Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nietypowe leki na NN


Lola12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! 

Powiedzcie mi czy ktoś z Was stosował inne leki niż standardowe SSRI i czy w jakiś sposób mu pomogły? Podzielcie się waszymi spostrzeżeniami. Ja obecnie jestem na kertel 100mg + lyrica  150mg. Powiedzcie mi czy ktoś to bral? Po jakim czasie można odczuć poprawę? Biorę te leki tydzień i narazie bez żadnej poprawy.

Edytowane przez Lola12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nerwicy natręctw z tego co mi wiadomo to sprawdzają się dobrze właśnie SSRI ale wtedy trzeba je przyjmować w dużych dawkach. Jeśli chodzi o sertralinę to 150-200mg na NN. Badania mówią, że najsilniejszym lekiem na NN jest klomipramina - brałem ją, ale ona wzmagała u mnie niepokój i nie mogłem jej brać. 

Jeszcze wenlafaksyna albo mirtazapina są rekomendowane przy NN. Wenlafaksynę brałem ale po niej miałem dziwne sny i też do odstawki.

Jeszcze możesz spróbować połączenia SSRI i neuroleptyku atypowego. Tego nie próbowałaś chyba. Sertralina akurat bardzo ładnie łączy się z kwetiapiną albo arypiprazolem, ale neuroleptyki mają już więcej uboków i różnie może być. Na mnie neuroleptyki źle niestety działają.

 

Tydzień to zdecydowanie za krótko. Ketrel akurat działa bardzo szybko już po 1-2 dniach stosowania, a pregabalina chyba dużo dłużej gdzieś po 2-3 tygodniach. Musisz poczekać. Wszelkie wątpliwości omawiaj z lekarzem jak coś...

 

Też chcę ci powiedzieć, że jeśli chodzi o mnie to ja mam akurat natręctwa myślowe. Brałem też masę leków, ale ciężko mi powiedzieć, który działał lepiej na natręctwa. Obecnie biorę Ludiomil, który na początku bardzo silnie nasilił natręctwa, ale potem wszystko się zrównoważyło dopiero po 3-4 miesiącach brania. Ludiomil to lek noradrenalinowy dość mocny. 

Też chcę ci powiedzieć, że w przypadku natręctw konieczna jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Natręctwa powstają wtedy kiedy tłumimy w sobie trudne emocje, których nie umiemy okazać albo kiedy wypieramy coś z naszej świadomości, uciekamy od czegoś, od jakiegoś przykrego wspomnienia. Jedynym sposobem jest tutaj dopuszczenie tych "złych" rzeczy do świadomości, wtedy przestaną tak naciskać. 

Akurat u mnie sprawdziło się to dopuszczenie tych emocji do siebie, u mnie nagle zaczęło coś się tam układać, skomplikowany proces nie potrafię wytłumaczyć, bo w międzyczasie pojawiały się wahania nastroju, nie wiem jakieś podświadome mocne procesy się toczyły heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Santiago20 napisał:

Dziwne.. na mnie sertralina działa tak ze jestem juz od pol roku roztrzesiony i to nawet na dawce 50mg..

 

Czy w koncu trafie na taki LEK ktory da odpoczac..? Dlaczego antydepresanty dziwnie "napedzaja" zamiast wprowadzac w lekki "błogostan" ??

 

No sertralina jest lekiem bardziej aktywizującym więc może dlatego to roztrzęsienie? Rozmawiałeś o tym z lekarzem? 🙂 Powiedz mu. 

 

Wiesz antydepresanty mają różne profile działania, jedne są bardziej uspokajające drugie bardziej aktywizujące. Z tym, że trzeba się liczyć z tym, że leki uspokajające mogą powodować senność a leki aktywizujące mogą nasilać lęki. Jednak tutaj już tylko twój lekarz zna twoją historię i powinien w razie co zmienić ci lek bądź coś dodać... wszelkie wątpliwości kieruj najpierw do lekarza 🙂 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×