Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Anoreksja - jak się to zaczęło?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W sumie zaburzenia odżywiania już dawno za mną ale teraz po terapii właściwie dopiero widzę skąd się tak na prawdę wzięły, zwłaszcza, że miało to miejsce u progu dorosłości i nie wynikało z problemów z wagą (bo nigdy nie ważyłam dużo)...generalnie byla to u mnie mieszanka silnego dążenia do samokontroli z nutką autoagresji...co jak co ale panowanie nad własnym głodem (umysłem), przekraczanie kolejnych granic i czerpnie siły z resztek zapasów jakie posiada organizm dawało mi w tamtym okresie niemałą satysfakcję...mimo wszystko jak sięgam pamięcią to był to jeden z najgorszych okresów w moim życiu, chyba nigdy nie czułam się tak samotna i odizolowana jak wtedy, pomijam momenty kiedy traciłam "samokontrolę" i zaczynałam jeść - to było jak kompletne dno dna...

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, nieprzenikniona napisał:

pomijam momenty kiedy traciłam "samokontrolę" i zaczynałam jeść - to było jak kompletne dno dna...

Rozumiem, że odczuwałaś wtedy wstręt do samej siebie? Przynajmniej z moich doświadczeń wiem, że jak już nie mogłam wytrzymać z głodu, to obżerałam się wszystkim, co można było zjeść, a później wymiotowałam, bo czułam, że jestem wstrętna. U mnie się to zaczęło w wieku 17 lat. Chciałam się zochydzić tak, żeby nie podobać się żadnemu mężczyźnie. I był to błąd, ale mogę to przyznać dopiero po latach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.06.2021 o 07:57, Lilith napisał:

Rozumiem, że odczuwałaś wtedy wstręt do samej siebie? Przynajmniej z moich doświadczeń wiem, że jak już nie mogłam wytrzymać z głodu, to obżerałam się wszystkim, co można było zjeść, a później wymiotowałam, bo czułam, że jestem wstrętna. 

Było bardzo podobnie, napadowe jedzenie po okresach głodówki kończyło się u mnie tak samo, najgorsze było wtedy uczucie, że całkiem straciłam nad sobą kontrolę, czułam się jak śmieć...chociaż teraz z perspektywy czasu wiem, że po prostu mój organizm musiał wygrywać z umysłem aby mógł dalej funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, nieprzenikniona napisał:

Było bardzo podobnie, napadowe jedzenie po okresach głodówki kończyło się u mnie tak samo, najgorsze było wtedy uczucie, że całkiem straciłam nad sobą kontrolę, czułam się jak śmie

Zawsze lubiłam mieć nad wszystkim kontrolę. Nad sobą również. I jak przyszły zaburzenia odżywiania tak i poczucie kontroli zniknęło, co sprawiło, że czułam się słaba i było mi wstyd za samą siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi