Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze sposoby na nerwice ;)


Jeronime

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hello drodzy forumowicze :)

W tą niedziele wieczór  wpadłem na pomysł aby poszukać inspiracji/pomysłów /waszych sposobów na radzenie sobie z nerwicą
W moim przypadku jest to nerwica obsesyjna-powracają uporczywe myśli. Nie nie są jakieś z kosmosu, to ten stan gdy ogarniacie jeszcze rzeczywistość.

Moje dotyczą znajomych,ludzi itp. są więc wynikiem mojej słabej samooceny oraz potrzeby akceptacji. Sądzę że wśród nas też są takie osoby które na poziomie świadomym mają jeszcze względną kontrolę nad sytuacją

Wiem że forum już dobrych kilkanaście (albo set) wypowiedzi i myślę że w tym temacie moglibyśmy podzielić się takimi sposobami które u was akurat działają.
Czekam na wasze odpowiedzi :D
Miłej niedzieli oraz udanego następnego tygodnia :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze powinni Cie przekierowac do jakiegos zbiorczego tematu, ale z drugiej strony, nie wiem, czy jest sens stale odkopywac nieaktywne wątki.

Co do tematu, leki pewnie tez, ale juz tak zagłebiajac sie - mozna potraktowac uporczywe mysli tylko jako (uporczywe) mysli, nie jako rzeczywistosc. Medytacje mnie troche tego nauczyly, traktujesz mysli jak chmurki na niebie, przychodzi taka - i odchodzi. Wymaga to oczywiscie pewnej wprawy, ale da sie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeronime napisał:

Leki są spoko ale wymagają również wkładu własnego. Myślę że jeśli by tak nie było to by ludzie siedzieli na tym forum wiecznie. Ponadto  wspominałem że mam względną kontrolę nad myślami.

Leki leczą objawy. Dopóki nie znajdzie się przyczyny i nią nie zajmie leki za dużo nie pomogą. Albo człowiek będzie musiał do nich wracać, albo będzie je brać non stop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×