Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne mycie rąk w zderzeniu z rzeczywistością


magic92

Rekomendowane odpowiedzi

"dane sprzed kilku lat"-

to jak teraz jest? Twoje natręctwa się zmniejszyły czy może zmieniły się w jakieś inne dotyczące innych rzeczy?

Ja kiedyś zużyłem na jedno mycie tysiąc litrów wody, myłem się trzy godziny.

To było 15 lat temu. Teraz moje natręctwa nadal dotyczą higieny, ale w dużo mniejszym stopniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbyłam dwuletnią terapię i ona bardzo mi pomogła w zrozumieniu mojego OCD. Rozwiązałam swoje wewnętrzne problemy, które ujawniały się w natręctwach. Pozbyłam się ich w 95% procentach, przez parę lat byłam bardzo szczęśliwa. A potem przyszła pandemia i zamknięcie w domu, ta izolacja społeczna sprawiła, że natręctwa znowu wracają :( nie przejmują kontroli nade mną, ale trochę męczą...

Współczuję tych długich kąpieli. Ja dobijalam do dwóch godzin, woda w wannie robiła się zimna. Pójście do łazienki to było straszne cierpienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dla innych pójście do łazienki i kąpiel to relaks i wypoczynek 🙂

Jedyny plus pandemii, to z tym myciem rąk czuję się mniej "głupi". Wcześniej bywało, że ktoś się śmiał ze mnie. Na przykład instrukcja jak umyć dokładnie ręce, to dla mnie prawie od zawsze oczywista sprawa. Inni muszą się nauczyć, bo byli przyzwyczajeni że wystarczy ochlapać trzy sekundy pod wodą. Zapewne  chorobliwie oszczędni mają ból dupy, że muszą zużyć trochę więcej wody, a większy rachunek za wodę to mniej funduszy na alkohol... trochę odchodzę od tematu 🙂

Edytowane przez pacjent13
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×