Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARIPRAZYNA (Reagila)


marcinzen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałem reagilę. Lek jest kapsułkowany.

 

Ja nietypowo reaguję na leki, więc nie ma co się mną sugerować. Abilify był dla mnie paskudnym lekiem, bo powodował niepokój, zmęczenie.

 

Reagila powodowała akatyzję, spowolnienie czasu i chroniczną nudę. Działała przeciwlękowo i zwiększała pozytywną uczuciowość.

 

Za pewien czas będę chciał zrobić drugie podejście do niej, bo wierzę w ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MiśMały napisał(a):

Ja brałem reagilę. Lek jest kapsułkowany.

 

Ja nietypowo reaguję na leki, więc nie ma co się mną sugerować. Abilify był dla mnie paskudnym lekiem, bo powodował niepokój, zmęczenie.

 

Reagila powodowała akatyzję, spowolnienie czasu i chroniczną nudę. Działała przeciwlękowo i zwiększała pozytywną uczuciowość.

 

Za pewien czas będę chciał zrobić drugie podejście do niej, bo wierzę w ten lek.

Ile brałeś mg? Mi lekarz ma zamiar dać 1,5 mg. Czy abilify też na Cb działał przeciwlękowo bo u mnie potęgował lęki...? Aha.. wiesz jaka mial s prolaktyne na kariprazynie w sensie w normie czy obniżona??? 

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 18:47, gosia17 napisał(a):

Po jakim czasie zaczęliście czuć efekty brania kariprazyny?

Właśnie została mi ona dołączona do Latudy.

Latude i karioprazyne nasz na refundację?? 

 

Czy kariprazyna nasila lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 11:58, Liber8 napisał(a):

Ja nie zauważyłem, żeby nasilała lęki, biorę 3 mg reagili na rano od ponad 1 roku i czuję się dobrze.

A czy reagila spłyca emocje czy raczej jest podobna do Abilify który podbija dopaminę dodatkowo i on akurat nie spłyca emocji w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 brałem Abilify i czułem się po nim jak zombiak, nic mi się nie chciało i miałem ochotę tylko leżeć. Po Reagili jest inaczej, nie potrafię powiedzieć w jakim stopniu spłyca emocje, ale na pewno jest o niebo lepsza od Abilify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie panowie że reagila nie spłyca emocji bo możliwe ze kiedyś dostanę ten lek od lekarza. Właściwie to mógłbym go wypróbować i zapytać na następnej wizycie lekarza czy by mi go dał ale nie wiem czy byłaby na to refundacja bo inaczej to nie będę płacił 400 zł za lek...

 

Ale dobrze że nie działa tak jak rispolept, Olanzapina i inne wynalazki które w wyższych dawkach spłycają ostro emocje ;)

 

@Heledoremogę zapytać jaka dawke bierzesz? 

Z tych najnowszych neuroleptyków to zdarzyło mi się brać lurazydon w dawce jedna oraz półtora tabletki, o ile jedna tabletka działała neutralnie to już półtorej muliło i to ostro prawie jak SSRI ale to pewnie przez pełny antagonizm dopaminy, z tego co wiem to Arypiprazol i Kariprazyna są częściowymi agonistami dopaminy i one podbijają dopaminę w pewnych obszarach mózgu dzięki temu emocje są na wysokim poziomie niezależnie od dawki ;) Dziwne tylko że abilify nasila stany lękowe natomiast z tego co czytałem to kariprazyna lękow nie nasila ale pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten lek jest wart każdej złotówki. Kiedyś na ciężką depresję brałam arypiprazol i inne neuroleptyki, które nie były tanie, a refundacji nie miałam. Moim zdaniem zdrowie jest ważniejsze niż pieniądze. Biorę 4,5 mg Reagili od dwóch lat i dopiero ten lek wyprowadził mnie na prostą. Biorę do niego z antydepresantów 375 mg wenlafaksyny i 150 mg bupropionu. Nie mogę zwiększyć Welboxu, bo od razu słyszę głosy i doznania psychotyczne się bardziej nasilają (jak można się domyślić – moja obecna diagnoza to schizofrenia paranoidalna). Ale schizofrenia nigdy nie dokuczała tak bardzo jak depresja. Kiedy wpadam w dół to jest koniec, instant myśli samobójcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 18:48, Pawel.770 napisał(a):

No to świetnie panowie że reagila nie spłyca emocji bo możliwe ze kiedyś dostanę ten lek od lekarza. Właściwie to mógłbym go wypróbować i zapytać na następnej wizycie lekarza czy by mi go dał ale nie wiem czy byłaby na to refundacja bo inaczej to nie będę płacił 400 zł za lek...

 

 Reagila w DOZIE kosztuje 236zł. Wszystkie dawki oprócz 6mg, które kosztuje 400zł, ale takiej maksymalnej ci nie potrzeba.

Edytowane przez MiśMały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko 🙂

Od tygodnia przyjmuje Reagile w dawce 3mg.Dzisiaj w sumie ją przyjąłem.Czuję potężną sedacje i zmulenie....

Czy tak ten lek ma działać ? A co z aktywizacją ? Mam dojść do 6mg....Akatyzji brak uffff na szczęście.....

Dodam że zmieniono mi Abilify na Reagile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fobik 89 napisał(a):

Siemanko 🙂

Od tygodnia przyjmuje Reagile w dawce 3mg.Dzisiaj w sumie ją przyjąłem.Czuję potężną sedacje i zmulenie....

Czy tak ten lek ma działać ? A co z aktywizacją ? Mam dojść do 6mg....Akatyzji brak uffff na szczęście.....

Dodam że zmieniono mi Abilify na Reagile.

Ile brałeś abilify? Jak się czułeś na Abilify, czy też miałeś taka sama sedacje jak teraz na kariprazynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 18:48, Pawel.770 napisał(a):

Właściwie to mógłbym go wypróbować i zapytać na następnej wizycie lekarza czy by mi go dał ale nie wiem czy byłaby na to refundacja bo inaczej to nie będę płacił 400 zł za lek...

Jeśli nie masz stwierdzonej schizofrenii, to refundacji nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×