Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naturalny preparat ne bezsenność


lunatic

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.04.2021 o 14:40, lunatic napisał:

Znajomy kiedyś podesłał mi link z ziołowym preparatem na problemy ze snem.

Podobno szybko zasypia po tym, ktoś stosował i ma jakieś opinie?

 

Z tego co wiem to szybko zasypia się po melatoninie 5mg. Z ziołowych nasuwa mi się między innymi waleriana. Tylko nie łącz tych środków z lekami psychotropowymi jak coś...

 

Niestety ja nie stosowałem takich preparatów. Zależy też od organizmu... Najlepiej spytać się farmaceuty 🙂 to są środki bez recepty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarekWawka01 napisał:

 

Z tego co wiem to szybko zasypia się po melatoninie 5mg. Z ziołowych nasuwa mi się między innymi waleriana. Tylko nie łącz tych środków z lekami psychotropowymi jak coś...

 

Niestety ja nie stosowałem takich preparatów. Zależy też od organizmu... Najlepiej spytać się farmaceuty 🙂 to są środki bez recepty

Melatonina 5mg to bardzo dużo... Po co się faszerować taką końską dawką, zwłaszcza, że melatonina to hormon? Mimo, że przebadana, nadal nie wiemy dużo na temat jej działania. Proponowałbym zacząć od minimalnych dawek melatoniny np Dicosen w płynie. Jedna kropla to ok 0.2 mg melatoniny. I sprawdzić na sobie, po jakiej dawce śpi się najlepiej. Mnie w zupełności wystarczy 0,6mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zabijaka napisał:

Melatonina 5mg to bardzo dużo... Po co się faszerować taką końską dawką, zwłaszcza, że melatonina to hormon? Mimo, że przebadana, nadal nie wiemy dużo na temat jej działania. Proponowałbym zacząć od minimalnych dawek melatoniny np Dicosen w płynie. Jedna kropla to ok 0.2 mg melatoniny. I sprawdzić na sobie, po jakiej dawce śpi się najlepiej. Mnie w zupełności wystarczy 0,6mg.

 

Mi na ciężką bezsenność psychiatra polecała 5mg. Ale nie stosowałem... Oczywiście melatoninę należy brać jak najkrócej, tylko żeby wyrównać rytm dobowy. Dobra też jest Ashwagandha na spokojny sen, przypomniałem sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

Mi na ciężką bezsenność psychiatra polecała 5mg.

dużo jak na początek .

Kiedyś żarłem tej melatoniny sporo , ale nie więcej niż 3 mg na noc , z czasem przestała działać ,,, jednak dalej brałem . W końcu odpuściłem .

 Jeden koleś z tego Forum ( wierzę ,że jeszcze żyje ) nie mógł spać i tak dorzucał przez całą noc melatonine ,że wyszło mu iż wpierdoooolił 20 mg !!! 

 Niestety , wyszło mu tu tragicznie . Rozpierdooolił sobie mocno łepetynę , ,,długo dochodził do siebie ,,, ostatnio do mnie pissał ,że budzi sie w nocy z taka złością nerwicową ,że masakra ,,,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

dużo jak na początek .

Kiedyś żarłem tej melatoniny sporo , ale nie więcej niż 3 mg na noc , z czasem przestała działać ,,, jednak dalej brałem . W końcu odpuściłem .

 Jeden koleś z tego Forum ( wierzę ,że jeszcze żyje ) nie mógł spać i tak dorzucał przez całą noc melatonine ,że wyszło mu iż wpierdoooolił 20 mg !!! 

 Niestety , wyszło mu tu tragicznie . Rozpierdooolił sobie mocno łepetynę , ,,długo dochodził do siebie ,,, ostatnio do mnie pissał ,że budzi sie w nocy z taka złością nerwicową ,że masakra ,,,

 

Zgadzam się. Mimo, że melatonina jest bez recepty i dodawana do wielu preparatów na sen, powinna być zażywana ostrożnie. To w końcu hormon, a nie witamina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zabijaka napisał:

Zgadzam się. Mimo, że melatonina jest bez recepty i dodawana do wielu preparatów na sen, powinna być zażywana ostrożnie. To w końcu hormon, a nie witamina.

 tak  , 

 i to jeden z silniejszych hormonów jeśli chodzi o układ nerwowy .

 W wielu krajach to lek na receptę , nawet we Francji , gdzie psychotropy wcinają lepie od nas .

 Zdecydowanie wolę benzo na sen niż ten hormon.

 Ostatnimi czasy ( a biore może dwa razy w roku ) z rana czuję w sobie takie współczucie do bliżnich , takie nieprzyjemne , trudne do opisania stany ,,,,że tylko czekam ,żeby to minęło , nawet po 1 mg . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×