czym jest ideologia gender. Zacznijmy od tego, czy coś takiego w ogóle istnieje. Masz jakieś wytłumaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, z o.o. napisał:

ale nie mam zielonego pojęcia, czym jest ideologia gender. 

Czy wiesz czym jest Psiząb? Czy rozsądnie jest odrzucać istnieje Psizęba skoro nie wiesz czym jest ( zakładam, że nie wiesz czym jest Psiząb)? 

10 minut temu, z o.o. napisał:

Zacznijmy od tego, czy coś takiego w ogóle istnieje. Masz jakieś wytłumaczenie?

Dobry pomysł. Na Tobie spoczywa konieczność wykazania słuszności twojego twierdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, z o.o. napisał:

@carlosbueno czytasz mity i bzdury w internecie, a narodowcy wypisują czasami takie brednie, że nie da się tego czytać. o gwałtach muzułmanów na Europejkach, o mordercach, którzy po 20 latach odsiadki i wyszli i dalej zabijają. Masz tego więcej?

Nie mam nic wspólnego z narodowcami, nawet nie jestem etnicznym Polakiem, takie są fakty, przynajmniej te o muzułmanach. Co prawda temat muzułmanów mi się już znudził, ale to co czytałem niegdyś wcale nie pochodziło z jakiś narodowych czy nawet prawicowych stron tylko wyklętych przez establishment liberałów czy byłych lewicowców.  A co do kary śmierci to nie uważam że powinni ją masowo wykonywać, nawet morderstwa są w zdecydowanej większości popełniane w afekcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.06.2021 o 13:42, Lilith napisał:

Jak myślicie, w jaki sposób to działa na rodziny, na wychowanie dzieci? Czy jest zagrożeniem czy raczej ma neutralne znaczenie?

Zależy od podejścia, w pewnych kwestiach uważam że działa dobrze, w sensie rezygnacji z krzywdzących stereotypów dotyczących płci (np. że dziewczynka musi być grzeczna, ładna, miła, posłuszna, a chłopiec nie może okazywać słabości, musi być silny, samowystarczalny etc.), natomiast np. Pomysł na to aby dziecku kompletnie nie określać płci (tak aby mogło samo wybrać kim się czuje) uważam za mocną przeginkę, która zamiast "uwalniać" wprowadza dodatkowy, niepotrzebny chaos w kształtowanie się młodej osoby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to zaburzenie, a  nie ideologia. Jeżeli  ,ktoś nie wie. Jakiej jest płci.To może dobry  psy psycholog. Ateistów  nikt nie prześladuje, chyba.Że glosno.Mowia o swym ateizmie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy świat istnieje ludzie zawsze tworzyli sobie różnego rodzaju ideologie. Tak działa ludzki umysł - lubi tworzyć struktury w postaci m.in. ideologii. Faktem jest też, że od zawsze byli ludzie o innych orientacjach, czy z - różnych względów - chcący być w innej, niż swoja biologiczna płeć. To, że płcie są dwie, to biologiczny fakt i nie potrzeba ku temu tworzenia żadnej ideologii. A cały ten "szum" wokół ideologii gender postrzegam, jako tworzenie sobie sztucznych dodatkowych problemów przez ludzi. Także te "marsze równości" oczywiście nie mają na celu szerzenia tolerancji, tylko to bardziej zdarzenia, typu cyrkowy performance mający podkreślić swoją inność.

Jak to wpływa na wychowanie? Na wychowanie zawsze najważniejsze jest to, z kim się wychowujemy, czyli nasi rodzice najczęściej, tudzież osoby, z którymi mamy kontakt jako dzieci. Nie jest chyba niczym odkrywczym stwierdzenie, że w domach rodzinnych mogą mieć miejsce różnego typu patologie. A cała ideologia gender, to kolejna stworzona sztucznie ideologia, która oczywiście zawsze mieć wpływ, jak wiele innych ideologii. 

Płeć, to biologiczny fakt nie jest potrzebne dorabianie do tego jakiejkolwiek ideologii. Jeżeli ktoś ma inną orientację, to widocznie z takich, czy innych względów tak jest. Jeżeli ma potrzebę zmiany biologicznej płci - obecnie medycyna umożliwia takie rozwiązania. Natomiast nie można zaprzeczyć tego, że pod względem biologicznym są dwie płcie.

Tak samo jak nie można zaprzeczyć tego, że są np. różne rasy ludzi pod względem biologicznym. 

Natomiast to, że ludzie robią sobie z tego kolejne powody do podziałów/lepszości/gorszości/jestem lepszy/gorszy/ktoś jest gorszy/lepszy/taki/owaki, czy dorabiają ideologię, jeszcze mieszają je z polityką itd. itp. to już zupełnie inna kwestia.

Oczywiście tolerować należy każdego, ale czy naprawdę - poza jakimiś patologicznymi jednostkami - w Polsce lata i gania np. gejów, czy transseksualistów z widłami, czy chce na nich wykonać lincz? Bynajmniej absolutnie nie ma takich sytuacji (poza oczywiście jednostkami). A osoby mają skłonności do tępienia innych, nietolerancji wobec innych, etc. znajdą sobie zawsze ku temu jakikolwiek powód i nie potrzebna będzie do tego żadna ideologia gender, czy jakakolwiek inna. Dla kogoś wystarczy, że ktoś się spojrzy krzywo i będzie okazją do okazania nietolerancji.

Edytowane przez acarien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie cały ten temat gender, homoseksualizmu itd grzany jest po to aby jedna grupa tzw światłych, liberalnych(w swoim mniemaniu) mogła dokopywać, wyśmiewać, wyzywać innych od nietolerancyjnych i zacofanych i grzać się w blasku wyższości moralnej i intelektualnej nad tymi którzy tych norm nie akceptują. Zresztą w druga stronę też to działa bo ci o konserwatywnych poglądach wszystkich myślących inaczej   uważają za zboków,  nienormalnych itd. Dotyczy to nie tylko jednostek w ramach społeczeństw ale i całych krajów i tak kraje zachodu uważają np Polskę i Węgry za jakiś trzeci świat gdzie osoby homo są prześladowane niczym żydzi za rządów Hitlera, a w reżimowej telewizji w Rosji zachód Europy pokazuję się jak jakiś pedalsko, transwestyczny  burdel a obrazki z parady równości są przedstawiane jako typowa scenka uliczna państwa UE.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.06.2021 o 22:27, wiejskifilozof napisał:

Może to zaburzenie, a  nie ideologia. Jeżeli  ,ktoś nie wie. Jakiej jest płci.To może dobry  psy psycholog. Ateistów  nikt nie prześladuje, chyba.Że glosno.Mowia o swym ateizmie. 

Homoseksualizm został wykreślony z listy zaburzeń przez WHO jakoś na przełomie lat 80. i 90. Jeśli ateistów można prześladować za to, że mówią głośno o swoim ateizmie, to tym bardziej należałoby prześladować katolików, bo o ile ateiści nie robią nic złego, to już katolicy chcą być u władzy i narzucać wszystkim swój chory światopogląd.

39 minut temu, acarien napisał:

Od kiedy świat istnieje ludzie zawsze tworzyli sobie różnego rodzaju ideologie. Tak działa ludzki umysł - lubi tworzyć struktury w postaci m.in. ideologii. (...)

Najgorsza ideologia, jaka do tej pory powstała, to religia. Wszystko jedno, która. Chrześcijaństwo, islam, jeden syf. Wojny, prześladowania, inkwizycja, pedofilia. Na co nam to? Potrzeba nam pokoju i spokoju. Świat bez religii byłby lepszy i zgadzam się tu z Johnem Lennonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, z o.o. napisał:

Najgorsza ideologia, jaka do tej pory powstała, to religia. Wszystko jedno, która. Chrześcijaństwo, islam, jeden syf. Wojny, prześladowania, inkwizycja, pedofilia. Na co nam to? Potrzeba nam pokoju i spokoju. Świat bez religii byłby lepszy i zgadzam się tu z Johnem Lennonem.

Ja bym powiedział, że były jednak gorsze i chyba wiadomo o jakie chodzi (jak nazizm, czy niewolnictwo). Niemniej jednak faktem jest, że w imię religii chrześcijańskiej - szczególnie w średniowieczu - działo się wiele zła. Co jest w przypadku islamu wszyscy chyba słyszeli. Niemniej nie jest prawdą, że wszystkie religie są takie same. Religie, czy filozofie wschodu, takie jak buddyzm, czy hinduizm mają o wiele więcej w sobie spokoju, pokoju i w imię tych filozofii nie działo się tyle zła, co tego związanego z chrześcijaństwem, czy islamem (ok, w Indiach też tam odwalali/odwalają akcje pewne na tle religii, ale to i tak jest nic w porównaniu do islamu, czy chrześcijaństwa w średniowiecznym wydaniu). Jak również nie uważam, że to same religie są złe, ale ludzka interpretacja wyżej wymienionych. Było wiele ideologii niezwiązanych z religią - tak jak wspomniałem nazizm, czy niewolnictwo (czyli ideologie związane z różnicami rasowymi/etnicznymi, czy nacją, które w swoim źródle miały po prostu różnice w fizyczności, czy pochodzeniu i same z siebie nie były związane z religią /chociaż oczywiście niejeden dyktator-psychopata był chrześcijaninem i czynił zło "w imię Boga" itd./). Nie jest zatem prawdą, że religia jest winna, tylko obłęd ludzkiego umysłu, który potrafi nawet teoretycznie pozytywne wartości zmieniać ze złem (i oczywiście jest to prawdą, że w Biblii jest napisanych wiele głupot i udowodniono także, że wiele rzeczy zostało "zmodyfikowanych" tam, czy są tam absurdy wzajemnie się ze sobą przeczące, ale tak naprawdę teoretycznie korzeniem tej religii jest miłość do drugiego człowieka /kochanie bliźniego swojego, jak siebie samego - wszyscy to znamy/... także nie do końca religia jest winna, ale ludzka nieświadomość).

Natomiast to, że potrzeba nam pokoju i spokoju, to absolutnie prawda. Tak a propos buddyzmu, tak jak powiedział Dalajlama XIV (czyli tak, ten obecny, znany wszystkim Dalajlama):
Moja religia jest prosta. Nie wymaga kamiennych świątyń, nie wymaga filozoficznych dociekań. Świątynią jest nasz umysł i nasze serce; filozofią – dobroć.

Edytowane przez acarien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi