Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja i lęk bez przyczyny?


Kedar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, podzielę się swoją historią. Może kogoś zainspiruje. Może ktoś okaże wsparcie...

 

Pierwszy epizod depresji miałem w wieku 21 lat. Wtedy byłem zakompleksiony, nieśmiały i samotny. Przez kilka lat leczyłem się u psychiatry i chodziłem na terapię. Brałem leki i przestawałem. Moja depresja znikała i nawracała, a ja cały czas pracowałem nad sobą. Skończyłem studia, znalazłem pracę. Poprawił się moja samoocena i przestałem być taki nieśmiały. W wieku 29 lat poznałem kobietę swojego życia, z którą wziąłem ślub. Teraz mam 35 lat i dwójkę dzieci. Mam dobrą pracę, wszyscy są zdrowi. Przez jakieś 6 lat nie miałem żadnych problemów psychicznych. Zapomniałem co to depresja i lęk. W tym czasie nie bałem żadnych leków i nie chodziłem na terapię.

 

Niestety pod koniec 2020 r moja psychika znowu siadła. Zacząłem łatwo się męczyć i irytować. Potem przyszedł niepokój o zdrowie córki, który szybko zamienił się w napady lęku. To spowodowało bezsenność i pogłębienie depresji. Dosłownie w ciagu kilku dni mój stan się zmienił diametralnie. Przestałem cieszyć się życiem i zacząłem mieć lęki. Poszedłem znowu do psychiatry i dałem namówić się na lek, którego nigdy nie brałem. Niestety mój stan się jeszcze bardziej pogorszył. Teraz od 1,5 tygodnia jestem na dobrze mi znanym seronilu i czuję się trochę lepiej. Znowu zaczynam terapię. Na tą chwilę nie potrafię zrozumieć co się ze mną dzieje. Psychoterapeutka twierdzi, że to są objawy „konfliktu wewnętrznego”. Chciałbym w to wierzyć, bo to znaczyłoby, że mogę ten problem rozwiązać. Niestety jestem sceptyczny. Dlaczego przez kilka lat było dobrze, a nagle zacząłem się tak podle czuć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Tak niestety często bywa.. Może wynik nagromadzonych stresów przez ten czas kiedy było dobrze... I to wystarczyło by wszystko znów wróciło. Nie poddawaj się. Seronil wielu osobom pomógł, jak widzisz tobie też pomaga 🙂 będzie dobrze:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja często powraca po latach, bardzo trudno wychodzi się z takiej głębokiej postaci depresji, tym bardziej że kilka lat trwała. Już raz ja pokonałes to teraz też Ci się uda:) Ważne jest też żeby powiadomić o twoim samopoczuciu kogoś bliskiego jak myślisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, są przyczyny wypalenie, przemęczenie, przepracowanie 

Chciałoby się na luzie pożyć bez obowiązków, problemów

A jeszcze rutyna , w kółko to samo wykańcza 

A do roboty trzeba iść, dzieci, chatę trzeba ogarnąć 

Nikt nas z tego nie zwolni

Dobrze jest wyjechać czasem, zmienić otoczenie, wczasy tzw. Odświeżenie nerwów 

Obiektywne spojrzenie z boku na sprawy, zdystansowanie się, wyjazdy pomagają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady i wsparcie. Jestem dopiero po 2 sesjach z terapeutką, ale zaczynam odkrywać co mnie gnębi. Seronil trochę już pomógł na depresję. Niestety lęk jest nadal. Mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleczyłeś się z depresji, która po latach odbiła się w postaci zaburzeń nerwicowych. W ogóle bardzo ciężko stwierdzić czy to była depresja, bo wiesz depresja a nerwica to olbrzymia różnica, a po tym jak piszesz to raczej nie prezentujesz charakterystycznego myślenia depresyjnego wg mnie, raczej nerwica...

 

Nie wiem też jakie leki brałeś i co to była za terapia i ile trwała psychoterapia... naprawdę za mało informacji.

 

Myślę, że po prostu masz tylko zaburzenia lękowe (napady lęku), które na szczęście da się wyeliminować 🙂ALE: Idź z tym mimo wszystko do lekarza najlepiej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×