Skocz do zawartości
Nerwica.com

Złe doświadczenie z psychiatrą


berooo

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dzisiaj u psychiatry pierwszy raz. Miałam wrażenie że skategoryzował mnie do osób które wyolbrzymiają i zamiast do psychiatry powinny iść do psychologa. Jest to też moja wina bo zraziłam się po tym jak zaczęłam opowiadać o problemami z emocjami i miałam wrażenie że myśli że chcę wyłudzić receptę na leki i ostatecznie wyszłam nie mówiąc o myśleniu o samobójstwie i chęci zrobienia sobie krzywdy.  Dostałam skierowanie na psychoterapie ale mam ogromny niesmak co do tego psychiatry. Na moją informację o tym że nie mogę spać powiedział tyle że osoby które są zdenerwowane tak mają. Mam wrażenie że moje problemy z emocjami, beznadzieja i fobia społeczna sprzed paru lat były dla niego mało istotne i zajmowałam mu czas i powinnam przyjść gdybym miała za sobą próby samobójcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wyczytał, że potrzebujesz terapii a nie "cudowengo" leku na całe zło. Bo to jest podstawa, terapia. Zawsze możesz wrócić do niego i powoedzieć o tych myślach lub po prostu pójść do innego psychiatry. Nie poddawaj się to nie jest problem nie do rozwiązania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatrę zawsze można zmienić.

I zgadzam się z @SelinaKyle - psychiatra uznał, że potrzebujesz terapii, leków niekoniecznie.

39 minut temu, berooo napisał:

miałam wrażenie że myśli że chcę wyłudzić receptę na leki

Czemu przypisujesz lekarzowi swoje własne myśli? Powiedział coś takiego? Nie sądzę.

40 minut temu, berooo napisał:

ostatecznie wyszłam nie mówiąc o myśleniu o samobójstwie i chęci zrobienia sobie krzywdy.

 

40 minut temu, berooo napisał:

powinnam przyjść gdybym miała za sobą próby samobójcze

Troszkę nie rozumiem czego w tej sytuacji oczekiwałaś. Pomocy? To czemu nie powiedziałaś całej prawdy o swoim samopoczuciu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w trakcie leczenia przeszłam przez kilkunastu psychiatrów to szczerze powiem, że dużo zależy od tego na kogo się trafi...z większością z nich też mi było nie po drodze i nie bardzo nawet chciało mi się na wizytach cokolwiek mówić (więc po prostu brałam receptę na leki, które brałam wtedy i wychodziłam)...także może po prostu warto wybrać się do kogoś innego

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmieniać lekarzy. Najgorsze co może spotkać to psychiatra który zleca leki zupełnie nie działające lub działające niekorzystnie a następnie każe stosować je miesiąc dwa czy trzy. Idealnie gdy jest możliwość mieć kontakt w przypadku pogorszenia czy nieskuteczności leczenia. Tylko co po tym że się napisze wiadomość gdy odp brak lub odp po tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, buraczek58 napisał:

Szukam dobrego psychiatry w Warszawie, ktoś, coś? Nie dla mnie.

Lek. Jaroslaw Torbinski, lek. Piotr Marcinowicz - opinia na podstawie wizyt u jednego i drugiego, bardzo dobrzy specjalisci, na biezaco z nowinkami, a jednoczesnie normalni ludzie z ktorymi mozna pogadac, sluchaja pacjenta. Wczesniej mialem kilku lekarzy niestety mniej lub bardziej nietrafionych, to niestety prawda, ze trafic na dobrego lekarza to polowa sukcesu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, buraczek58 napisał:

Szukam dobrego psychiatry w Warszawie, ktoś, coś? Nie dla mnie.

Ja mogę polecić lek. Anna Girgo-Skrzypek, leczyła mnie w szpitalu i później jeszcze byłam u niej na prywatnej wizycie.

Moja lekarka z Poznania też w Wawie polecała mi lek. Kama Pierzgalska, mówiła mi, że jest sensowna, ale z nią nie miałam kontaktu żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×