Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się zapytać czy ktoś z was miał senność spowodowaną nerwicą natręctw. Mam na myśli taką ciągłą chęć wrócenia do łóżka, brak siły zrobienia czegokolwiek. Ciągła walka ze snem szczególnie jeśli się śpi mniej niż 10-12godzin. Niemożność funkcjonowania. Moja diagnoza to zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne dlatego chciał bym przybliżyć sobie przyczynę tego stanu i dowiedzieć się że nie jestem w tym odosobniony gdyż zdają się to być dość nietypowe objawy nerwicy. 
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

PS: nie zdiagnozowano u mnie depresji oraz biorę escitalopramum od kilu miesięcy i objawy nie ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie czasem synchroniczne zmęczenie?

Spowodowane jest nadmiarem pracy albo jej niedoborem (rzadszy przypadek), często się pojawia jak po dłuższej przerwie (np. urlopie, chorobowym) wrócimy do pracy. To tylko przykłady ale może coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

U mnie też występuje senność i sądzę że to efekt uboczny leków. Ponieważ to jest niemożliwe żeby potrzebować tak wielu godzin snu, kompletnie się nie przebudzac i jak kamień spać;) Przed moimi ,,problemami" też nieraz długo spałam, ale chodziłam spać bardzo późno bo i energia jeszcze była, a teraz.. A więc coś to powoduje, jak nie leki to może jakaś ukryta postać depresji? Nie wiem, sądzę że na sen dobrze wpłynie większa aktywność fizyczna:)

Edytowane przez Dalja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.03.2021 o 22:36, Dzitek napisał:

A to nie czasem synchroniczne zmęczenie?

Spowodowane jest nadmiarem pracy albo jej niedoborem (rzadszy przypadek), często się pojawia jak po dłuższej przerwie (np. urlopie, chorobowym) wrócimy do pracy. To tylko przykłady ale może coś w tym jest.

Dziękuję za odpowiedź. Możliwe że jest to właśnie chroniczne zmęczenie (Zespół przewlekłego zmęczenia). Objawy pojawiły się w czasie kiedy miałem spore obawy o swoje zdrowie.

W dniu 3.03.2021 o 12:23, Dalja napisał:

U mnie też występuje senność i sądzę że to efekt uboczny leków. Ponieważ to jest niemożliwe żeby potrzebować tak wielu godzin snu, kompletnie się nie przebudzac i jak kamień spać;) Przed moimi ,,problemami" też nieraz długo spałam, ale chodziłam spać bardzo późno bo i energia jeszcze była, a teraz.. A więc coś to powoduje, jak nie leki to może jakaś ukryta postać depresji? Nie wiem, sądzę że na sen dobrze wpłynie większa aktywność fizyczna:)

Dziękuję za odpowiedź. Akurat w moim przypadku chyba można wykluczyć że jest to spowodowane lekami gdyż leki zacząłem brać właśnie z powodu tych objawów. A większość aktywność fizyczna ma często odwrotny skutek :P, najlepiej się czuje jak leżę paradoksalnie.

Jeszcze raz dziękuję wam za odpowiedzi i czekam na kolejne, może ktoś również będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia. Dzięki i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi