Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy skutkiem ubocznym antydepresantów jest zmiana reakcji na alkohol?


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Leki biorę już prawie łącznie podsumowując 10 lat, z okresami remisji zaburzeń i tym samym odstawiania leków. Obecnie jestem na minimalnych dawkach, ze względu na lepszy stan ogólny i poprawę zdrowia. Lekarz pozwala mi na okazjonalny alkohol. W przeszłości piłem dużo, jak to młodzi, ale nigdy nie zauważyłem u siebie problemów z piciem. Na początku farmakoterapii bywało, że po wypiciu kilku haustów piwa, czułem się dziwnie. Teraz po wypiciu butelki nie czuję absolutnie nic. Jak woda. Brak efektu odprężenia, rozweselenia i tym podobnego jak po skromnej dawce alkoholu. Czy antydepresanty po długim czasie brania znoszą euforyzujące działanie alkoholu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zabijaka napisał:

Czyli rozumiem, że nie pijesz alkoholu

 

Alez piję, okazjonalnie, ale nie biore ww lekow. 

 

ps. Po prostu wydalo mi sie zabawne, ze ludzie decydujacy sie na leki p/depresyjne, maja jeszcze roszczenia co do haju po alkoholu. Nie masz większych zmartwien?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Luna* napisał:

 

Alez piję, okazjonalnie, ale nie biore ww lekow. 

 

ps. Po prostu wydalo mi sie zabawne, ze ludzie decydujacy sie na leki p/depresyjne, maja jeszcze roszczenia co do haju po alkoholu. Nie masz większych zmartwien?

 

 

Od tego jest forum, żeby pytać. Jeśli mój post miał ton roszczeniowy to gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

u mnie raczej odwrotnie, na niektórych lekach duże wzmocnienie działania alkoholu. na innych bez wpływu.

Generalnie piszą, że SSRI zwiększają negatywny skutki alkoholu - domyślam się, że chodzi o zaburzenia motoryki, kac następnego dnia i tak dalej. Mnie zastanawia ta przyjemna strona alkoholu, ze względu którą ludzie po niego sięgają - odprężenie, rozluźnienie, większa otwartość, towarzyskość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę ssri (fluo) i nie odczuwam zmniejszenia/ zwiększenia działania alkoholu. Tzn. Po jednym piwie czuje się ok i zero kaca, po butelce wina czuję się jeszcze bardziej ok ale czasem dzień po boli mnie głowa...za to jak wypiję pół butelki whiskey to kac murowany, chociaż i bez fluo bywało tak samo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×