Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy trudno o związki w dzisiejszych czasach?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważacie czy w dzisiejszych czasach łatwiej czy trudniej o poważny, trwały związek?

Gdzie można poznać tą drugą osobę? Czy internet to dobre miejsce?

 

Bywałam na wielu portalach i powiem Wam większość facetów nie szuka związków.

Czy teraz ludzie wolą zmieniać partnerów, nie angażować się?

Czy też po prostu trzeba odszukać tego jedynego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o miejsce - net to takie samo miejsca, jak kazde inne, takze jesli chodzi o szukanie partnera czy partnerki, ale mysle, ze nie warto poprzestawac na wyłacznie wirtualnych kontaktach, - w necie łatwiej udawac kogos, kim sie nie jest.

 Jesli mialabym doradzic, to najwyzej kilka meili czy wiadomosci przez net, potem przejsc do tzw "reala".

 

Co do innych kwestii tu poruszonych - to juz kwestia indywidualna, na pewno duzym uproszczeniem byloby twierdzenie, ze nikt nie lubi sie angazowac w powazne zwiazki, albo w drugą strone, ze kazdy jest aniolem pod tym wzgledem.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że internet (w szczególności portale randkowe) nie jest takim samym miejscem jak każde inne do poznawania ludzi - bardzo dużo ludzi korzysta z internetu, ale różne grupy ludzi używają go w różny sposób. Pewien typ ludzi częściej używa portali randkowych, a inny typ - rzadziej.

 

I nie mówię, że na portalach randkowych WSZYSCY są tego samego sortu, ale na pewno spora część. To wcale nie jest taki sam rozkład społeczeństwa jak np. w sklepie, na ulicy, w komunikacji miejskiej czy w poczekalni u lekarza, z których to korzystają wszyscy bez różnicy. A nawet jak się wysilić to i tu można wydzielić pewne grupy, np. część ludzi nie korzysta z komunikacji publicznej czy publicznej służby zdrowia tylko prywatnie, ktoś nie lubi sklepu X więc chodzi do Y itd.

Edytowane przez wTymTygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dzisiejszych czasach trudno o związki znam to wszystko już z autopsji nikt przecież nie zagada do pierwszej lepszej i od razu zauroczenie po obydwu stronach a portale randkowe promują ludzi o nieskazitelnym wyglądzie bardziej niż tych co mają piękne wnętrze(i nie piszę o sobie ). Tak samo zmieniły się kryteria doboru facetów mało kto chce romantyka z artystyczną duszą a określenie łobuz kocha najbardziej jak najbardziej tu pasuje. Pewnie i są dziewczyny co sądzą inaczej ale to przysłowiowy jeden na milion :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te portale randkowe to dno, przynajmniej z perspektywy faceta o co najwyżej średnim wyglądzie, który nie wrzuca fotek z ferrari czy skaczącego na bungie. Na tinderze na moje 300-400 przesunięć w prawo może raz mnie sparuje a wcale nie wybieram tylko piękności czasami wręcz odhaczam wszystkie jak leci. Z innymi portalami randkowymi było niewiele lepiej, kobiety są tam głównie albo dla zabawy albo szukają księcia z bajki, a przystojni, obrotni  i wygadani faceci który zgarniają frukty wykorzystują te portale jako darmowy szybki  seks.    Już chyba na żywo łatwiej choć też o okazję ciężko zwłaszcza w czasach pandemicznych, a bardziej przez to że się jest aspołecznym, nieśmiałym i jednak dosyć wybrednym. 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi radzono,bym szukał kobiet w internecie.To nie dobre rozwiązanie. Mało,która ( żadna ?) ,nie szuka.Faceta ,bez pieniędzy.Konta,samochodu.Po za tym,ja nie widzę.Siebie w związku.Z kobietą z dużego miast.Tam ,to głównie.Albo radykalne feministki.Albo weganki. Po za tym,ma już na uwadzę jedną.I w życiu realnych ,lat 43.I iważać ,by nie zepsuć tego.Dla mnie idealna kobieta.To rencistka,nbez wykształcenia ,bez matury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawowe miejsce nawiązywania kontaktów. Od zawsze tam szukam, bo zagadanie gdzieś w realu kiedy się nie wychodzi do pubu, dyskoteki lub też boi zaczepić jest problematyczne.

Zgadzam się z @Luna*, że warto w miarę szybko przejść z neta do reala. Główny powód zbyt długiego czatowania to tworzenie wyobrażeń i późniejsze rozczarowanie a dwa, że jeśli ktoś oszukuje to trudniej kłamać na spotkaniu.

Ostatnio mam problem, ale to w dużej mierze "moja wina", bo gorzej radzę sobie z odrzuceniem, a zdarza się to hurtowo. 

wysoka? wrażliwość - jest atrakcyjna dla mniejszości, mówienie otwarcie nie zawsze bezpieczne,

zalewanie - atrakcyjne dla nikogo, odstrasza, mnie męczy, bo rozbija życie.

niestabilność - mieszkanie ze współtwórcą odrzuca, bo to oznaka niedojrzałości, a mnie nie po prostu nie stać na samodzielny wynajem :/.

 

W dniu 23.10.2021 o 21:21, zielona-welonka napisał:

Chyba internet to wcale nie jest dobre miejsce do szukania związku.

Nie wiem chyba jednak czasy sie zmieniły i teraz każdy tylko nie zobowiązującego szuka.

 

Chciałbym poznać na stałe, a jestem wrzucany do worka z napisem "wszyscy szukają niezobowiązującego". Nie ma co generalizować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 14:38, wTymTygodniu napisał:

....

I nie mówię, że na portalach randkowych WSZYSCY są tego samego sortu, ale na pewno spora część. To wcale nie jest taki sam rozkład społeczeństwa jak np. w sklepie, na ulicy, w komunikacji miejskiej czy w poczekalni u lekarza, z których to korzystają wszyscy bez różnicy. ....

Oczywiście, bo z takich portali korzystają poszukujący (jakichś) związków, a to nie 100% populacji. A statystyczny rozkład poszukujących po całości populacji wydaje się być dość złożony.

 

Nasz szanowna Administratorka (pozdrawiam 🙂) dobrze wskazuje, że internet zdecydowanie ułatwia poszukiwanie  osoby którą zaakceptujemy i która nas zaakceptuje. Dlaczego? Bo można sprawdzić zdecydowanie więcej kandydatów na jednostkę czasu. Trudno się gada np. w klubie gdzie muza wali w ucho - no chyba, że nie szuka się osoby z którą by się rozmawiało - wówczas to może lepiej. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 13:21, zielona-welonka napisał:

Jak uważacie czy w dzisiejszych czasach łatwiej czy trudniej o poważny, trwały związek?

Gdzie można poznać tą drugą osobę? Czy internet to dobre miejsce?

 

Bywałam na wielu portalach i powiem Wam większość facetów nie szuka związków.

Czy teraz ludzie wolą zmieniać partnerów, nie angażować się?

Czy też po prostu trzeba odszukać tego jedynego.

 

Nie martw się,są jeszcze faceci,którzy szukają prawdziwej miłości i trwałego związku.Poprostu jeszcze nie trafiłaś na tę drugą połówkę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 19:24, zielona-welonka napisał:

Próbowałam poszukać wartościowego faceta w internecie i nic. Nie wiem czy to warto się załamywać czy internet stał się jakiś inny i faceci nie szukaja niczego poważnego.

Mam to samo probowalam i bezskutecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 19:24, zielona-welonka napisał:

Próbowałam poszukać wartościowego faceta w internecie i nic. Nie wiem czy to warto się załamywać czy internet stał się jakiś inny i faceci nie szukaja niczego poważnego.

 

Skoro przez tyle czasu szukania w Internecie Ci się nie udało, to:

albo sama sobie odpowiedziałaś i w Internecie ogłaszają się najmniej wartościowi ludzie;

albo problem tkwi w Tobie, np. szukasz na niewłaściwych stronach lub masz zbyt wygórowane oczekiwania.

 

Ludzie od zawsze mieli problemy z trwałością i jakością związków. Twierdzenie, że kiedyś było lepiej w tej sferze to resentyment, a nie fakt. To, że ludzie rzadziej się rozwodzili nie oznacza, że ich związki były trwałe, wręcz przeciwnie, było mnóstwo tzw. "białych małżeńśtw". Zdrada również występowała, może nawet częściej niż obecnie, bo była dużo trudniejsza do wykrycia niż obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×