Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szczepienie na covid a nawrót stanu depresyjnego


chrisstevens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem , jestem 10 dni po szczepienie na covid , a ewidentnie czuję pogorszenie nastroju trwałe, bardzo to przypomina stan depresji,

chociaż trwa to w sumie dopiero 10 dni, jestem na lekach antydepresyjnych , które biorę od dawna , niedawno wygrzebałem się z depresji , a tu 

problem , czy ktoś ma podobne przejścia, spostrzeżenia?

Umówiłem sie już do psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam podobnie.

 

Szczepionka (pfizer - 1 dawka) ewidentnie "podrażniła" mój system nerwowy. 1 dzień po szczepionce dostałem mgły covidowej, lekkie uczucie jakbym się miał przewrócić przy chodzeniu, trudności w skupieniu i przy okazji powrót stanów lękowych, niepokój. Wyciszał mnie xanax. Trwało to około 10 dni.

 

Potem organizm się zregenerował i wszystko wróciło do normy. Niestety po kolejnych 9 dniach kiedy było już wszystko ok przy mocniejszym stresie mgła, niepokój i stan lękowy wróciły. Trwa to u mnie teraz trzeci dzień.

 

To jest trochę takie uczucie jakby się miało atak paniki tylko on nie mija "po wydarzeniu".

 

Konsultowałem temat z neurologiem i moim psychologiem. Neurolog uspokoił że tak się zdarza i organizm powinien się zregenerować. Psycholog mój natomiast potwierdził, że przy osobach z historią nerwicową, lękami zarówno po covidzie jak i po samej szczepionce pojawiają się takie historie. Że organizm tak zareagował, obciążył układ nerwowy i potrzebuje on teraz czasu na regeneracje. Po prostu teraz przy rzeczach z którymi sobie radziliśmy reaguje ostrzej i należy bodźców unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy wam to przeszło, bo ja po drugiej dawce pfizer mam mgle mózgowa i zawroty w głowie, ogólnie jestem bardzo rozdrażniona i nie mogę się skupić. Trwa już to dwa tygodnie. Lekarz kazał czekać, bardzo się boje czy to się nie zregeneruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło. Sama mgła i zawroty puściły po około 4-6 tyg. Z przerwami. Natomiast podrażniony "system nerwowy" (nerwica) nasiliła się i trwa to od maja. Wróciłem do wenlafaksyny i ogólnie już jest dużo lepiej.

 

ps. Mimo mgły i lekkich zawrotów drugą dawkę przyjąłem zgodnie z planem. Nic to nie zmieniło. Ani się nie pogorszyło, ani nie polepszyło. 

Edytowane przez Karol_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, z o.o. napisał:

Zgłaszaliście te NOP-y? Czy za to przypadkiem nie należy się odszkodowanie?

Odszkodowanie 😅 jak niby udowodni że to od szczepionki? 

Firma farmaceutyczna po tym jak już przestanie się śmiać to takie zgłoszenie zamknie na dnie szafy w 3 minuty, zwłaszcza jak ma człowiek historię leczenia psychiatrycznego. 

Covid też powoduje mgłę i co? Od kogo mają pacjenci żądać odszkodowania? Od chińczyka który zjadł nietoperza?!

Nic się takiego nie wydarzyło, nie ma uszczerbku na zdrowiu, to nie jest rzecz za którą można żądać odszkodowania, bez przesady. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, z o.o. napisał:

@acherontia styx ograniczanie dostępu do różnego rodzaju obiektów czy eventów to segregacja sanitarna. A więc jednak ktoś mnie zmusza.

Było wiadomo od dawna, że tak to się skończy. Szczepienie nie jest obowiązkowe, masz wybór aktualnie albo rezygnujesz z niektórych usług albo się szczepisz. Sanepid jak na razie kar nie stawia za brak szczepień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, z o.o. napisał:

@acherontia styx nie widzisz w tym braku sensu czy jakiejkolwiek logiki? Zmuszają nas do szczepień, ale nie biorą odpowiedzialności za skutki.

Ale np. do pracy w przychodni też nikt Cię dopuści bez szczepienia na WZW i co? Też można powiedzieć że segregacja. A jakoś nikt nie krzyczy. A już na COVID nie muszę być zaszczepiona bo nikt tego nie sprawdza.

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx naprawdę nie widzisz różnicy? Szczepienie na WZW to żadna nowość, ma za sobą lata badań. A szczepionkę na covida wypuścili na szybko, byle zdążyć jak najwięcej zarobić. Nieważne, że jest nieprzetestowana wystarczająco. Ma być i koniec. Poza tym ja nie chcę pracować w przychodni. Ja chcę tylko iść do kina, na basen, na koncert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja się wypowiem. Jeżeli chodzi o odszkodowanie to ja powinnam być pierwsza, za to co ja przeszłam w sierpniu. Ale przeszło wracam do powoli do żywych. Mgła mózgowa, światło wstręt, zawroty głowy, atak paniki, okropne zmęczenie do tego ból lewej ręki i nogi. Teraz jak by już przestało czasem mam zawroty głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@z o.o. zapytam tylko czy czytałaś dokładnie która faza i na czym polegająca została "pominięta" (bo ona w rzeczywistości nie została pominięta całkowicie)?  Każdy lek był kiedyś nowy i każdy miał/ma swoje skutki uboczne. Odszkodowanie bo kogoś mięśnie bolą po szczepionce, no przepraszam, ale to jest po pierwsze ujęte w ulotce jak i milion innych możliwych skutków ubocznych. Jak ktoś nie sprawdza tego, to już problem tej osoby, bo ja nieznanego leku nie wezmę bez sprawdzenia co to za substancja. Szczepionka na ospę też potrafi przeczołgać i jakie afery wokół niej były po wprowadzeniu? Polecam w tym temacie książkę "Wirus paniki. Historia kontrowersji wokół szczepionek i autyzmu" - idealnie tłumaczy mechanizm powstawania jakichś teorii spiskowych wokół nowych szczepionek. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×