Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki aktywizujace


Pawel1945

Rekomendowane odpowiedzi

@stanwin z Abilify jest taki problem, że ma słabe działanie przeciwpsychotyczne. Wielu moich znajomych na Abilify miało nawroty choroby, ja zresztą też. Natomiast Latuda to silny lek, zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty niepożądane latudy to przede wszystkim niepokój i problemy żołądkowe, które znikają po krótkim czasie. Jak nie masz schizofrenii, to po co Ci latuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Kwetiapina w dawkach 100-300mg jest aktywizująca też. Jest najbezpieczniejszym neuroleptykiem, prawie powoduje hiperprolaktynemii. Do tego pomaga zasnąć i pogłębia sen.

Ja po kwecie miałam straszne koszmary, a na psychozę nie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no czasem rzeczywiście powoduje koszmary. Niedługo będę brał ją w dawce 100mg. Zamierzam do niej wrócić, bo na mnie dość fajnie ona działa, wyrównuje nastrój, zwalcza przykre myśli, pomaga się z nimi uporać... 

 

Aktywizujące mogą być jeszcze arypiprazol i lurazydon właśnie, je też dodaje się do leków przeciwdepresyjnych w celu potencjalizacji działania. Z tym że te dwa leki już są droższe i mają uboki w postaci cukrzycy i problemów z krążeniem i sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mnie kwetiapina raczej uspakaja niż aktywizuje. Abilify  już w dawce 7,5mg aktywizowało. Po LAtudzie od przyjęcia czuję takie napięcie( nie jest to przyjemne) które po 2 godz mija - jak lek w organizmie się ułoży(tz. dobrze rozpuści) dlatego biorę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×