Skocz do zawartości
Nerwica.com

? przeciw-lękowe NIE-benzo


Dżoker

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie środki działają przeciwlękowo, najlepiej podobnie do clonazepamu, ale nie są benzodiazepinami. 

Obecnie biorę wenlafaksynę i mirtazapinę, tak podaję, może są jakieś interakcje. Ale nie ma problemu, żebym zmienił antydepresanty jeśli to ulży mi w odstawieniu clonazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki przeciwdepresyjne o wyraźnej komponencie przeciwlękowej to masz: paroksetyna, escitalopram, duloksetyna no i wspomniana wenlafaksyna.

 

Ale też zależy jak się u ciebie ten lęk objawia, pod jaką postacią, to już lekarz powinien ocenić. Bo wiesz zaburzenia lękowe to bardzo szerokie pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz hydroksyzyna dla mnie jest słaba przeciwlękowo. Spamilanu nie znam, ale podobno też słabizna i jego działanie się wyczerpuje - ja bym się na hydroksyzyne czy Spamilan nie pchał specjalnie.

 

Tak pramolan, doksepina też przeciwlękowe są rzeczywiście. Do tego oba działają nasennie, więc też lepsze od hydroksyzyny i Spamilanu. 

 

No ale z wenlafaksyną to Pramolan może być bezpieczniejszy w łączeniu wg mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 22:05, Dżoker napisał:

Jakie środki działają przeciwlękowo, najlepiej podobnie do clonazepamu, ale nie są benzodiazepinami. 

Obecnie biorę wenlafaksynę i mirtazapinę, tak podaję, może są jakieś interakcje. Ale nie ma problemu, żebym zmienił antydepresanty jeśli to ulży mi w odstawieniu clonazepamu.

Zdecydowanie pregabalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 21:29, Psychoanalepsja_SS napisał:

Zdecydowanie pregabalina.

Pregabalina jest dobra. Nie jest szczególnie potężna, ale chociaż daje mi względny spokój.

Od jakiegoś czasu już nie biorę zopiklonu, ani dormicum, zasypiam normalnie, naturalnie.

Polecam wszystkim, nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych, jak już pisałem działa z nienajwiększą siłą, ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×