Skocz do zawartości
Nerwica.com

Duszność wysiłkowa a nerwica.


emilek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć choruje na nerwicę lękową od 11 lat, dodatkowo mam też refluks żołądkowo przełykowy. Na nerwicę biorę Wenlafaksyne 75mg i doraźnie Pramolan 50mg, na żołądek Controloc Control 20mg.Od miesiąca podczas wysiłku czy nawet szybszego spaceru dostaje zadyszki i wejście po schodach z zakupami na pierwsze piętro jest dla mnie problemem gdyż czuje przy tym duszność i oddech mam bardzo przyspieszony, do tego mam mokry kaszel. Nie ma bóli w klatce piersiowej czy też nawet świszczącego oddechu wskazującego na jakąś chorobę oskrzeli czy płuc, temperatury podwyższonej też nie mam. Jestem dość otyły ważę 102 kg i 180cm wzrostu. Ostatnio też nie mam jakiejś większej aktywności fizycznej, więcej siedzę w domu. Czy ktoś miał podobnie i czy jest to związane z nerwicą czy inną chorobą? Dodam jeszcze że brzuch mam wzdęty praktycznie cały czas i spływanie flegmy do przełyku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 miesiące robioną morfologię tylko ale wszystko ok. Dawno już nie miałem EKG i prześwietlenia płuc. Kurde oby tylko to nie było nic z tych rzeczy serce czy płuca bo teraz to strach chorować... Ale im bardziej o tym myślę tym gorzej się czuje.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nerwica lękowa złapał 6 marca 2020 tylko że ja nadużywałem alkoholu i narkotyków kokaina głównie stało się to około dwa miesiące od odstawienia wszystkiego o 6 stycznia jestem trzeźwy.badania jakie ja miałem to EKG kilkanaście razy,echo serca,holter EKG.tk głowy,rezonans magnetyczny z kontrastem,morfologia kilkanaście razy wszystkie minerały,USG tarczycy plus komplet badań na nią,badanie EEG,sprawdzane aorty,doplera tętnic szyjnych,US jamy brzusznej.przeswietlenie klatki,mi żonę ciśnienie 6 dni tym urządzeniem.pobyt w szpitalu dwa razy po 6 dni wyniki wszystkich badań bardzo dobre powiedzieli że jestem zdrowy fizycznie ale mnie to nie uspokoiło cały czas myślę że coś przeoczyli 

 

Musisz iść zrobić badania wszystkie na jakiej podstawie stwierdzili że to nerwica lękowa jak zrobili ci morfologię 

 

Ja też trafiłem w tym czasie że pandemia się zaczęło większość badań zrobiłem prywatnie 

 

Zaczęłam jeździć na rowerze dużo spacerować czuje się lepiej ale i tak nie jest jak kiedyś.Biore leki i jakoś funkcionuje

 

Miałem takie leki że 4 miesiące byłem na L4 o obiawach somatycznych nie wspomnę bo naprawdę było ostro.Jezdze ciężarówka po Europie to jak w czerwcu ruszyłem to bałem się wszystkiego straszny stan teraz jest lepiej ale i tak mnie zabiera np 3 dni czuje się exstra pot przez dwa jazda i tak na przemian 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdiagnozowaną nerwicę lękową 11 lat temu 2 pobyty w szpitalu psychiatrycznym. Miałem przez ten okres robione wszystkie badania, a te 2 miesiące temu co robiłem morfologię to do pracy musiałem zrobić. Moja nerwica była tak silna że nie funkcjonowałem 2 razy w tygodniu conqjmniej pogotowie mnie zabierało na SOR i byłem później uzależniony od Relanium bo mi dożylnie za każdym razem dawali... To był koszmar... Miałem ataki paniki do tego że prawie mdlałem. Przed Nerwicą rok wcześniej brałem dopalacze.... I paliłem trawę.. Może to też miało jakiś wpływ na nerwicę.. 

 

Nerwica potrafi całe życie wywrócić do góry nogami... To jest jak Roller coaster raz na górze raz na dole. 

 

Najlepsze jest to że czujesz się jak wrak a robisz badania i jest wszystko ok... 

 

Praktycznie odwiedziłem prawie wszystkich lekarzy z każdej dziedziny, kiedyś bardzo łydki mnie bolały to nawet USG żył mi robili i nic wszystko ok, Ból sam minął po kilku miesiącach. 

 

Tylko u mnie też może tak być że kondycja mi siadła, bo już 2 miesiące nie pracuje i mało się ruszam. Ale jak to nerwicowiec głupie myśli przychodzą.. No i przytyłem kilka kilogramów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już milion razy umierałem z każdym atakiem paniki.. Kiedyś mi hemoroid pękł zobaczyłem krew na papierze toaletowym to zadzwoniłem na pogotowie bo sobie wkręciłem że mi jelito pękło hehe Zabrali mnie do szpitala i się okazało że hemoroidy pękły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takich ataków paniki nie mam.Ja mam np tak że ogarnie mnie lek że coś się stanie i nagle robi mi się słabo.Albo wszystko jest ok i nagle takie uderzenia gorąca 5 sekund i znika i wracam do normalność albo dziwnie się czuję od rana nic mi niby nie jest ale dziwnie się czuję 

 

Jak mnie złapało to miałem zawroty głowy całe dnie leki że umieram nagle bardzo mocne,jakieś prądy przez ciało przechodziły utraty świadomości 3 sekundowe .wybudzenia w nocy z bardzo walecym serce tylko w nocy w dzień nigdy się to nie stało.kiedys wybudziło mnie w nocy paliło mnie w klatce i w brzuchu po obniżeniu odrazu myślałem że to zawał serce waliło moja dziewczyna się o obudziła mówię posłuchaj jak mi serce wali a ona mi mówi że wolno bije jak zawsze moment przeszło usnolem

 

Słabo widziałem w nocy w dzień mial m mroczki lub bardzo wyraziste były kolory

 

Szumy uszne mam do dziś cały czas gdy położę się na poduszce słyszę bicie serce takie szumiące zaraz myślę że coś nie tak bo za mocno bije do tego często nie mogę uznać budzę się w nocy jazda że maskara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie nocne jazdy, ale bardzo mi pomógł w tym Pramolan. Budziłem się tak jak by mi powietrza brakowało. Albo też sobie puls sprawdzałem albo ciśnienie mierzyłem co chwilę. Dlatego teraz jak siedzę w domu to mam pełną głowę i myśli milion. To jest najgorsze, bo najlepszym lekarstwem jest zajęcie jakieś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że udało Ci się dobrać szybko lek bo u mnie minęło kilka lat za nim mi dobrali odpowiednie leki, większość działała tylko przez chwilę. Polecam Ci brać coś osłonowego na żołądek bo przy lekach i nerwicy często pojawia się refluks żołądka a wyleczyć jest ciężko przy długim czasie brania antydepresantów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh kiedyś nie raz chciałem się poddać, ale lęk przed śmiercią był silniejszy.. Mdłości często przy nerwicy są więc nie masz refluksu. Teraz mam rodzinę i dziecko roczne więc, staram się cieszyć tym co mam. Wiem że nie mogę się poddać. Chodź już nic nie jest takie jak przed tą nerwicą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki które ci dobrali całkowicie zniknęły ci obiawy fizyczne po nich.np mdłości zawroty głowy uczucie myślenia itp czy tylko je osłabiły?Bo mi to większość zniknęło zresztą obiawy mama zawsze inne w każdy dzień teraz np nie miałem uczucia że zemdleje od listopada a dwa dni temu mnie złapało że mdleje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc aciprex rzadko się stosuje przy nerwicy lękowej. U mnie to było tak że stopniowo objawy zaczęły się osłabiać, najbardziej dokuczliwe. Chodź wątpię że to za sprawą leków, raczej sądzę że pogodziłem się z tym i nauczyłem się żyć.Lecz często mam negatywne myśli, największy problem mam zazdrością o kobietę.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi aciprex przepisali w szpitalu leżałem od 19 mają do 25 na neurologia.Bo kiedyś w nocy tak mnie złapało że maskara nie mogłem ruszać lewa strona ciała ale chwilę pojechałem na sor i zostawili mnie na oddziale znowu seria badań i zaprosił mnie ordynator na rozmowę i powiedział że mama nerwicę lękowa bo jak robili mnie tomograf z kontrastem głowy to musieli mnie wyciągnąć bo myślałem że mdleje a nic mi nie było ale miałem taką jazdę że bałem się tam leżeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem... Wiem jaki to koszmar... Mój pierwszy atak bardzo zawał serca przypominał, ale wtedy na sorze myśleli że mam coś z sercem bo miałem częstoskurcz serca. Myślałem że to jednorazowe wtedy, ale po kilku dniach była powtórka z rozrywki i tak kilka razy mnie wozili na SOR aż jeden lekarz sugerował że to może być nerwica i mnie ambulansem przewieźli o 3 w nocy do psychiatryka, ordynatorka oburzona była bo ją obudzili i nie było zagrożenia życia. Spowrotem mnie na SOR zawieźli i do rana czekałem. Aż mnie ktoś odbierze bo 20 km, wtedy miałem do szpitala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×