Skocz do zawartości
Nerwica.com

Po receptę do lekarza rodzinnego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zauważyłam, że dużo osób chodzi do psychiatry tylko po recepty, zwłaszcza, jak już są w remisji. W ten sposób zajmują miejsca osobom, które czują się naprawdę źle, a muszą czekać miesiąc albo dwa na wizytę, bo inni poumawiali się tylko po receptę. A tymczasem receptę na leki przeciwpsychotyczne i antydepresyjne można dostać u lekarza rodzinnego. Wystarczy zaświadczenie od specjalisty do rodzinnego i potem już tylko recepty na telefon do rejestracji. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, z o.o. napisał:

Witajcie. Zauważyłam, że dużo osób chodzi do psychiatry tylko po recepty, zwłaszcza, jak już są w remisji. W ten sposób zajmują miejsca osobom, które czują się naprawdę źle, a muszą czekać miesiąc albo dwa na wizytę, bo inni poumawiali się tylko po receptę. A tymczasem receptę na leki przeciwpsychotyczne i antydepresyjne można dostać u lekarza rodzinnego. Wystarczy zaświadczenie od specjalisty do rodzinnego i potem już tylko recepty na telefon do rejestracji. Co o tym myślicie?

Na podstawie zaświadczenia od specjalisty lekarz rodzinny może wypisać leki z refundacją. Z tym, że co roku trzeba nowe zaświadczenie przynosić. 

Chociaż ja tu akurat rozumiem, bo ja sama wole zgłosić się do mojej lekarki niż do lekarza rodzinnego (pomimo, że rodzinną mam bardzo w porządku). Z tym, że moja lekarka jak jest wszystko w porządku i tak chce człowieka widzieć chociaż raz na 3 miesiące, no max pół roku.

Weź też pod uwagę, że mamy pierdolnik jaki mamy i więcej ludzi jednak rzeczywiście potrzebuje tej wizyty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jeronime miałam na myśli psychiatrów na NFZ. Na prywatne wizyty nie trzeba długo czekać, więc poruszone przez mnie kwestia dotyczy tylko lekarzy na NFZ.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 22:10, z o.o. napisał:

@Jeronime miałam na myśli psychiatrów na NFZ. Na prywatne wizyty nie trzeba długo czekać, więc poruszone przez mnie kwestia dotyczy tylko lekarzy na NFZ.

Spróbuj się umówić  przez rejestrację do mojej lekarki....zaśpiewają ci miesiąc 😛 prywatnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×