Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się zapytać czy ktoś z was miał senność spowodowaną nerwicą natręctw. Mam na myśli taką ciągłą chęć wrócenia do łóżka, brak siły zrobienia czegokolwiek. Ciągła walka ze snem szczególnie jeśli się śpi mniej niż 10-12godzin. Niemożność funkcjonowania. W pierwszych miesiącach kiedy nie wytrzymałem tego zmęczenia wiązało się to z zaśnięciem dzisiaj często wystarczy mi samo leżenie w łóżku. Od pewnego czasu poprawia mi się w nocy gdzie wcześniej nie potrafiłem do niej dotrwać bez zaśnięcia teraz po północy czuje się wręcz normalnie. W dzień cały czas jest źle ale z różną intensywnością, czasami dam radę sobie siedzieć i coś robić a czasami musze się położyć, nie mogę nic robić a jak próbuje z tym walczyć, jest to walka z wiatrakami i w końcu uznaje że stawianie oporu jest bez sensu i wracam do łóżka. Moja diagnoza to zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne dlatego chciał bym przybliżyć sobie przyczynę tego stanu i dowiedzieć się że nie jestem w tym odosobniony gdyż zdają się to być dość nietypowe objawy nerwicy.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

PS: Nie zdiagnozowano u mnie depresji oraz biorę escitalopramum od kilu miesięcy i od tego czasu te konkretne objawy się nie poprawiły ani nie pogorszyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie odczuwasz silnego stresu, a po kilku miesiącach nie wraca to do normy, idź koniecznie do lekarza rodzinnego. Przewlekłe zmęczenie może być spowodowane innymi chorobami i w ogóle nie musi to wynikać z nerwicy. Trzeba się moim zdaniem położyć do szpitala na przebadanie. Idź do lekarze i powiedz, że śpisz po kilkanaście godzin dziennie itd. i nie jesteś w stanie już tak dalej żyć - że chcesz do szpitala. Moim zdaniem może to być problem z hormonami. 

Do sprawdzenia: nadnercza, tarczyca i przytarczyce. Ca, K, Na, Mg, P. Bezdech senny. Próby wątrobowe, morfologia itd. Warto ogarnąć żelazo itd. Często to szukanie przesiewowe, bo zmęczenie jest objawem niespecyficznym. Zmęczenie może powodować prawie wszystko. Sprawdź, czy nie dolega Ci coś jeszcze. Musisz się nad tym zastanowić. Chodzi o coś co jest i nie przechodzi. Boli Cię brzuch? Plecy? Głowa? Masz kołatania serca? Zgagę? Drętwienie? Itd. Wszystko co pojawiło się u Ciebie a tego nie było, powienieneś przemyśleć. 

Osobiście polecam zastanowić się nad nadnerczami. Nie jest to popularna opinia, ale nerwica wykańcza nadnercza i ewentualne problemy mogą występować długo po przebytej nerwicy. Kortyzol i Acth to trudne do oznaczenia hormony. Trzeba uwzględnić cykl dobowy itd. Najlepiej przebadać się w szpitalu. Oni mogą wykluczyć pewne schorzenia. Dobowy cykl kortyzolu, testy z hamowaniem i stymulacji, dobowa zbiórka moczu to najlepsze rozwiązania. Dobową zbiórkę moczu możesz wykonać samemu, ale dobry endokrynolog musi to ocenić, bo widełki są szerokie. 

Próbuj. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.03.2021 o 20:56, Rasterlat napisał:

Jeśli nie odczuwasz silnego stresu, a po kilku miesiącach nie wraca to do normy, idź koniecznie do lekarza rodzinnego. Przewlekłe zmęczenie może być spowodowane innymi chorobami i w ogóle nie musi to wynikać z nerwicy. Trzeba się moim zdaniem położyć do szpitala na przebadanie. Idź do lekarze i powiedz, że śpisz po kilkanaście godzin dziennie itd. i nie jesteś w stanie już tak dalej żyć - że chcesz do szpitala. Moim zdaniem może to być problem z hormonami. 

Do sprawdzenia: nadnercza, tarczyca i przytarczyce. Ca, K, Na, Mg, P. Bezdech senny. Próby wątrobowe, morfologia itd. Warto ogarnąć żelazo itd. Często to szukanie przesiewowe, bo zmęczenie jest objawem niespecyficznym. Zmęczenie może powodować prawie wszystko. Sprawdź, czy nie dolega Ci coś jeszcze. Musisz się nad tym zastanowić. Chodzi o coś co jest i nie przechodzi. Boli Cię brzuch? Plecy? Głowa? Masz kołatania serca? Zgagę? Drętwienie? Itd. Wszystko co pojawiło się u Ciebie a tego nie było, powienieneś przemyśleć. 

Osobiście polecam zastanowić się nad nadnerczami. Nie jest to popularna opinia, ale nerwica wykańcza nadnercza i ewentualne problemy mogą występować długo po przebytej nerwicy. Kortyzol i Acth to trudne do oznaczenia hormony. Trzeba uwzględnić cykl dobowy itd. Najlepiej przebadać się w szpitalu. Oni mogą wykluczyć pewne schorzenia. Dobowy cykl kortyzolu, testy z hamowaniem i stymulacji, dobowa zbiórka moczu to najlepsze rozwiązania. Dobową zbiórkę moczu możesz wykonać samemu, ale dobry endokrynolog musi to ocenić, bo widełki są szerokie. 

Próbuj. 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. U lekarza rodzinnego byłem w pierwszej kolejności i zostały mi zrobione podstawowe badania przesiewowe w tym badanie tarczycy czy morfologia, ostatecznie skierowano mnie do psychologa. Jeszcze raz dziękuję, zastanowię się czy nie wykonać jakichś dodatkowych badań. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi