Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ktoś z was kiedyś dał psychiatrze kartkę zamiast mówić?


Wrynona

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie pierwsza wizyta u psychiatry i planuję przygotować sobie kartkę, na której spiszę to co chciałabym powiedzieć u psychiatry i mu ją dam. Tylko boję się że to będzie niezręczne, nie wiem kiedy to zrobić i co powiedzieć przed... Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was tak zrobił i jeśli tak, to jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna miec kartke ze soba i z niej czytac, z mojego doswiadczenia lekarz zwykle nie chcial czytac sam, ale bez problemu pozwalał przeczytac. Ja czesto do roznych lekarzy, nie tylko do psychiatry biore kartke by nie pozapominav wszystkiego o co chce spytac lub zglosic :P nigdy nie spotkalo sie to z jakas krytyka czy dziwnymi reakcjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię (3-4 strony A4), gdy moja depresja czy raczej faza depresji w dwubiegunówce osiąga już poziom psychotyczny. Dzięki temu lekarz jest w czasie godzinnej wizyty to przeczytać i omówić. Psychiatra (nawet, gdy to była pierwsza u niego wizyta) nie miał z tym żadnego problemu. Z tym, że musi to być wizyta prywatna, na NFZ nie ma na to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wiele zależy od lekarza. Ja kartek nigdy u psychiatry nie stosowałam, bo nie było takiej potrzeby, ale jak coś się dzieje, a do wizyty jeszcze daleko to przeważnie piszę lekarce sms, ale mamy od początku tak ustalone, że jak coś, to mam dawać znać przez sms, bo ona wtedy może od razu zareagować/przyspieszyć wizytę/pozmieniać coś w lekach etc.

Kartkę możesz mieć, to na pewno, ale czy samemu trzeba będzie mówić wspomagając się tylko kartką, czy lekarz ją sam sobie przeczyta, to tu już zależy od człowieka tak naprawdę. Nie ma ustalonej zasady co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×