Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pramolan


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam nawrót nerwicy lękowej po 22 latach, po ciężkim przebiegu Covid. (bezsenność, uczucie niepokoju, lęku)

Psychiatra przepisał mi Pramolan dawkowany 2 tabletki na noc.

Biorę już tydzień i za bardzo nie czuję różnicy , może z 10%-20% lepiej jest.

Jak to jest z tym Pramolanem? Lekarz twierdzi, że powinien działać uspokajająco i nasennie doraźnie zaraz po przyjęciu.

W sieci natomiast jest mnóstwo informacji, że poprawa może pojawić się dopiero po 2 tygodniach regularnego przyjmowania.

Pytam, bo nie wiem czy jest sens dalszego katowania organizmu tym lekiem skoro prawie nie pomaga.

Jakie są Wasze doświadczenia z tym lekiem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 13:38, bbking napisał:

Witam serdecznie.

Mam nawrót nerwicy lękowej po 22 latach, po ciężkim przebiegu Covid. (bezsenność, uczucie niepokoju, lęku)

Psychiatra przepisał mi Pramolan dawkowany 2 tabletki na noc.

Biorę już tydzień i za bardzo nie czuję różnicy , może z 10%-20% lepiej jest.

Jak to jest z tym Pramolanem? Lekarz twierdzi, że powinien działać uspokajająco i nasennie doraźnie zaraz po przyjęciu.

W sieci natomiast jest mnóstwo informacji, że poprawa może pojawić się dopiero po 2 tygodniach regularnego przyjmowania.

Pytam, bo nie wiem czy jest sens dalszego katowania organizmu tym lekiem skoro prawie nie pomaga.

Jakie są Wasze doświadczenia z tym lekiem?

 

 

Pramolan to wg mnie słabiutki lek, podawany jest nawet dzieciom od 8. roku życia. Na mnie nie działał w ogóle nawet w dużej dawce. Choć nie brałem go długo, nie miałem do niego siły, bo był za słaby... ale to tylko moje zdanie.

Ale podobno Pramolan jest dobry na nerwicę, poprawia sen. Pobierz go jeszcze trochę, jak dalej będzie dupa, to poproś lekarza o inny lek 🙂 Jest masa takich uspokajająco-nasennych leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu stosowania Pramolanu wszystkie objawy zniknęły.

Nie wiem na ile to zasługa samego leku a na ile psychoterapii i pracy własnej.

Przeczytałem kilka artykułów na temat opipramolu i okazuje się, ze czasem u niektórych pacjentów działanie leku ujawnia się nawet po 5-6 tygodniach.

Czasem warto poczekać.

Warto żyć! 

Wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bbking napisał:

Po miesiącu stosowania Pramolanu wszystkie objawy zniknęły.

Nie wiem na ile to zasługa samego leku a na ile psychoterapii i pracy własnej.

Przeczytałem kilka artykułów na temat opipramolu i okazuje się, ze czasem u niektórych pacjentów działanie leku ujawnia się nawet po 5-6 tygodniach.

Czasem warto poczekać.

Warto żyć! 

Wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości życzę!

 

Ja biorę Pramolan już 2 tygodnie 100mg na wieczór i jeszcze wraca trochę lek a nawet depresja... akurat Pramolan mnie nie usypia i muszę do niego stosować Ketrel. Mam nadzieję, że Ketrel nie zagłusza działania Pramolanu... jak myślisz?

Ale twoje słowa mnie w każdym razie upewniły, że jeszcze może trzeba czasu 🙂 Mam całe 2 opakowania na równo 2 miesiące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2 tygodniach zaczęła się huśtawka 1 dzień ok i jeden dzień z lękiem,  później było stopniowo coraz lepiej.

Lekarz zwiększył mi dawkę po tygodniu do 200mg (1 rano, 1 w południe i 2 na noc) i tak cały czas biorę.

Czy Ketrel zagłusza Pramolan, nie potrafię odpowiedzieć. Pogadaj z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×