Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spis powszechny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pytanie odnośnie spisu powszechnego. Będziecie mówić prawdę o swojej niepełnosprawności, jej przyczynach, pobieranych świadczeniach itd. czy skłamiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, z o.o. napisał:

Cześć. Pytanie odnośnie spisu powszechnego. Będziecie mówić prawdę o swojej niepełnosprawności, jej przyczynach, pobieranych świadczeniach itd. czy skłamiecie?

Cześć. Myślę, że nie ma co tutaj udzielać odpowiedzi niezgodnych z prawdą. Niech inni widzą, że istniejemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam będą takie pytania?

Ja się bardziej boję pytania o sprawy majątkowe, bo myślę że niedługo będą chcieli wprowadzić podatek katastralny i nie ma co się chwalić że się coś wartościowego posiada np budynek czy ziemię, choć i tak urzędowo jakoś do tego dojdą.   

 

Poza tym ja jestem po 40-ce a jakimś dziwnym trafem te powszechne spisy mnie ominęły mimo że powinienem już je 2 razy przechodzić, bo są co 10 lat. I tak mówi większość  osób, czyli ankieterzy oszukują. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spisać online, no ale niestety nie można się samemu spisać , jak mieszka pod jednym adresem  z większą ilością osób , tylko muszą się wszyscy spisać jednocześnie. Także uzupełniłem spora cześć spisu, ale nie mogłem przejść dalej bo przecież  nie będę odpowiadał za matkę czy brata.

 

Najbardziej niedopracowane było pytanie o wiarę , np jako niewierzący mogłem zaznaczyć nie należę do żadnego kościoła, ale ja przecież formalnie należę bo apostazji nie dokonałem. Podobny problem mogli mieć ci co np wierzą a nie identyfikują się z KK w Polsce.  Była jeszcze odpowiedz nie chcę udzielać informacji na ten temat i podejrzewam że mnóstwo Polaków tak zaznaczy. A później KK w Polsce dalej będzie twierdził że 95% Polaków to katolicy bo w tym spisie nie ma jawnej deklaracji niewiary czy nie identyfikowania się z kościołem pytają się tylko o przynależność do określonego kościoła. Jeśli chodzi o narodowość to też coś im nie poszło, bo ja jako etniczny  nie-Polak miałem problem  w określeniu się kim jestem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurecki napisał:

Ja też jestem niewierzący... no rzeczywiście polaków wierzących jest 95%???

Na tej stronie już trzech niewierzących jest i jeden poganin @wiejskifilozof :mrgreen:

Kiedyś na tym forum była ankieta odnośnie wiary i grubo ponad połowę deklarowało się jako  niewierzących, a zadeklarowanych  katolików to było może z 1/3. 

Akurat w mojej pracy licząc tylko Polaków to jestem chyba jedyny niewierzący, nawet niepraktykujących jest niewiele  no ale to Kaszuby, z których katolstwem w Polsce  może równać się tylko podkarpacie. 😊 

2 godziny temu, z o.o. napisał:

Podobno do kościoła chodzi ok. 37% Polaków i tyle pewnie jest katolików naprawdę. Czy jako narodowość można wpisać "europejska"?

Po pandemii będzie jeszcze mniej, pewnie poniżej 30%,  wielu starszych umarło a młodzi w zdecydowanej większości do kościoła nie chodzą a związki kościoła z PiS i pedofilia  jeszcze te statystyki obniżą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

Kiedyś na tym forum była ankieta odnośnie wiary i grubo ponad połowę deklarowało się jako  niewierzących, a zadeklarowanych  katolików to było może z 1/3. 

Akurat w mojej pracy licząc tylko Polaków to jestem chyba jedyny niewierzący, nawet niepraktykujących jest niewiele  no ale to Kaszuby, z których katolstwem w Polsce  może równać się tylko podkarpacie. 😊 

Po pandemii będzie jeszcze mniej, pewnie poniżej 30%,  wielu starszych umarło a młodzi w zdecydowanej większości do kościoła nie chodzą a związki kościoła z PiS i pedofilia  jeszcze te statystyki obniżą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith kara do 5 000 zł. Przewidziano również kary za podanie nieprawdy (obojętnie, czy celowo, czy przez pomyłkę), i tu jest grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Taka to Korea Płn. z tej Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro za podanie nieprawdy grozi kara więzienia, a ja mam schizofrenię i orzeczenie o niepełnosprawności i zamierzam skłamać, to czy zamiast w więzieniu, zamkną mnie w psychiatryku w ramach tzw. detencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, z o.o. napisał:

Skoro za podanie nieprawdy grozi kara więzienia, a ja mam schizofrenię i orzeczenie o niepełnosprawności i zamierzam skłamać, to czy zamiast w więzieniu, zamkną mnie w psychiatryku w ramach tzw. detencji?

Pytanie czy rzeczywiście ktokolwiek będzie to sprawdzać. Mając do sprawdzenia 38mln osób... Raczej chodzi o dane statystyczne, bardziej może pojawić się problem, jeśli osoba zostanie wpisana 2x. Nie martwiłabym się, aż tak "podaniem nieprawdy". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, z o.o. napisał:

@Illi to po co im w takim razie mój pesel?

Pesel jest unikatowym "numerem" każdego obywatela. Jeśli wpiszesz się sama (zamieszkanie w swoim domu) i np. Twoi rodzice podadzą w swoim spisie, że mieszkałaś z nimi w tym czasie, to łatwo do tego dojdą. Także dane statystyczne nie będą miarodajne. Imię i nazwisko niczego nie wyznacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Illi napisał:

Chyba nie ma takiej możliwości niestety. 

W Polsce nie możliwe, ale w krajach anglosaskich nie mają dowodów ani peselów, a za dokument tożsamości służy prawo  jazdy, które jest zdobyć tak trudno jak kartę rowerową.   

Ja jestem już po spisie, zależało mi tylko na tym aby zaznaczyć że nie jestem katolikiem i Polakiem z pierwszego wyboru😊.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, z o.o. napisał:

@carlosbueno ja wpiszę ateizm i narodowość europejską.

Ateizmu nie można wpisać, co najwyżej brak przynależności do jakiegokolwiek kościoła, a de facto ja przynależę bo apostazji nie dokonałem ale wpisałem że nie należę. Narodowości europejskiej też może nie być, bo nie jest to narodowość, ja wpisałem kaszubską ale mogłem też niemiecką i polską.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×