Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana pracy a rodzina i otoczenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś 2 miesiące temu postanowiłam zmienić prace. 

W obecnej pracy pracuje dwa lata. I za rok dostałabym umowe o prace na czas nieokreślony.

Jednak forma pracy i obowiązki w tej pracy mi nie odpowiadają.

Nowa Prace znalazłam dość szybko.

Dzis złożyłam wypowiedzenie. 12 maja zaczynam nową prace.

I tak jest że moi rodzice i teściowie oraz moje rodzeństwo uważają że źle robię. Że sobie nie poradzę w nowej pracy i szybko zrezygnuje. Przecież nawet jak tak będzie to poszukam innej pracy.

Zdołowało mnie to bardzo że nie wierzą we mnie. 

Nawet mój mąż we mnie nie wierzy i uważa podobnie do rodziny.

Jest mi przykro i smutno i zaczynam się zastanawiać czy dobrze robię.😭😭😭😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dzitek

Oj niestety opinia innych czasami bardzo potrafi wpłynąć na nas. Bardzo często właśnie czujemy się silni ale wystarczy że ktoś nam powie ,,To nie dla Ciebie'' albo ,,Daj sobie z tym spokój'' i od razu pojawiają się w naszej głowie myśli że oni wiedzą lepiej i że faktycznie sobie nie poradzimy.

 

Ale jest to mylne wrażenie spowodowane tym że w takich momentach spada nasza chęć do działania i usilnie wierzymy w to że naprawdę nie damy rady. 

 

Co mógłbym Ci poradzić? Przede wszystkim uwierzyć w siebie. Nie zmienisz myślenia innych ludzi ale swoje już możesz. To jest Twoja decyzja i Twoje życie. Skoro podjęłaś dobrowolnie przemyślaną decyzję o zmianie pracy bo obecna Cię nie cieszy to najwidoczniej tego potrzebujesz. I myślę że sama wiesz co będzie dla Ciebie najlepsze. W każdym razie życzę Ci powodzenia i wierzę że sobie z tym poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ka-chan napisał:

Pewnie błędy to krok do nauki czegoś nowego wazne by nie zadręczac się i nie nienawidziec za błąd nawet jakby ludzie sie złościli, coeniali.

Tak, wiem. Ale jak będę robiła za dużo błędów to mi nie przedłużą umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 16:17, Ka-chan napisał:

Jej ja tez mialam tak blad w pracy ze cala moja popoludniowa praca poszla w eter wywaliłam cos z systemu z pośpiechu itd mega mi było glupio bo ktos kto mi pokazywal co robic ostrzegala na to a ja chcialam szybko przeslac plik i zle wybralam opcję. Mega sie balam, że to koniec pytalam co robic da sie to naprawic? Kazda z pan pracujacych sie zabrala za moja pracę zeby zamknac dzien i przekazac co nabroilam przeprosilam ta ktora ze mna byla w pokoju i podziekowalam tym ktore pomagaly bo mogly mnie zostawic do 12 ale zalezalo im tez na wyjsciu to dlatego mi pomogly. Nabralam pokory ale zrozumialam ze nie wywalą mnie wkestia sobie zapisywac notatki pytac, jak sie nie wie i jakos leci 🙂 albo wybrac prace gdzie nie ma zbyt duzo drobiazgów do ogarniecia nie kazdy potrafi tak. Musisz to wyczuć jaka praca najbardziej ci odpowiada i na spokojnie, nie musi to byc praca na kompie w biurze, ale w przedszkolu czy sklepie ja nie wiem 🙂 Powodzenia nie nastawiaj sie zle bo wtedy tak to się kończy -źle. Ja staralam sie myslec okej 

Dzięki 🙂

Jeden byk już zrobiłam. Wysłałam pieniądze nie z tego konta co powinny iść. Na szczęście już to odkręciłam.

Najbardziej boje się tych przetargów bo z tym jeszcze nie miałam do czynienia😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint

ech olej te przetargi ja też bym nie potrafiła. Najgorzej jak od ''nowego'' oczekują takich rzeczy a  nie mają czasu nawet wytłumaczyć o co w tym chodzi.

Edytowane przez liptint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×