Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zależy jaki okres to mogę się przychylić albo do opcji 1 albo do 2. 

W pierwszej opcji presją jest moja matka. Swojego czasu powiedziala mi ze dopóki nie schudnę nie przyjdzie na mój slub.. 

Druga droga jest gorsza, w ciągu dnia nie mogę nic przełknąć, w nocy podjadam. Chociaż wzrost masy ciała nie powoduje negatywnych emocji, po prostu zjadam to czego nie umiem poczuc. Negatywne emocje związane z masą ciala pojawiają się dopiero przy presji mamy, więc powrót do schematu 1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nerwach chwyta się co popadanie, i się człowiek napycha 

A to trzeba znaleźć spokojną chwilkę, bez pośpiechu, relaksacyjnie, powoli 

Jak ważne jest w jaki sposób my jemy 

Ale teorie są takie piękne 

A normalnie to się żre i nie zwraca uwagi na nic 

Życie jest stresujące 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można jeszcze po prostu wywodzić się z rodziny, której członkowie nie do końca potrafią okazywać sobie miłość w bardziej bezpośredni i zdrowy sposób [ogólnie zresztą mają duże problemy z otwartym wyrażaniem swoich emocji] i w zamian robią to m. in. podsuwaniem sobie nawzajem różnych smakołyków. Dodając do tego tak czy siak fatalne nawyki żywieniowe [rozmiłowanie w typowej, polskiej kuchni; giga porcje niczym w McDonaldzie i niemal nieograniczona możliwość dokładek] bardzo szybko otrzymujemy dzieciaczka z co najmniej nadwagą, który w miarę upływu lat doświadczy najprawdopodobniej dodatkowo kojącego wpływu jedzenia na życiowe smutki i stresy oraz pozna czym jest błędne koło diet.

Taaak Cię kocham. Chcę, aby było Cię jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z powyższym komentarzem dotyczącym rodzinki, która okazuje miłość jedzonkiem. Jako dziecko babcia pasła mnie jak zwierzątko na rzeź (jako, że rodzice pracowali na różne zmiany to nie bardzo umieli coś z tym zrobić). W wyniku czego byłam duża, nieszczęśliwa i szantażowana emocjonalnie w kwestii jedzenia ("to ja specjalnie dla ciebie stoję przy garach..."/"babcia zrobiła z miłości dla wnusi, a ta tylko wybrzydza, jak możesz tego nie doceniać..."/"przecież jak będziesz dojrzewać to wyrośniesz z tego", itd). Myślę, że szantaż emocjonalny stosowany przez najbliższych (przynajmniej w dzieciństwie) można wskazać jako kolejną ścieżkę prowadzącą do otyłości. 

Chciałabym wskazać jeszcze jedną drogę, choć do końca jej jeszcze nie rozgryzłam, ale sama to u siebie zauważam. Mianowicie: sabotowanie siebie. Wtedy kiedy cały proces (może nie tyle co odchudzania, co prawidłowego odżywiania się i praktykowania aktywności fizycznej) idzie zbyt długo dobrze i nagle głowa doznaje przerażenia, że to faktycznie może się udać. I ciach, napadowe obżarstwo i kowadło przy nodze dla zerowej aktywności, zbaczamy ze ścieżki dobrych nawyków kosztem uspokojenia głowy, że jeszcze długa droga do osiągnięcia celu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi