Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z nosem


jojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem (będzie już parę lat) z nosem głównie ze śluzówkami. Byłem u wielu lekarzy jeden powiedział mi że śluzówki nie mogą się tak powiększyć żebym nie mógł oddychać przepisał mi jakieś krople nie pomogły . Potem byłem u lekarza prywatnie na endoskopi (potocznie mówiąc wkładanie kamerki do nosa) jak się okazało jedna śluzówka była obrzęknięta że nie mogę oddychać (To jest tak że raz jedna dziurka jest zablokowana a raz druga czasami dwie są zablokowane a czasami dwie odblokowane to wtedy jest bajka )

Dodam że nie mam dużo wydzieliny mogę opróżniać wydzielinę w chusteczkę  aż do krwi i nic nie wyjdzie. Czasami jest lepiej czasami gorzej . Przeważnie mam rano jak wstanę (7-9) i wieczorem jak idę spać (20-23) . Byłem u trzeciego lekarza przepisał mi krople tabletki (mutafi 2x dziennie ,metypred i krople dymista )jeden to steryd.

Brałem około miesiąca nie widziałem żadnego najmniejszego rezultatu . Inne brałem pół roku to samo nic.

Jak wciągnę Tabakę to wtedy śluzówki się tak jakby kurczą i mogę złapać świeży oddech dwiema dziurkami .

Mam 18 lat popalam papierosy tabaki nie wciągam kiedyś tylko spróbowałem testy na allergie miałem wykazało mi tylko na bylice.

(Często jestem zdenerwowany pod denerwowany widziałem coś na internecie "Niedrożność nosa na tle nerwowym" to mogła by być przyczyna ?

Jeżeli ktoś tak miał to  proszę o odpowiedź co z tym mógłbym zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam tak, ale ci odpisze bo tu na forum tak pusto

Przede wszystkim gdyby pojawiły się jakieś fizyczne zmiany na tych sluzowkach, to raczej nie od nerwów, chociaż... A u Ciebie jest tylko obrzęk tak?

Natomiast myślę że taka niedroznosc nosa, przez co nie możesz swobodnie oddychać, jak najbardziej mogłaby się pojawić na tle nerwowym. Najlepiej jednak udaj się to DOBREGO specjalisty laryngologa żeby wykluczył różne rzadkie schorzenia, potem szukaj pomocy u psychologa i psychiatry.

Edytowane przez Dalja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×