Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dobranie leku przy moich zaburzeniach


gerdo19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc przy dobraniu leku przy moich zaburzeniach.

Od lat mam problemy ze wstawaniem rano, do tego dopisuje smutek, brak motywacji, brak witalności, zaniedbywanie wszystkich spraw.

Jedyne co tworzy ze mnie idealnego człowieka pełnego witalności i pozbawionego większości wad to baclofen, po nim wstaję rano i mam mnóstwo energii i empatii ale neistety nie mogę go brać cały czas. Mam jeszcze OCD (ruchy barkami, nadgarstkami, również jakies tiki w myślach, powtarzanie słów itp.).

Brałem sertralinę (pomogła jedynie na OCD), duloksetynę, seronil, anafranil - wszystko bez skutku.

Myślę, że potrzebuję podbić trochę dopaminę, moja aluzja.

Jaki lek polecicie przy moich zaburzeniach? Dodam, że mam silną nerwicę i wszystkie stymulanty takie jak metylofenidat po 1. rozdrażniają mnie i doprowadzają do myslenia o samobójstwie 2. usypiają mnie.

Potrzebuję leku, który będę mógł brać cały czas, nie jak baclofen i pomoże mi funkcjonować, przede wszystkim być uśmiechniętym i nastawionym pzytywnie bo kiedy tak jest to mogę wszystko.

Edytowane przez gerdo19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować połączenia dwóch leków - tego chyba jeszcze nie próbowałeś, bo z tego co czytam to brałeś kilka leków solo z różnych grup chemicznych. Skoro sertralina była dobra na OCD to można do niej dorzucić np. jakiś trazodon albo mirtazapinę na noc? Może być też kwetiapina ona też stabilizuje nastrój fajnie. Czasem nawet do sertraliny dorzuca się arypiprazol ale to w ostateczności.

 

Z tym, że musisz być cierpliwy i czekać 2-3 tygodnie na rozkręcenie się leków. Ja bym na twoim miejscu wrócił do sertraliny i połączył ją właśnie np. z mirtazapiną albo trazodonem albo kwetiapiną (fajnie się łączy z SSRI i stablizuje nastrój, też pomaga zasnąć) albo nawet arypiprazolem (tylko arypiprazol nie jest zalecany przy depresji i nerwicy, bardziej przy impulsywności, to już raczej eksperymentalnie) 🙂

 

Co do dopaminy to sam mówisz, że leki typowo dopaminergiczne pobudzają cię, pogarszają lęki więc nie wiem czy warto się pchać na dopaminę... to już lekarz ci powie.

 

Ale to wszystko tylko takie gdybanie moje, obgadaj to z lekarzem...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę na stałę pregabalinę i baclofen(fazami) 

Nie chcę za dużo chemi..

Jeszcze pytanie odnośnie pregabaliny bo przez przypadek wydano mi dawkę 150mg a powinienm brać 75 rano i wieczorem. Mogę zamiast tego raz dziennie rano brać 150mg? będzie ok? szkoda wyrzucić paczkę.

Na pewno istnieje mnóstwo osób z objawami podobnymi do moich.. Brak witalności, chęci do wstania z łózka rano(wybudzanie..), negatywne myślenie, brak uśmiechu, brak energii.. Tylko baclofen to wszystko naprawia ale nie mogę go brać w ciągu non stop...

więc z jaką substancją najlepiej zaeksperymentować żeby było więcej uśmiechu jak po baclofenie i energii? Widzę u siebie więcej nerwicy niż depresji.. cały czas nepięcie wewnętrzne.. kwetiapinę brałem nic nie pomaga.

Benzodiazepiny mnie tak uwalają, że następneog dnia to już w ogóle nie mogę wstac i jestem jak pijany.. ja potrzebuję energii i uśmiechu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi pregabalinę zalecono w dawkach podzielonych 75-0-75, no nie wiem jak to będzie przy 150 trzeba po prostu spróbować... myślę, że nie będzie problemu jak weźmiesz 150mg rano. 

 

No jeśli chodzi o aktywizujące leki to może wenlafaksyna? Tego jeszcze nie próbowałeś. Wenlafaksyna też podobno lekko działa na dopaminę w dawkach od 300mg. Z tym, że wenlafaksynę należy brać rano i popołudniu, bo ona krótko działa tylko 5-6h - tak z mojego doświadczenia.

Jeszcze moklobemid można by rozważać, ale on też krótko działa, też rano i popołudniu się go dawkuje.

 

Benzodiazepiny nie są raczej na napięcie wewnętrzne raczej tylko na ataki paniki albo przy abstynencji alkoholowej, bezsenności się je podaje. Lepiej ich unikać jednak. One trochę "zżerają mózg", niepamięć powodują... wg mnie. Ja ich nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Benzodiazepiny nie są raczej na napięcie wewnętrzne raczej tylko na ataki paniki albo przy abstynencji alkoholowej, bezsenności się je podaje.

Benzodiazepiny już od dawna nie są wskazane w leczeniu bezsenności ;) chyba, że masz na myśli leki z grupy "Z", ale to nie benzo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za tą fotkę ale nie mogłem nic napisać, była tylko możliwośc dodania zdjęcia. Proszę moderatora o usunięcie tego zdjęcia.

Zastanawiam się nad wenlafaksyną a paroksetyną. Ma ktoś jakies inne sugestie? Występują u mnie te ruchy barkami, wyginanie nadgarstków ale nie dzieje się to jakoś tak strasznie często by mnie to mocniej przygnębiało aczkolwiek chciałbym to tez zaleczyć. Głównie potrzebuje więcej optymizmu i chcę wstawać bez problemów i bez baclofenu. Zniwelować lęk ogólny i dodać sobie energii. Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki to nie narkotyki aby dodawały "uśmiech na twarzy" i energii aby cały czas coś robić. 

 

Nie jesteś psychiatra, więc nie wybieraj sobie leków bo się na tym nie znasz.Po co ci aktywizacja, jeśli przez to będziesz mieć większe lęki, przez które będziesz cały czas zmęczony?

 

Jeśli opiszesz dokladnie psychiatrze twoje trudności to powinien zaordynować jakiś zestaw. Pewnie podniesie pregabaline do 300 mg,da coś na spanie i sertraline albo paroksetyne.

 

Idź na terapię bo leki tylko ułatwiają życie ale nie rozwiązują problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×